Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek miért csinálják?

Szerintetek miért csinálják?

Figyelt kérdés
12 vagyok és 2 év múlva kapok egy lovat(ballagásra).Már most húzosak a minden napjaim mert van 2 kutyánk 1 macskánk és 2 hörcsögünk akikről én gondoskodok egyedül.Minden reggel 6 kor kell kelnem felöltözni mosakodni...és fél 7kor vagy 7kor mikor hogy adnom kell a macskámnak inni, enni utána a kutyáknak elkészíteni a kaját és őket külön kell etetni mert a kan kutya állandóan morog és ellopja a kajáját a szukának/tól.Utána a höriknek kell adnom kicserélni a vizüket és ott tartok hogy a suliba kell menni,és sokszor nem reggelizek.Mikor hazaérek rögtön táska letétel után előlről.Macskának adni inni enni utána kutyáknak is...végül ebédelek.Kaja után tanulok 1-2órát de csak azért tok ennyit mert mind két kutyát ki kell engedni.Pár óra után visszacsukom őket utána anyával vagy apával elmegyünk hugomért mert napközis.Hazaérünk utána megint...macska inni enni kutya inni enni.Sz val nagyon zsúfoltak a napjaim és nem tom lenne e időm egy pacihoz... Engem csak az zavar hogy az állatokat 3 tesómmal eggyütt kaptuk utána ők sz*rnak rájuk és csak én foglalkozok velük.Csak azóta gondozom én őket mióta felhoztam hogy lovat szeretnék..sz tetek azért csinálják velem hogy próbára tegyenek hogyha ez megy akkor egy ló gondozása "menni" fog.Van egy 1000nm teres kertünk és ott tartanánk a lovat persze elsőbb istálló építettnénk vagy bértartásban lenne.A kertünk egy kis utcával van arrébb.Mondták barátnőim hogy ellophatják de a kertszomszédunk odaköltözött kutyájával,nagyon megbízható ember mert régebben tatám lovait is ő gondozta....sz val azért jó hogy ottvan mert igy nem tudnák ellopni...meg én is napi szinten járnéki etetni itatni stb... Szerintetek miért csinálják?Jő ötlet lenne a kertben tartás?Vagy ink bértartás?Csak azzal az lenne a gond hogy min 20km terre van egy lovarda ahol lehet lovat bértartani....meg nem biztos hogy minden hèten eltunák menni... Na? :/
2013. ápr. 17. 21:52
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Különben nem mi akartunk kutyát....Anya akart évekkel ezelött mert neki sose volt....kinézte az első kutyánkat rá egy évre a másikat akkoriban ők gondozták. Utána anyáék és nővérem egy ideig utána én.. ma beszéltem erről anyáékkal és azt mondták nyáron mindnki fog segíteni nekem etetni őket...am szorítanék időt a lónak...ha lenne már lovam így oldanám meg..:minden reggel 4kor kelnék utána felöltöznék,reggeliznék fogatmosnék utána kimennék adnék neki inni enni kipucolnám a helyét stb...utána lecsutakolnám hazamennénk kb 5-fél 6lenne utána tusolnék felölzönék macskának adnék meg a kutyáknak a höriknek és bőven lenne időm még suliba menni utána ha hazaérnék kimennék becsukni a vizet kicserélni...utána hazamennék tanulnék tesómék elintézik az állatokat... én meg este 6 fél 7 körül kimennék adni kaját utána kicserném a vizét...hétvégén +pénteken lovagolnám is és hétköznaponként néha futószáraznám ...Nyáron persze több időt töltenék vele!
2013. ápr. 18. 20:05
 12/18 x) ***** válasza:
És aludni mikor akarsz? Csak mert ha 4kor akarsz kelni akkor legkésőbb 8kor aludnod kellene. Ez a napirend suli mellett egyáltalán nem megoldható. Ha jó jegyeket akarsz akkor nem veszel még lovat. Mert ugye ha rosszak a jegyeid nem vesznek föl sehová és nem lesz miből eltartani a lovadat. És attól, hogy most még nem vagy bulizós, 16-17 éves korodra ez teljesen meg fog változni. Ilyen napirend mellett azt sem engedheted meg magadnak, hogy fél órára beülj a barátaiddal valahová. Ja és még annyit, hogy istállót takarítani este érdemes.
2013. ápr. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ez így baromi zsúfolt. Reggel 4-kor kelni, lovazni, kutyázni - és itt érdemi foglalkozást értek a kutyával, nem csak kicsapom a kertbe oszt kész alapon, ahogy a lovat sem csak kicsapom a legelőre és annyi - macskázni, hörcsögözni, tanulni, emellett, ugyan nem említetted, de gondolom a házimunkába is be kell segítened valamit... ki fogsz dőlni nagyon hamar. Még a kutyákkal sem bír a család, nemhogy egy lóval. Ahol a hörcsög kihívás, oda nem kell még ló. Tök jó, hogy eltökélt vagy és te megpróbálsz mindenkivel foglalkozni, ha a családban rajtad kívül mindenki letolja az állatokat, de 12 évesen neked tanulnod kéne és gyereknek lenni, nem mindent neked csinálni a tesóid helyett. Várj még azzal a lóval, beszélj a családdal, 2 kutya nevelése és teljes ellátása nem 12 éves gyereknek való feladat. Búj oda a cicához, játssz a hörikkel, koncentrálj a tanulmányaidra és állíttasd munkába a szülőkkel a tesóidat is.
2013. ápr. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

