Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor érik meg egy lovas arra...

Mikor érik meg egy lovas arra hogy saját lova lehessen?

Figyelt kérdés
Mik azok az elméleti és gyakorlati tudások,tapasztalatok amik elengedhetetlenek egy lovas életében, az első ló megléte előtt?

2013. ápr. 23. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Ehhez elsősorban érettség kell, és felelősségteljesség.

Nem lehet olyat mondani, hogy ha már ezt és ezt tudod, akkor érdemes lovat venned. Én nem helyeslem azt, amikor iskolás gyerekeknek lovat vesznek a szüleik. Lehet, hogy ezek a gyerekek ügyesek, a szülőknek pedig van rá pénzük, de akkor sem helyeslem.

Nagyon fontosnak tartom azt, hogy az ember saját maga keresse meg a lova árát, és a tartási költségekért is maga dolgozzon meg. Felbecsülhetetlen értékű motiváció az, amikor az ember maga dolgozik a lováért, vagy bármely célért. Ezért nem szabad senkinek semmit az ülepe alá rakni. Mert olyan tapasztalatokból marad ki ezáltal, amelyek sehogy máshogy nem pótolhatók.

Legyen tehát önálló, stabil egzisztenciája. Ha ez megvan, a tudás már-már részletkérdés, hiszen edzőt, belovaglót lehet venni, fizetni, alkalmazni. Tudást még csak-csak adnak pénzért (hiszen az edzőért fizetsz), de tapasztalatot és a felelősségteljes döntéshozatal képességét, azt bizony nem.

2013. ápr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem ha már tudsz biztonságosan lovagolni és akkor ha ez a biztonságérzete akkor csakis lovasoktató társaságában választanám ki a saját lovamat tudod lehet h sánta és ezt a ló hátán ülve nem tudod megállapítani.
2013. ápr. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 FannaL ***** válasza:
100%

Lóval való bánásmód. Ez az amit nem tanítanak a legtöbb lovardába, mert a biztonságos lovaglás mellett ez is nagyon fontos. Pl. fel akar rúgni minden egyes nap, vagy nem tűr meg a hátán. Az iskolalovak többsége nem csinál ilyeneket, vagy ha csinál is akkor azt az edződ oldja meg. Én elmentem szakemberekhez(nem minden a papír, jól is kell, hogy csinálja) és tanultam tőlük. Aztán jött a lóvásárlás, ott a régi helyén nem csinált semmi rosszat minden ok volt, de amikor elhoztuk megváltozott. Rúgás, ágaskodás, és elő jöttek azok amire nem tanítottak meg a lovardában, avagy mit csináljak?. És itt vettem elő azt a tudást amit lovaglópályán kívül sajátítottam el. Betegségek felismerése. Először a lovat meg kell figyelni, mikor fekszik le, mennyit eszik, mennyit kakál stb. És ha a szokásostól eltérő módon fekszik pl. nem feküdt le délben, de most igen, akkor a biztonság kedvéért felkeltem, és megnézem, nem e produkálja a kólika tüneteit, még akkor is ha csak szerencsétlen pára lepihent, mert Jobb félni, mint megijedni. Tehát ilyen kicsi jeleket is észre kell venni, ismerni a ló szokásait, persze ez csak akkor lehetséges ha már megvan a pacci.

Tapasztalat: Igazság szerint te is érzed, hogy mikor lehet lovat venni. Minimum egyszer már megijedt alattad a ló, ez azért fontos, mert ha ilyen lesz akkor ne csak a szájába kapaszkodj, hanem gondolkodni is tudj.

De az első válaszolóval is egyetértek.

2013. ápr. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 ágicaaaaa válasza:
Hát az attól függ hogy milyen gyorsan tanulsz meg lovagolni,és mennyire értesz a lovakhoz pl:hogy kell kilazítani a nyakát...meg ilyenmik.De egy ló nagy felelőséggel jár,nem lehet az hogy egy nap nem mész ki hozzá,meg nagyon sokat eszik,és lódokiról is kell gondoskodni!
2013. ápr. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor érik meg erre, ha nem az interneten kérdezi, és például a gyk. nélkül is elboldogul a pucolással, felszerelésápolással, ha van felelősségtudata, ideje és pénze.
2013. ápr. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!