Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi erről a véleményetek?

Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Nagyon szimpatikusnak találtam egy lovardát a közelben (lovagolok már 5 éve, tehát nem kezdőként mentem oda). Kértünk időpontot, majd mikor odamentünk, számítottam rá, hogy kedvesen fognak fogadni, megmutatnak dolgokat, stb.. Ehelyett mindenbe belekötöttek. Felszálltam a lóra a hagyományos módon, tehát bal kéz első kápa, jobb kéz hátsó kápa, mire ő leszállított a lóról, és leordította a fejemet, hogy hogy tanítottak meg lovagolni, miért nem olvasok könyveket, mert nem így kell felszállni, hanem úgy, hogy mindkét kéz első kápán.. (megjegyzem, 1 embert nem láttam még így felszállni!)

Olyan lóra ültem, amelyik semmire nem reagált, próbálhattam sarokkal, csípővel, pálcával, semmi! 5-6 lóhosszal lemaradt, de nem motiválta semmi olyasmi, hogy utol kéne érni az előtte haladó lovat.. Mikor vége lett a lovaglóórának, még bunkó módon megjegyezte (idézem, és nem túlzok, semmi ilyen!) :

"Én a helyedben a föld alá süllyednék szégyenemben, mert a lovarda leggyorsabb lován ültél.." A leggyorsabb ló ezesetben egy 23 éves hidegvérű lett volna? Mi a véleményetek erről? :S


2013. ápr. 8. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bunkó tanyasi vadparaszt lehet az az edző!! -.-""Az ilyenektől a nemlétezőm is tele van!Első kápát két kézzel?Ő lehet hogy gyerekkorában nyereg nélkül lovagolt és ugy szált fel hogy bele csimpaszkodott a lö sörènyébe de hogy igy oktasson? -.-"Kiakasztó ès röhelyes!!!Ne menj vissza töbet vagy ha még is és "felvállalos" vagy akkor szerezz be akár kölcsön és nyomj eggyet sz orra alá hogy"lehez hogy ön oktató én meg gyerek ,maga több 10èves tapasztalattal mikor én pár èves de amit mondot hülyeség!!Nem hiszi el?Nem olvasok könyvet?Akkor szeme láttára elolvasom(elő venném a könyvet)de utána ön olvassa el!Mert ha belém köt legalább igazi"állítással" tegye!!Aztán elvenném a könyvet azt húznék mondván pápá! -.-" Véleményem röviden ennyi!!
2013. ápr. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

23 éves lovat amúgy lovasiskolában már nem is biztos, hogy illik dolgoztatni, bár attól függ, hányszor, hogyan.

Első kápát két kézzel nem fogjuk felszálláshoz, nem lovastornára készülsz, az a voltizs, meg a kézenállás...


Egyébiránt az ilyen nem edző, mondjuk így. Ennék már csak azt imádom jobban, mikor olyanokat hallok, hogy az oktató rendszeresen részegen "oktat", vagy, hogy X idő alatt senki sem látta még lóra ülni (na, ezt nem hallottam, ez oktatott engem is... Elméletben tényleg felkészült volt, de lovat testközelből nem látott azelőtt, állítom).

2013. ápr. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
En elkernem az edzoi papirjat. Ha meg nincs neki, meg hadoval, akkor en orditanam le a fejet. Es a vegen megkerdeznem, miert is nem adott szamlat/blokkot a lovaglasrol?!
2013. ápr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Megkértem volna, hogy mutassa be azt a 2 kezes produkciót :D

És még ezért fizettél is????

Egy öreg, gondolom lestrapált lónak persze, hogy 0 a motivációja, ki tudja hány éve köröz már ott.

Többet be se tenném a lábamat. Nem azért fizetek a lovaglásért, hogy megalázzanak és beszólogassanak nekem, hanem mert jól akarom magam érezni, fejlődni, tanulni.

2013. ápr. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Elég neves 'edző', a lovasai versenyekre jutnak ki.. Faldum Gábor.
2013. ápr. 9. 15:29
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Viccen kívül nagyon sok olyan versenyző van ma, akit nem engednék ló közelébe se szívem szerint... Nem véletlenül. Attól, hogy mennek versenyre, akár meg is nyerik, nem okvetlenül jó lovasok. Láttam olyat rajtengedélyen, hogy szétcsapkodta a ló oldalát pálcával, hogy másodszorra átugorja a ló az akadályt, ebből kiindulva a többinél már első nekifutásra szétverte a lovat, és meglett az engedélye. Igazi lovas mentalitás... (A ló az elsőnél is lovashiba miatt került, amit tök jó úgy korrigálni, hogy belehajszolod a lovat, az se baj, ha lábát töri, vagy nem jól érkezik oda, stb).
2013. ápr. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy soha többet nem mennék oda. Egyébként én eddig a magasan képzett és komoly eredményeket elért edzők-versenyzők között találkoztam a legnagyobb arrogáns, nagyképű, gerinctelen, alamuszi bunkó parasztokkal. A szaktudás és az emberség nem feltétlenül jár kéz a kézben.
2013. ápr. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem találtam ilyen nevű embert a regisztrált edzők listájában.
2013. ápr. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak nem Baján a Remény Lovasiskolában voltál? :O
2013. ápr. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!