Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez így működne?

Ez így működne?

Figyelt kérdés

Még csak egy hónapja lovagolok,de nagyon szeretnék nyáron venni egy saját lovat.Addig továbbra is heti 2x járok egy jó edzőhöz.A lovat nyergelni,ápolni tudonám,csak ha meglenne a ló,akkor ott tartanám bértartásban és továbbra is járnék vele az edzőmhöz gyakran,így jó lenne?

15/L


2013. ápr. 14. 11:08
1 2
 1/12 anonim válasza:
én egy hónap után szerintem még nem vennék lovat, de te tudod. elvileg működik, egy ismerősöm is így jár, neki is bértartásban van.
2013. ápr. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem egy hónap,nyár közepén,addig van még legalább 3 hónap
2013. ápr. 14. 11:22
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem működne.

Az edzővel menj el megnézni is a lovat, sokat tud segíteni.

Egy buktatója lehet, hogy ha mégsem szeretnél lovagolni, akkor mit csinálsz, nem könnyű eladni a lovat.

Szóval ez így rendben van, de amíg nem tudod biztosan, hogy a lovaglást akarod csinálni, mert az legalább 10 évre leköt, addig lehet, hogy bérelni érdemesebb lenne.

Meglátjátok, hogy tudjátok-e fizetni, tudsz-e hozzá rendesen kijárni, van-e rá időd.

De egyébként működne, ha edzőhöz jársz, akkor igazából csak jobb is, hogy nem iskolalovakon tanulsz lovagolni.

2013. ápr. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok olyan,aki meggondolná magát,le leesek,akkor az én hibám lesz,attól még továbbra is fogok lovagolni.Ha megöregedik,akkor se adonám el,továbbra is szeretgetném.
2013. ápr. 14. 11:51
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Működhet, én azt javasolnám, hogy addig ne vegyél lovat, amíg nem tudsz stabilan lovagolni mindhárom jármódban, tehát már nem pattogsz tanügetésnél, vágtánál, és nem is kapaszkodsz a szárba vágtánál sem. Ha ez a pont eljött, akkor lehet gondolkodni saját lóban - mert így lesz kényelmes mindkettőtöknek, te sem vered szét a hátát, vagy kapaszkodsz a szájába, és ő sem nyit ezért rossz élményekkel veled kapcsolatban.

Esetleg amit érdemes megvárni, az első esés, mert sokan utána nem hajlandóak egyből visszaülni, később pedig már nagyon nehéz egy ilyen elhatározást meghozni - és akkor mi lesz a lóval?

Amit végig kell gondolni - oké, van pénzed megvenni és tartani, de kéne kb. minimum 1-2 havi bértartás ára mindig, hogy legyen félretéve: mert ha bármi baja van, az orvos sajna nem épp ingyenes.


Ezen kívül, érdemes kezdetben több lovon lovagolni, hogy ha egyszer a sors úgy hozza, hogy felülsz egy másik lóra, amelyik kicsit máshogy működik (erősebb/több segítséget igényel, kicsit máshogy ültet, vagy máshogy mozog), akkor ne legyél elveszve :) De ez már saját ló mellett is lehetséges akár, én havonta 1× ülök át oktatóm lovára - az enyém egy kis vékonyka, térölelő mozgású, pörgős paci, az övé barokkosabb, és eleve széles hátú, megtermett jószág.


A bértartás, és az edzői segítség az elején mindenképpen kellene, illetve az is, hogy időnként az oktatód felüljön, és korrigálja a lovat, illetve tanítsa is, hiszen a ló csak akkor tud oktatni, ha tud valamit, ha ő is tanulja, meg Te is, az a legrosszabb kombináció, bár hossztávon célravezető, mégsem ajánlanám (én nagyon sokat szenvedtem vele anno).


A másik oldala, a ló kiválasztásához adnék kis segítséget. Csak olyan lovat vegyél, amelyik sütve vagy chipelve van - mert ezekre írható szerződés, mármint a ló egyedi azonosítójára. Tehát ha azt mondom, hogy "eladó elad egy bottal 160 cm, sötétpej, hátsó jobb láb csüdben kesely, állítása szerint 10 éves kancát", akkor az semmi, megyén belül van még 20 ilyen, és ha kell, semmivel sem tudod igazolni, hogy Te márpedig EZT a lovat vetted meg. Ez azért fontos, mert vannak ún. garanciális betegségek, amelyeket ha az eladó elhallgat, de a szerződésben kijelenti, hogy nem tud róluk, azonban nálad jelentkezik, köteles a lovat visszavenni, vagy engedményt adni az árából. Ilyen pl. a kehesség, aminél nincs kérdés, ha kehes, vegye vissza, ne engedményt adjon - a kehes ló egyre rosszabb lesz, hamar eljut arra a pontra, ahol már lovagolhatatlan, ellenben kisebb vagyonokat kell rákölteni a gyógyszerek miatt (amik okán a vágó se veszi be), így gyakorlatilag csak tartod majd a pacit, és nézed a szenvedését...

Ha a lónak alkohol vagy fokhagymaszagú a lehelete, megint csak nincs kérdés - idegbeteg vagy kehes, amolyan népi megoldás ez a tünetek átmeneti eltüntetésére.

