Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti feladnátok a lovaglást...

Ti feladnátok a lovaglást azért mert egyszer leestetek egy bizonyos lóról? Mit gondoltok azokról akik ez miatt abba hagyják?

Figyelt kérdés

És itt nem azokra gondolok akik járnak 2 hónapot, leesnek és kész, kifújt.

Hanem azokra akik tényleg huzamosabb ideig, komolyan és rendszeresen lovagolnak, edzenek (pl.:5-6 évig) és egyszer csak egy "kis" esés után feladják, többet nem ülnek lóra. Persze mindenféle komolyabb fizikai sérülés nélkül megússzák.

Nem tudom elképzelni mi játszódhat ilyenkor le bennük...Én képtelen volnék egy esés miatt lemondani a lovaglásról, ez teljesen irracionális számomra, hiszen magammal szemben vallanék kudarcot, és a lovat is cserben hagynám. Ha leesek már csak azért is vissza ülök h bebizonyítsam, első sorban magamnak, másodsorban a lónak h igen én nem olyan vagyok aki egykönnyen megfutamodik. Ilyenkor még csak meg sem fordul a fejemben h ez miatt feladjam, még akkor sem ha ne adj isten komolyabb sérülést szenvedek. Az esés a lovagláshoz tartozik, mindig benne van a pakliban, aki lóra ül a vállalja a kockázatot h bármikor megsérülhet, akármilyen nyugodt lovon ül.

Érdekel ti mit gondoltok erről. Történt itt esetleg valakivel ilyen vagy ehhez hasonló? Tudnátok róla mesélni? Meg akarom érteni mi az ami motiválja ilyenkor a lovast h abba kell hagynia a lovaglást. Vélemények,tapasztalatok, minden jöhet, mindenre kíváncsi vagyok. Vita nélkül! Értelmes válaszokkal!



2013. ápr. 19. 19:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ha valaki 5-6 intenzíven végiglovazott év után egy kisebb esés hatására abbahagyja, ott a fő ok nem az esés, az csak az utolsó csepp a pohárban. Aki ilyet tesz, az már amúgy is gondolkodhatott azon, hogy abbahagyja, talán időhiány miatt, vagy a kedve, lelkesedése fogyott el. Csak valami utolsó löket hiányzott, amelynek a hatására végre abbahagyhatta. Ilyen löketnek kapóra jöhet egy kisebb esés is.

Nem ismerek ilyen embert, de csak ezt tudom elképzelni. Nem ítélem el, aki abbahagyja, mert az ő dolga, lovagolni nem kötelező.

2013. ápr. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 first drop válasza:
61%

Én párszor estem már lóról, csak egyszer lett kórház a vége, azóta jobban megnézem, milyen a ló természete, amire felülök. A baleset után ugyanúgy ültem lóra, mert az esés a lovaglással jár. Imádom a lovakat és már egészen komoly feladatokat vagyok képes végrehajtani (mint mélyrelovaglás, rendes ugrásváltás...), a lelkesedés jelenlegi alábbhagyását csak a pénzéhes, sznob lovardák váltották ki, ugyanis jártam egy helyre ismerősömmel, akinek semmi ülésbiztonsága nincs, segítségeket nem tudja összehangolni, feszes, deréksegítséget nem tud alkalmazni, de velem szemben havi 50.000-nél többet köhög fel, és pusztán ezért már ugratni tanítják és a hátsóját kinyalják.... én annyit kaptam, hogy gondolkozzam el otthon, hogyan kell vágtába ugratni a lovat... ez szörnyen esett és azt hittem, ott helyben elbőgöm magam, mert én az előző helyeken magas képzettségű díjlovakkal dolgoztam. Ismerősöm (aki ugratni tanul) abszolút nem tudta ellovagolni a díjlovat, feje fent, feszes volt és elrohant vele többször is, utána felültem én és egy kis idő múlva a ló támaszkodott, lendületesen ment előre és semmi baj nem volt vele. Kérdem én, aki egy díjlovat nem képes lovagolni, mert bizonytalan, nincs egyensúlya, feszes és nem érzi a lovat, az minek ugrat?

Bocsi, hogy leírtam, de felháborít, és szerintem pár embernek nem az eséstől megy el a kedve a lovaglástól, hanem a mögöttes dolgoktól. Nem tudom, ki ismeri a lovas világnak ezt az oldalát...

2013. ápr. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Utolsó nagyon megértem miről beszélsz! Velem is volt hasonló.

Még anno amikor lovas iskolába jártam heti 3x-4x tudtam edzésre menni. Ekkor körül ugrált mindenki, lovászok és az edző is, a legjobb lovat kaptam az edző folyamat dicsért, pedig még én is tudtam hogy amit csinálok, abszolút rossz és nem úgy kell,olyan dolgokat tanított amikre én még nem voltam készen és amikor nem ment megdicsért(O.O??)Óra előtt és után fel-le nyergeltek nekem a lovászok, az edző mindig mosolygott, viccelődött, görcsösen próbált a kedvemben járni. Egy ideig tetszett-tetszett, különlegesnek éreztem magam, azt hittem tényleg kedvelnek és jó vagyok, de aztán már kezdett idegesítő lenni és egy idő után untam is már, amikor meg rájöttem h az elmúlt 1,5 évben semmit sem fejlődtem, utolsó csepp volt a pohárban, eljöttem onnan. Rá fél évre vissza kényszerültem menni mert sehol a közelben nem találtam lovaglási lehetőséget. Szóval vissza mentem de már csak heti 1x max. 2x jártam (direkt, remélem nem kell magyaráznom miért). Ekkor hirtelen láthatatlan lettem, edzésen kb. rám se nézett az edző, goromba volt és komor a lovászok magasról tettek rám, futószáras iskola lovat kaptam minden órán. Ez így volt kb 1 hónapig... csak kíváncsiságból kipróbáltam mi lenne ha megint ugyanúgy járnék mint régebben és lám-lám hirtelen megint észrevettek és ááh. Undorító. Nincs erre más szó, egyszerűen gusztustalan az ilyen. Amíg kifizetem a kemény 3000 ezreket hetente 4x addig én vagyok ott a legprofibb a legjobb meg blahblahblah, amikor már csak heti 1x fizetek 3000 ezret akkor már inkább ne is menjek ki mert csak púp vagyok a hátakon. És ezt minden lovassal ugyan így eljátsszák.

