Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez mire való? Nem rossz a lónak?

Ez mire való? Nem rossz a lónak?

Figyelt kérdés
[link]
2013. ápr. 5. 20:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én mondjuk nyereg alatt használok ügetőt, pályán is volt, és soha nem tapasztaltam azt nála, hogy a zablát a nyelve alá akarná rejteni, ellenben iszonyat érzékeny szája van, tehát ha azt jól megtépik egy-kétszer, el tudom képzelni, hogy kiváltódjon ez a kitérő reakció... De mindenképpen csak tüneti kezelés, hogy lekötik a nyelvét, és nem is épp humánus. :S Igaz, maga az ügető sem arról szól, hogy hogyan bánjuk jól és velük méltóan a lovainkkal.
2013. ápr. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Amint látod galopplovakon vannak. Nem azt mondom, hogy milyen jó, de próbálj meg egyet kötőfékkel vinni valahova. Sehova nem viheted ki enélkül, igaz, hogy sokat nem használ, de így talán nem akkora erővel visz el a francba.

Lehet mondani majd erre, hogy minden lóval meg lehet tallni a hangot -félre ne értse senki, én is szoktam szabadon foglalkozni a lovammal- de próbálj meg "megsuttogni" egy Makaam féle telivért.

2013. ápr. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Egy aktívan pályán használt, tréingben álló lóra jó eséllyel kell, mert ezek a dolgok nem lényegesek - semmi sem számít, csak, hogy menjen-menjen-menjen, minél gyorsabban, és bármi áron. Azért írtam, hogy nálam ügető nyereg alatt hibátlanul megy, és hogy persze, ez egy másfajta edzés, egy másfajta élet neki...
2013. ápr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!