Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez így működne?

Ez így működne?

Figyelt kérdés

Még csak egy hónapja lovagolok,de nagyon szeretnék nyáron venni egy saját lovat.Addig továbbra is heti 2x járok egy jó edzőhöz.A lovat nyergelni,ápolni tudonám,csak ha meglenne a ló,akkor ott tartanám bértartásban és továbbra is járnék vele az edzőmhöz gyakran,így jó lenne?

15/L


2013. ápr. 14. 11:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A lovaglás nem egy olyan sport, mint a többi. Ez egy élet forma. Hiába gyorstalpalózol, az csak egy része ennek az életformának. Ennek az ágnak elengedhetetlen kelléke az idő, ami alatt minél több élményed van, minél több lovat és lovast ismersz meg, és minél többet látsz/hallasz, annál könnyebb/gördülékenyebb lesz majd a saját lovaddal. Persze át kell esni az első esésen, első rúgáson-ezek nem törvényszerűek, de előfordulnak- és meg kell győződnöd arról, hogy nem unsz bele-ezt is ki kell várni idővel. Ha mindenképpen tényleges célod, hogy előrébb juthass, inkább járj minél több lovasnapra, ahol ismerkedhetsz. Segíts minél többet az edzőknek, és kérdezd meg, hogy nem zavarnál-e, ha jelen lennél mások óráin is, ugyanis abból is sokat lehet tanulni. Kérdezd meg a lovardában lévőket, hogy az ő lovukkal a jelenlétük közben és edző felügyelete alatt lovagolhatsz-e néha. Legyél jelen a vakcinázáskor, etetéskor segédkezz, és sztorizgassatok sokat olyanokkal, akiknek már van lova. Ezekből nagyon sokat tudsz majd tanulni és könnyen beletanulsz a dolgokba. Nyilván ezekhez is idő kell- a szakirodalmi könyveket ne is említsem- de minél több tanácsot megfogadsz -szerintem- ezekből, annál hamarabb leszel készen, hogy lótartó lehess- ha jó gazda akarsz lenni, azt ki kell érdemelned...- Addig is tanulj sokat a lovakról, egészségükről, és nézegesd a lovardában lévő lovakat, mintha azok lennének a hirdetett lovak. Tanuld ki, hogy milyen egy lónak a fogsora, ha jó. Milyen a lába, ha rossz. Miket kell megnézni vásárláskor majd, hogy nem tüdős-e a ló, nem sérült-e valahol, stb...

B.

2013. ápr. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Korai még az a lóvásárlás. Majd ha már egy pár éve lovagolsz, akkor. Tudom, hogy milyen lelkes vagy, én is voltam kezdő lovas, ahogy mindenki, úgyhogy ezt tekintsd egy tapasztalatból eredő jó tanácsnak. Még korai. Ó, ha nekem megvették volna azokat a lovakat, amelyekbe az első években "szerelmes voltam"! Hála az égnek, a szüleim belátták, hogy még korai, és nem vették meg őket. Ezért hát később - felnőttként - vettem egy olyan lovat, amelynek tényleg "van értelme". Amely tényleg nekem való.

Szóval még várj vele.

A heti kétszeri lovaglás edzőnél, meg hogy ott tartanád és továbbra is hozzá járnál, jó ötlet.

2013. ápr. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!