Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megvan ez a ló 6 q?

Megvan ez a ló 6 q?

Figyelt kérdés

[link]


Azt írja 6 q. 300ft-os kg-onkénti áron adja. Egy hízó 420ft/kg, de inkább 450-től kezdődik. Tehát akkor lovat vágni jobban megérné mint disznót? Én úgy nézem!



2013. márc. 25. 21:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem a saját szakálladra nem jó vágni,mert feljelentenek, vagy ilyesmi (amit megértenék) na meg ez a szegény paci hát hogy néz már ki?! Ki tudja, hogy miket vittek be a szervezetébe, lehet hogy tele van mindenféle parazitával, és a többi... Amúgy meg ez tényleg milyen már, hogy megveszed azt levágod????!!!!
2013. márc. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Legfeljebb keresek jobb kiállásút.
2013. márc. 26. 20:08
 13/16 anonim ***** válasza:

Most ezt minden olyannak mondom aki egyetért a kérdezővel:

Minden ló megérdemli hogy szeressük és jól bánjunk vele. Ezzel a lóval szemlátomást nem bántak jól. Igen nem kell neki ezért el akarja adni hogy levágják. Ez most olyan mintha egy anya lemondana a gyerekéről. Ó ez a gyerek már nem jó semmire eladom had egyék meg csináljanak vele amit akarnak. Minden, minden (!!) lóból lehet kihozni valamit. Akár hidegvérű, akár sodrott, akár mén, akár vak, akár süket stb... Az ember sokat ér. Pedig rengeteg ember gyilkol, kirabol másokat. De ezt egy ló sosem tenné. Mert ő szereti a gazdáját, és ha még nem is bánt jól vele, akkor is megbocsát neki. "A ló sohasem felejt, ám mindent megbocsát". Ez így igaz.

Ha tegyük fel eltörik a lábad. Kórház, és addig küzdenek érted míg meg nem gyógyul a lábad. Jó te megmenekülsz. Most képzeld magad egy ló helyébe. Ugyan ez a helyzet. Eltörik a lábad, megpróbálják meggyógyítani, ha sikerül szerencséd van, de ha nem akkor jó kész nem tudtunk vele semmit csinálni, mehet a vágóra. Kész éltél egy kicsit és vége... Ennek mi értelme? Komolyan... A lovak nem ezért vannak.

Gondoljunk csak bele! Ha a lovak nem lennének, lehet hogy mi sem lennénk most. Ha nem lettek volna, még mindig háborúkban vennénk részt stb... Velük írtuk a történelmet. Minden ókori, középkori harcban, háborúban velünk voltak, és harcoltak azért hogy nekünk jó legyen. A mi álmainkért küzdöttek, hogy nekünk jó legyen.

Szóval a lényeg: A LOVAK TÖBBET ÉRDEMELNEK!!!!!

Remélem sikerült titeket akik simán beadnák vágóra a lovukat, felvilágosítanom!!!

Ők jobbak mint mi!

2013. márc. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Jólvan most elvicceltem magamban a dolgot :)


"Minden, minden (!!) lóból lehet kihozni valamit"


Gondoltam:


[link]


:))

2013. márc. 26. 20:49
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért kell ennyire mártírkodni. Mindenki tudja, hogy nem lehet minden lovat megmenteni, és azt is, hogy az egyetlen értelmes cél a húsipari felolgozás, illetve vannak tradícionálisan lóhús fogyasztó országok. Ha ő azt akar enni, had egye.

Állatorvosi vizsgálat azért nem árthat, mert ha emiatt patkolsz el te is, az már ciki.

2013. márc. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
50%

Nagy haszonállatot csak böllér vághat. Ismerősék évente vágnak marhát és böllért kell hívniuk hozzá. A másik, hogy ha nem hívsz, az fekete vágásnak minősül, ha netán ismerősnek, családnak eladsz belőle, még jól meg is büntetnek. A belinkelt ló szerintem messziről nem felel meg a húscélú állatok egészségügyi követelményeinek.


Amúgy meg lóvágás van, volt és lesz is, ezt tudomásul kell venni. Magyar ember nem eszik lovat... a magyarok mikor vándoroltak itták tejét, használták bőrét és ették húsát. Persze idővel változott a szerepe sport és munkatárs lett, de ha nem lenne ennyire sok elcseszett zugtenyésztésből született selejt és korán tönkretett ló, akkor nem lenne ekkora mértékű a lóvágás sem.

2013. márc. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!