Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen ez a ló? Nem hosszú a...

Milyen ez a ló? Nem hosszú a csüdje?

Figyelt kérdés

Mennyit érhet meg ilyen hosszú csüddel? Amúgy milyen küllemre? 16 éves lány vagyok, első saját lónak lenne, versenyeznék vele. Szerintetek hamar tönkremenne a lába, nem éri meg? Tenyészteni nem akarnám, hiszen nem értek a tenyésztéshez, csikókhoz, így ha 10 éves korára tönkremegy a lába, és csak tenyészteni lehet, nem tudok vele mit kezdeni. Mindazonáltal küllemre tetszik, szeretem az ilyen lovakat, korra, nemre, méretre is jó.


[link]



2013. ápr. 23. 16:51
 1/9 anonim válasza:
szia! a ló szép, tenyész-szemmel nézve jó küllemű és jó kötésű, az pedig hogy a castor az apja, az egy borítékolható bizonyíték, hogy a ló jó mozgású, és kiváló díjló és ugrani is tud. viszont a hosszú csüd miatt túl magasat nem fog tudni ugrani, mert a patáival nem fogja biztosan a talajt, nincs meg a megfelelő alátámasztás. és a csüdjében előbb-utóbb a kötőszöveteknél komoly betegségek alakulhatnak ki. nem törvényszerű, hogy így lesz - mindig vannak kivételek, de elég valószínű. díjlovaglásra viszont tökéletes a hosszú csüd.
2013. ápr. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
hoppá, igaz lesz, amit mondtam az első válasznál, most nézem a hirdetést: ugrómunkát valóban nem kapott. a hirdetésben pedig nem fogják kiemelni, hogy erre nem egészen használható.
2013. ápr. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
még mindig az első vagyok: az is lehet, hogy egyáltalán nem lehet ugrani vele, de a castor nevet kihasználva áron felül próbálja eladni a tulaj. de amúgy nagyon aranyos ló :) szép, és hosszú tereplovaglásokhoz szerintem ideális társad lenne :)
2013. ápr. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! Lehet, hogy elmegyek megnézni, aztán felajánlom, hogy olcsóbbért megvenném, szóval díjlovaglásra, hobbira sokallok érte ennyit, de tényleg szép lovacska:)
2013. ápr. 23. 17:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Díjlovaglás mondjuk mindennek az alapja, és egyszerre mindennek a teteje is, ha sikerül belőled igazán jó díjlovat faragni, messze többet ér, mint amennyiért most kínálják - az ugrás csak azért népszerű MO-n, mert látványos, nem kell hozzá szakértő közönség, de ha kimész pl. Németországba, ott teljesen máshogy van a dolog. :)


Én ugrani félnék vele, egyetértek az elsővel, azonban pl. fogathajtásra, díjlovaglásra, tereplónak teljesen jó lehet, illetve később tenyésztésre, bár ahhoz szakértő segítségét kell majd kérni, ha X év múlva gondolkodnál olyasmiben.

2013. ápr. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

díjlovaglásra szerintem (is) nagyon is megfelelő. ugrani mondjuk nem lehet vele, legalábbis nem érdemes.

egyébként hobbilónak is tökéletes lesz.

szép küllemű és a felmenői sok dologról árulkodnak ;)



off:

hazánkban nem értem miért az ugrást kedvelik ennyire amikor a díjlovaglás messze magasabb szintet követel meg lovastól és lótól egyaránt, én személy szerint jobban szeretem nézni a díjlovagló versenyeket (lovagolni sajnos nem tudok:P) mert látványosabbak és látszik a komoly összhang...

2013. ápr. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ez a ló hol szép? szerintem kimondottan ronda. ha versenyezni akarsz és 16 éves vagy ne papírt vegyél, hanem jól teljesítő lovat. szerintem.
2013. ápr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Kedves 7. válaszoló!

"Ez a ló nem ronda" ízlés kérdése... -.-"

Amúgy kedves kérdező szerintem díjlónak jó lenne bár a magas csüd akadályozná az ugrásban. Róla már egy másik kérdező is kért véleményt sajnos szegényre többnyire olyan válaszok érkeztek, hogy: "Ilyen lovat meg se vennék!" de szerintem ez nem így van. Akkor Danubia ára 790000 Ft volt. De érdemes utánakérdezni! Sok sikert :)

2013. ápr. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
talán elkerülte a figyelmed a válaszomban a SZERINTEM szó. mivel ízlés kérdése, én is így gondolom.
2013. ápr. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!