A lónak legyen útlevele, benne az oltásokkal - lovarda nem fogad oltások nélküli lovat, és Te se vegyél, ha nincs oltva, mielőtt elhozod, oltassák (akár oltasd) be, mert ha beteg, az gond. Ha megfertőzi a többit a lovardában, az még nagyobb, mert a Te felelősséged (is).

Nézesd meg orvossal és edzővel is, mielőtt elhozod, az orvos felmérheti az egészségi állapotát, jók-e a lábai, fogai, a háta, illetve vehet vért (fertőző kevésvérűségre szűrés), az oktató a ló kiállását, mozgását, és tudásszintjét tudja kellőképp megállapítani, illetve jó esetben van kellő tapasztalata, hogy ne verjenek át titeket.

Kezdőként ne gondolkozz ménben, mert nem való lovaglásra, kezdő általira legalábbis biztosan nem, akkor se, ha állítólag szelíd, bármikor változhat a dolog. Kanca vagy herélt, ha szeretnél tőle csikót, akkor kanca a te választásod.

Lehetőleg a ló legyen 8-13 év között, mert 3-4 évesen lovagolják be, kell egy kis idő, míg megkomolyodik, tehát nem bakol minden edzésen jókedvében, stb., illetve ha jó lovas kezében volt, ekkorra nem fásult még be, van menőkedve, és ráadásul sok felhalmozott tudásanyaga van, amelyből Te meríthetsz, ezáltal kicsit nehezebb is elrontani, no meg persze még nem is túlkoros a jószág. Hobbiban 20-25 éves koráig is elmehet akár, ha addig megfelelően van lovagolva; na persze nem ugrás tekintetében, mert az nagyon megterheli a mellső lábakat.

2013. ápr. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok olyan,aki meggondolná magát,le leesek,akkor az én hibám lesz,attól még továbbra is fogok lovagolni.Ha megöregedik,akkor se adonám el,továbbra is szeretgetném.
2013. ápr. 14. 11:58
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha belefér az időbeosztásodba, akkor legyen. Nyáron sok ideje van az embernek, ki tudsz menni minden nap. De suli időben is illik kinézni legalább heti 4x, még akkor is, ha esik az eső.

Aztán majd azt is vedd figyelembe, hogy előbb utóbb elkezdenek érdekelni a fiúk, a bulik, akkor sem szabad a lovat háttérbe szorítani. Érdemes olyan fiúkkal barátkozni, akik szintén szeretik a lovakat, így nem teszik szóvá, ha sokat vagy a lovaddal.

Egy ló elél legalább 20 évig, ha 7-8 éveset veszel, az még 10-15 évig veled lesz, szóval a távoli jövőre is gondolnod kell.

2013. ápr. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Működni működhet, de a lovat nem csak megveszed és el lovagolgatsz rajta, ha kedved tartja. A lónak ennie, innia kell, foglalkozni kell vele, edzésben kell tartani, körmölni/patkolni kell, ilyen olyan bajai lehetnek amiket meg kell oldanod. 1 hónap(vagy ahogy írtad nyárig még van legalább 3 hónap) után nem hiszem hogy annyira ismered a ló igényeit, hogy sajátod is legyen. Jó persze bértartásba lenne, de akkor is rengeteg pénzt és időt igényel. Szerintem várj még vele legalább 1 évet. Ki tudja, lehet hogy csak egy nagy fellángolás, és 2 év múlva megunod. Sose lehet tudni...szerintem még ne. Ha igazán akarod tudsz várni :) Ja és a heti 2 lovaglás lepkef*ing ahhoz, hogy sajátod legyen. Lehet, hogy az oktatód lova egy tünemény, de a saját ló teljesen más dolog. Nem ismered, hozzá kell szoknod(meg persze neki is hozzád, ami sok idő) és szerintem rengeteg dolog van amit az eddigiek során még nem tapasztaltál...
2013. ápr. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia! Ne vegyél lovat egy hónap után. Tudom, hogy intenzíven jársz, de akkor se, még nyáron sem!!! Nem hiszem, hogy ismered annyira a lovakat, hogy felismerd, ha beteg, tudjad pontosan mit szabad és mit nem. Az edző csak a pályán van veled, de a lónak szüksége van rád a pályán kívül is. Kérdezd meg inkább, hogy kibérelheted-e az Ő lovát bértartás fejében, és akkor biztos fog segíteni a lovaspályán kívül is. Nem beszélve arról, hogy akármikor egyedül maradhatsz- ne adj isten összevesztek- és akkor mi lesz veletek? Csak akkor vállalj majd lovat -szerintem több évbe is beletelik- amikor egyedül is tudsz lovagolni és majdnem bármilyen helyzetben boldogulsz majd egy jámbor állattal...

B.

UI: Mindent jó szándékból írtam, remélem semmit nem veszel magadra.

2013. ápr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
akkor semmikép se?Az se számít ha rengeteget olvastam lovakról és régebben is lovagoltam és segítettem lovakat gondozni?Saját lóval heti 3-4x járnék oktatóhoz,mindennap kimennék a lóhoz.
2013. ápr. 14. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!