Sajnos mindet a pénz irányít már.:(

2013. ápr. 22. 18:14
 14/18 anonim ***** válasza:

Nem lennék képes abbahagyni. :)

Csak kétszer estem, de akkor hatalmasat.Először (még csak lépni ügetni tudtam) úgy jártam, hogy rárúgott egy másik ló,de nem találta el, erre ő elkezdett galoppozni, úgy megijedt, és átugrott egy árkot, és elkezdett bakolgatni, kb. a 3. bakolásnál estem le, de úgy megzúztam az oldalam, hogy járni alig tudtam. Az más kérdés, hogy másfél hét múlva már újra lovon voltam ;D

Másodjára meg a karámban először vágtáztam szabadon (ugyanazon a lovon), és az egyik kanyarban sár volt.És a lóval együtt estem, repültem vagy egy métert, utána a földön meg csusszantam egy kicsit.Ha front van azóta is fáj a térdem de nem érdekel. :)

Az, hogy ki hogyan hagyja abba, idegzet kérdése.Aki gyenge idegzetű, az egy esésnél azt mondja, hogy kész, vége ennyi volt.Jártam már úgy ,hogy barátnőm (szegénykém félős,mert a szülei sok mindentől féltették, attól is amit nem szabadott volna) anyja, rám fogta, hogy biztosan én beszéltem teli a fejét, mert nem akart menni lovagolni.Arra nem gondolt, hogy azért mert az előző héten csomószor elengedte magát, és vágtázgatott vele a ló...Csak azért mert én már estem azzal a lóval.Inkább rám fogta, minthogy elfogadja, hogy a lány gyengébb idegzetű.

De nekem akkor is az a véleményem, hogyha valaki igazán szereti a lovaglást, akkor néhány esés nem tántorítja meg.Engem osztálytársaim is piszkálnak a lovaglással, de csak megvonom a vállam és megyek tovább.Nem adok a véleményükre, akkor is lovagolni fogok, mert ez az ÉLETEM... :) nekem ez a véleményem az egészről ;)

2013. ápr. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
61%

Én a galoppon vagyok. Estem már, és nem szimpla lecsúszós eséskkel. Nem lett semmi bajom, szerencsém volt, tudom, hogyan kell leesni.

Az első igazi vágtámat itt úgy éltem meg, hogy elindult velem a telivér. Muszáj volt megfognom, akármilyen erősen is húzott(majd kitépik a kezeimet!!)! És nem vesztettem el az egyensúlyomat, kontrollt nyertem a megbokrosodott ló felett.

Én nem futószáron kezdtem, féltem, most már nem... Pedig egy angol telivér merőben más, mint egy iskolaló... :D

2013. júl. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Az utolsó vagyok. :)

Még hozzátenném, hogy én sem tudnám abbahagyni a lovaglást. Itt a galoppon vannak hajmeresztő dolgok (hanyatt vágja magát a ló alattad, beszaladsz a bokorba vele, elszaladsz a lóval, nem bírod megfogni, hirtelen kipördül a ló és vágtában rohanna az ellenkező irányba, startolgat, kitör, elesik, felbukik, sorolhatnám még...) :D. Mindig észnél kell lenni, mert ezek felhúzott, időzített bombák, csak sosem tudod, mikor "robbannak".

De én nem hagynám abba soha ezt a sportot!!! EZ AZ ÉLETEM ÉRTELMEE! <3 :))

2013. júl. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Én vágtába lecsúsztam egyszer egy lóról de utána féltem vissza ülni amikor meg azt mondták legalább egy percre muszáj .

Amikor visszaültem rájöttem hogy nem is olyan vészes/veszélyes a dolog . de a félelem a további leeséstől nálam is jelentkezett .

2013. szept. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
5 ev kemeny, versenyszeru lovaglas utan az altalam idomitott sajat lovamrol, akire az eletemet rabiztam volna, akkorat estem hogy azt hittem lebenultam. Semmi rossz indulat nem volt a lovamban, szimplan megijedt es pont egy szerencsetlen helyzetbol rohant meg aztan pedig kibakolt. Leestem, es nem tudtam mozdulni. Csak fekudtem a foldon es csak egy dolog jart a fejemben: Istenem, ha most nem nem tort el a gerincem es nem benultam le, es soha tobbet nem ulok vissza. Jott a mento, korhaz stb. Zuzodasokkal megusztam, de hetekig nem tudtam labra allni. Igy, megszamlalhatatlan sok eses utan, vegul estem egy akkorat, hogy radobbenjek hogy bar a lovaglas eveken at az eletem volt, nem akarom hogy a halalom is legyen. El lehet ezert itelni, de mindenkinek a sajat dontese. Lehet akarki akarmilyen profi, lehet akarmilyen nyugodt a lo, egy rossz eses es vege. Ez mar lassan 5 eve tortent. A lovam megvan, ismeroseink lovagoljak, nem adtuk el, ahhoz tulsagosan hozzamnott, napi szinten latogatom, de a balesetem ota nem ultem lovon, es nem is fogok.
2016. márc. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!