Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jól gondolom az irányítást?

Jól gondolom az irányítást?

Figyelt kérdés
Nem olyan régóta lovaglok és vmi nem tiszta. Elméletileg, ha mondjuk balra szeretnék fordulni, akkor bal szárat húzok és bal lábbal nyomok neki. Viszont oktatóm folyton azt mondja, h ha jobban ki szeretném vinni a lovat a lovarda szélére, akk mondjuk ha jobb kézen megyek, akk jobb szárat húzzak és bal csizmával nyomjak. Nem ellentmondás a kettő?

2013. ápr. 3. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Kezdő lovasként, amíg így irányítasz, ellentmondásnak tűnhet. Később megtanulod, hogy a lovaglás nyomásoknak való engedés, a lábaidat falnak képzeld el, amivel nyomod a lovat. Ha a belső lábbal nyomod, kifelé tolod vele a lovat, ha a külső lábbal nyomod, befelé tolod el a lovat. A kezek: Fordulásnál befelé állítod a lovat, ami azt jelenti, hogy a belső kezedet húzod, de a külsőt sem engeded el, azzal megtartasz. Egy általános hajlítás tehát: Belső kéz húz, külső megtart, a belső csizmával tolod kifelé, ezzel megakadályozod, hogy a belső vállára essen, (biztos tapasztaltad, kitekered a ló fejét balra, mégis jobbra megy, ilyenkor megy el a vállán) külsőt pedig kicsit hátrébb is viheted, ezzel hajlítod befelé. Kicsit a belső ülőcsontodra terhelsz, ezzel is segíted. (De nem annyira, hogy a vállára essen miatta a ló) Ezeket most nem kell mind figyelned még, ha jó az oktatód, idővel megtanulod mindet. :)
2013. ápr. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez nem úgy működik, mint a gombnyomás - szóval ne azt nézd hogy "elméletileg" hogyan működik. Csak az számít hogy gyakorlatban el tudod-e érni a megfelelő hatást, amiből a lovad megérti hogy mit szeretnél tőle. Ha nagyon az elméletet akarod, akkor úgy képzeld el hogy a szárak mindig a ló ellentétes oldali szájzugára hatnak (jobb szár a bal szájzugra, bal szár a jobb szájzugra). A csizmával pedig az ellentétes irányba eltolod a lovat.
2013. ápr. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Pivekla ***** válasza:

Nem ellentmondás, mert ahogyan az előző is írta, a lovaglás a nyomásra való engedésen alapul.

Azért használod a jobb szárat, mert ha azt "húzod" (nem találtam rá szebb szót , úgy hogy érthető legyen), akkor a zabla neki BAL oldalon képez nyomást.

Azért használod a bal csizmát, mert az is a BAL oldalon képez nyomást. A lónak pedig a nyomástól mindig el kell lépnie, engednie kell rá, tehát jobbra fog kitérni.

2013. ápr. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocs, a kérdésedre konkrétan nem válaszoltam, első vagyok. Ha a ló levágja a kört, (iskolalovakról beszélünk, nem S-pályás díjlóról!) akkor kell a jobb kezeddel kifelé húzni, és bal lábbal kifelé tolni, ha pedig nem fordul körre, vagy túl nagy kört akar menni, akkor bal kéz, jobb láb. Ha szépen megy, akkor mehet neki a bal kéz, (fordítani) bal láb (támogatni). Ne felejtsd el hogy ilyenkor a másik kéz, másik láb is ott marad, finoman tartod a lóval a kontaktust. (Továbbra is képzett, de tapasztalt nyugodt iskolalóról, és kezdő lovasról beszélünk) Remélem segítettem, ha további kérdés merül fel azzal kapcsolatban, amit írtam, írd nyugodtan.
2013. ápr. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok és gyors választ! Olyan is szokott lenni, hogy teszem azt balra szeretnék fordulni, akkor rúgjak oda neki jobb lábbal. EZt akkor megint nem értem
2013. ápr. 3. 17:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha balra akarsz fordulni, és nem fordul a ló, akkor kell jobb csizmát nyomni. Gondold úgy, mintha tolnád a lábaddal, húznád a kezeddel, így értelmet nyer sok minden, hogy melyik helyzetben miért mit kell csinálni.
2013. ápr. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hú,ez jó kérdés,mert az én fejemben is zűrzavar van.Amúgy nem értem,a zabla miért hat az ellenoldali szájzugra?Mert az áll "alatt keresztezős"(zablanélküli) kantárnál ok,de a zabla mitől hat keresztbe?
2013. ápr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, ha húzod egyik oldalt, a másik oldalt nyomja. De a zabla nem feltétlenül keresztbe hat, a nyelvre is hat, egyes feszítők pedig a tarkóra. A lényeg az, hogy a ló tudja, hogy ha azon a helyen nyomja, akkor arra kell menni.
2013. ápr. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bori22 válasza:
Ha kijjebb szeretnéd irányítani akkor a külső szárat egy kicsit told kifele a belsőt pedig tartsd meg
2013. ápr. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!