látszik hogy nagyon akarsz lovat, de nem látod be hogy nem férne bele az életbe.az összes válaszoló átlátja a dolgokat és te magad is írtad hogy a szüleidtől kezdve a tesódékig tojnak az állatokra.szerintem a már meglévő állatok sem kapnak elég figyelmet.

ha mindenképp lovazni akarsz akkor keress feles tartást és így kipróbálhatod hogy működne a dolog....

2013. ápr. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem fog menni. Én másfél évig bírtam egy olyan munkahelyen, amelyhez minden reggel 5-kor kellett kelnem. Szó szerint belebetegedtem, lerobbantam, fizikailag mentem tönkre bele. A lelkesedésed dicséretre méltó, de ez nem megoldás. Lásd be, hogy jelen körülmények között nem fér bele az életedbe az, hogy otthon lovat tarts. Keress egy környékbeli lovardában feles bértartási lehetőséget, és szállj be egy ló tartásába. Így lesz lovad, de az időd egy része is megmarad.
2013. ápr. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ha a höri és a kutyák elmennek, akkor a macseknak bárki tud lökni egy kis kaját. A lónál meg mikor mész ki a bértartásba? Azt írod 20 km-re az busszal is min fél óra az út csak oda. A szüleid nem fognak fuvarozgatni, otthon tartani meg kicsi a hely. Gondolj bele egy 20x40es lovaglókarám is 800m2.

Lovagolni, komolyan mozgatni is kéne, legalább heti 4 alkalommal és hetente egy terep is kell neki, ha nem akarod, hogy megunja a körözgetést.

2013. ápr. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Akiket én ismerek itt a "faluba" azok nem tartanak 1000nm-en lovat...kevesebb nm-en tartanak... Barátnőm 3 lovat tart kb 250 nm-en+egy beálló amihez épp be tudnak állni...utána másik barátnőm egy lovat tart kb 100nm-en+istálló ami nem tom hány nm (kb 50 de nem tom)...ahova járok ott egy istálló van 5 lónak és kb 600nm-es karám.ahova jártam lovagolni ott egy ló volt és ott csak egy kb 50-60 nm-es karám volt +egy istállóval amely akkora hogy a ló pont be tud állni ...
2013. ápr. 21. 22:17
 18/18 x) ***** válasza:
Attól, hogy mások szar körülmények között tartják a lovukat, neked még nem kell.
2013. ápr. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!