Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti mit csinálnátok egy olyan...

Ti mit csinálnátok egy olyan lóval, ami nem engedelmeskedik nektek?

Figyelt kérdés

Nem arra megy amerre Te akarod, oldalazva lépeget, ugrál, bakol...

Mit csinálnátok vele?


2013. ápr. 17. 17:51
 1/7 eNerdzsy ***** válasza:
69%
Először magamban keresném a hibát, és megtanulnék bánni az állatokkal.
2013. ápr. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Keresnék egy jó edzőt, mondjuk, aki ha kell, felül a lóra is, korrigálni azt, mert valószínűleg vagy el van rontva, vagy nagyon elszemtelenedett, aztán magam is vennék jópár órát...


Az, hogy nem arra megy, amerre akar, oldalazgat, utalhat arra is, hogy a ló képzettebb, mint Te, és félreértelmezhető, nem egyértelmű jeleket adsz neki, tehát pl. a hajtó segítségeidben vágta beugratót keres, vagy oldaljárást, és várja, hogy helyeselsz-e, ha nem, akkor próbálkozik mással, a fordulatoknál pedig könnyen lehet, hogy csak szárral akarod fordítani, neadj'isten csak eggyel (a külső szár is megtart, nem engedi el a másik irányba, ráadásul a csizma hajlítja rá a fordulat ívére).

2013. ápr. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 x) ***** válasza:

Azért elég sok mindentől függ. Nyilván először magamban keresném a hibát, mert a ló nem fogja kitalálni a gondolatomat, szóval ha nem azt csinálja amit én szeretnék akkor valószínűleg rosszul közlöm vele mit szeretnék. Vagy lehet, hogy finomabban/magabiztosabban, határozottabban kell a jelzést adni.

De például attól is függ, hogy milyen gyakran fordul ez elő. Szóval ha csak néha egy bizonyos helyen, vagy helyzetben (például az én lovam sokáig félt a traktoroktól, nem mert elmenni mellettük), akkor valami rossz tapasztalata lehet a lónak, szépen türelmesen megpróbálom átvezetni a problémás területen.

Továbbá lehet viselkedésproblémás vagy elrontott a ló, ekkor nyilván egy tapasztaltabb személy segítségét kell kérni (bár tulajdonképpen ez az összes eddig leírt dologra vonatkozik).

Ennél többet nem nagyon tudunk segíteni, gondolom problémád van egy lóval, szóval ha gondolod írj egy pár szót hogy mikor mit is csinál és akkor többet tudunk segíteni.

2013. ápr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Keress fel egy edzőt, szakértőt, látatlanban, 2 mondat alapján nem fogunk tudni nagy újdonságot mondani. Az előttem válaszolók kifejtették a lényeget, ha (első) nem is a legszebb stílusban.
2013. ápr. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Többet idomítanék vele, először mélyre lovagolnám, hogy átengedőbb legyen és támaszkodjon, aztán apránként feligazítanám és fokoznám az összeszedettséget és a kadenciát.


Ha a magyarázatom nem volt teljesen érthető a számodra, az arra utal, hogy érdemes lenne edzőhöz fordulnod!

2013. ápr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolónak: A kadencia mit jelent? Bocsánat, hogy elkanyarodtam a témától, csak éppen most kezdek "vidéki túralovasból" a díjlovaglás felé kacsintgatni, de csak pár edzésen vettem részt, most otthon próbálkozok. Nagyon nagy vonalakban hogyan lehet mélyre lovagolni, majd feligazítani? Az még megvan, hogy hogyan kell a lovat összeszedni, hogy támaszkodjon, de nem tudom ennél behatóbban. Mélyre lovaglásnál hosszabb száron hagyom, hogy letegye a fejét?
2013. ápr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Virslit és parizert:)
2013. ápr. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!