Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovat válasszak és...

Milyen lovat válasszak és mire figyeljek oda?

Figyelt kérdés

Már nagyon régen szeretnék egy lovat.. 2-3 éve lovagolok és 12 éves vagyok... térjünk a lényegre! Nem tudom hogy milyen paci legyen mert szeretném ha : 160cm meglenne

: nyugodt

: díjugratásra is jó

: megfelelő társ

Vannak ilyen ló fajták: olvastam már sok-sok lófajtáról és legtöbb közül a haflingi és a kisbéri nyerte el a tetszést de a tapasztalatok a fajtákkal kapcsolatban mégis meggyőzőbbek mint hogy oda írják a fajta mellé ami nem igaz rájuk.. Tudom hogy minden paci egyéniség.de azért biztos van pár jellemző rájuk


És ha meg van a paci mire figyeljek oda vásárláskor állatorvos mindenképp vinnék magammal!



2013. ápr. 13. 11:44
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
köszi mindenképp beszerzem a könyvet én baranyában lakok és otthon tartanám a pacit
2013. ápr. 13. 14:14
 12/15 A kérdező kommentje:
amúgy meg akarom vinni díjugrató versenyre meg ügyességire...
2013. ápr. 13. 14:15
 13/15 anonim ***** válasza:

A 15 éves egyáltalán nem öreg.

14 éves kora körül van ereje teljében a ló. Tehát ne okoskodjál kislány. Neked egy tapasztalt ló kell, ha díjugratásra akarod vinni, egy 8 éves minden, csak nem tapasztalt. Kezdő ló kezdő lovas párosítás a legszarabb.


Ismerősöm 18 éves lovat vett, most 25 éves a ló simán lovagolja.

2013. ápr. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
ok 15 éves lónák akkor sem szeretnék fiatalabbat azért annyira kezdő hülyegyereknek ne nézzél mert az a 2 év az nem egy héten egyszeri lovaglás és nem egy fos lovardánál
2013. ápr. 13. 18:57
 15/15 anonim ***** válasza:
75%

Én mondjuk közel 8 év lovaglás után vettem lovat, és megszenvedtem vele keményen... És akkor most jön a hiszti, hogy nem heti egy, meg jajj, de kemény volt az oktatás, meg ez, meg az. Tény, hogy én mondjuk egy elrontott ügetőt vettem, de majd' egy évembe tellett, mire megjelent az értékelhető vágta jármódja mindkét kézre, egyik jármódban sem rohant mint az őrült, hajlott, támaszkodott, stb...


Én 8 év alatti lóban nem is gondolkodnék, 2-3 éves lovastudással nem vagy olyan szinten, hogy megtaníts egy lovat ugrani, márpedig a 8 év alatti (6-7 éves) ló az ugrókarrierje legelején van (ha nem, akkor nincs miről beszélni, mert annak a lónak kicsinálták a mellső lábait, elhozod, pár év múlva az útja leginkább a vágó fele mutathat csak), tehát nem tudsz tőle tanulni, sőt, neked kéne őt tanítanod...

8-12 éves lóban gondolkozz leginkább, szerintem konkrétan a 10-11 a legjobb, egyrészt, mert ekkorra azért lenyugszik az agyuk, nem kiscsikók, de még van bennük menőkedv (ha nincs, megint csak nincs miről beszélni... vissza lehet hozni, de na, valsz túldolgoztatták, monoton módon), amit ha helyesen foglalkozol vele, élete végéig megtart. Ha helyesen lovagolták, a tudása biztos lábakon áll, ezért készen áll arra, hogy oktasson téged, nehezebb őt elrontani. Arra mondjuk figyelj, hogy ne nőjön a fejedre.


Bármelyik ló megfelelő társ lehet, ha megfelelően tartod, megfelelően lovagolod, nem felejted el az idomítást, ami minden további alapja (ügyességi, ugrás, terep, íjászat, akármi), és mindig célirányosak az egyes edzések: pl. nem 40 fokban kell 20 km-t levágtatni terepen, vagy sosem hagyható el a bemelegítés, ami azonban mindig a tervezett munkának megfelelően történik (tehát nem rögzült, hogy 5 kör lépés, egynél kézváltás, 4 kör ügetés, 6 kör vágta, aztán lehet akármi, mert ez így max lófárasztás).


A haflingivel nem fogsz 160-ra kiírt versenyre menni, bár valsózínűleg nem is Olimpiában gondolkozol mondjuk. Első lónak én kisbérit se feltétlenül ajánlanék, igaz, gidránt se.

Western fajtát meg főleg nem, az nem tudom, hogy jött fel, azt csak akkor érdemes átgondolni, ha westernezel, angolban sajna nem tudják igazán visszaadni azt, amire tenyésztették őket, így szinte csak felesleges pénzkidobás.


ha mindenképp ugrani akarsz, akkor 8-12 év közti gidránt amúgy már átgondolhatsz, esetleg magyar sportlovat is, bár az drága lesz, nagy a mozgásigénye, és kicsit agyasok (ez a gidránra is jellemző általában).

De ha a pnéz nem akadály, oldenburgi, német, holland sportló, hannoveri... Az általad említett kettőből én csak a kisbériben gondolkoznék amúgy, de az is menős, pörgős általában, meg kell tanítani, hogy a menőkedvét ne ellened irányulóan akarja kiélni, akkor mehet, ha Te mondod, másképp rád figyeljen, és szépen, összeszedetten dolgozzon. Megtaníthatóak rá, hogy hajtósak legyenek, ne rohanósak, erre ekkor már lehet építeni. De ez idő és meló, amit egyedül, 2 év "tudással" nem fogsz tudni megoldani egy 5-6 éves lónál, főleg, ha 4 évesen lett belovagolva. Ugrást meg még csak szabadon ugróban látott, esetleg... (egy nehezebb pályán meg már tudni kéne ugrásváltásokat, lábsorrendet cserélni akár akadály fölött, a vágtaugrások hosszát nyújtani, rövidíteni, hogy jól érkezzetek az akadályhoz, ha a kettő közti távolság nem az átlag vágtahossz többszöröse, aztán a lónak jó stílusban kell ugrania, le kell vetkőznie az olyan csikóbetegségeket, mint a túlugrás, a segítségekre átengedően kéne, hogy reagáljon akkor is, ha ugrópályát teljesít épp, nem lehet pánikbeteg csak azért, mert épp tombol a közönség (idomítottság, képzettség kérdése általában)... stb).

2013. ápr. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!