Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi lehet a baj vágtánál?

Mi lehet a baj vágtánál?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy vágtánál egy kis idő után ahogy ugye kicsit kidob a nyereg és visszaülök (nem tudom jobban elmondani) valahogy úgy sikerül hogy elkezd fájni a hátam és ettől ugye utána egész nap fáj egy kicsit.

ez mitől lehet? mit tudok javítani ezen?



2013. ápr. 5. 00:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Tökéletesítsd a vágtát, szerintem túl nagyot "huppansz" és megüti a nyereg az ülőcsontodat. Nekem is ez volt most, akkorát dob a ló, hogy meghúztam a lapockám... Én azt mondom nem ülöd ki jól, tapasztalatból mondom.
2013. ápr. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel. Szerintem futószáron voltizs hevederben sokat tudnál rajta javítani :) Valószínűleg csak beleállsz a kengyelbe és nem követed kellően laza csípővel a ló ritmusát.

B.

2013. ápr. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Futószáron, kengyel nélkül kéne tanügetni rengeteget, mondjuk 2× fél órát legalább, aztán ugyanígy jöhet a vágta is. Dőlj hátra, addig, amíg szinte már azt érzed, hátraesel, na, akkor lesz jó. A csípőd lazán kövesse a lovat, és a legjobb, ha az elején a ló röviden vágtat, nem pedig vágtarekordot készül állítani.

Nem muszáj ezt amúgy nyereg nélkül tanulni, de a kengyelt azt tényleg csatoljátok le addig (ha csak kiveszed a lábad, ütögetheti a bokád).

2013. ápr. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

azt nem hiszem h beleállok a kengyelbe, mert van h kicsúszik a lábam annyira nem "támaszkodom" bele

2013. ápr. 5. 16:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet régebbi sérüléstől? Nekem két éve (nem lovas) baleset miatt meghúzódott a nyakam, hónapokig nyakmerevítő kellett, azóta is 2 órás, vagy annál hosszabb lovaglások után fáj a nyakam, és pár napig úgy is marad utána. De együtt tudok ezzel élni, nem tennék le emiatt a hosszú lovaglásokról.
2013. ápr. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nem, soha nem volt bajom a hátammal. eddig póniztam és ott nem volt ilyen gondom
2013. ápr. 5. 18:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenesetre lehet, hogy egy orvos tud okosat mondani. Valószínűleg a nagyobb huppanásokkal lehet a gond, kövesd a ló mozgását, mintha egy westernfilmben lennél, próbáld eltúlozva, amíg rá nem érzel. Kengyel nélkül, esetleg voltizs segíthet, de mindenképp kérdezd meg erről az oktatódat is.:)
2013. ápr. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kengyelt nem azért írtam, hogy kapd le, mert nagyon beleállsz, nem kell belecsúszni a lábadnak ahhoz, hogy megnehezítse a vágta vagy akár az ügetés kiülését. :)
2013. ápr. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!