Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglással lehet fogyni?

Lovaglással lehet fogyni?

Figyelt kérdés
165cm ,80 kg( :/ )vagyok heti 1x járok ki lovagolni 1,5-2 óra hosszát ,lépni,ügetni és vágtázn is szoktam.A lovaglással lehet fogyni ?
2013. ápr. 26. 17:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A lovaglás mellett étkezz egészségesen! Minden nap egyél legalább egy gyümölcsöt vagy zöldséget. Fokozatosan vedd el magadtól az egészségtelen kajákat, én például elmegyek a heti 1 lovagló óra mellett biciklizni és néha futni. A biciklizés tulajdonképpen nekem egy séta tempó, és egy pár meredek szakasz, mindez fél órába besűrítve, szóval nem egy teljesíthetetlen dolog. A futás az nekem 8 perc futás 1 perc séta így tovább, míg nem érzem azt, hogy "igen, ma tettem valamit az egészségemért!"
2013. ápr. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Az igazi idomító lovaglás, és az erre épülő szakágak (ugrás, military, terep, lovasíjászat, lovastorna, lovastusa, távlovaglás, stb) fogyasztanak, egyrészt gyakrabban kéne járni, másrészt a 1,5-2 órás edzések szerintem túl hosszúak kezdésnek... Nem tudom, mit csinálsz, nyilván, de csak menni amerre látsz, nem túl izomfejlesztő neked sem, a lónak se túl megterhelő így. Ha rendes idomító vagy ugró (ez is az idomítóra épül mondjuk) munkát végzel, 1 óra általában bőven elég kezdetben, 1,5-2-re épp kitolható idővel.

Egyébként főleg a combot fogja formálni, hiszen elsősorban ez lábmunka (ha nem így érzed, hanem pl. kezedben van izomláz, valamit nagyon rosszul csinálsz), illetve tartást ad, stb.

2013. ápr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet..türelmesnek kell lenni és sokat lovagolni..én pl. ma úgy megizzadtam hogy ne tudd meg..mondjuk fogyás szempontjából annyira tényleg nem ez a legjobb sport, de az tény h mindenedet átmozgatja és ink. az izmokat erősti..:) Kitartás!!
2013. ápr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

nem olvastam el a válaszokat ezért bocsi.

A lovaglás egy olyan mozgásforma amely bizonyos izomcsoportokat mozgat meg .szerintem ne várd több éves sportolás után amely majdnem minden izomcsoportot megmozgat hogy majd lovaglással fogyhatsz.Alakformáló lehet de hogy 20 kilót nem fogsz leadni vele az tuti.

10 kilós fogyáshoz is életmódot kell váltani hogy sikeres legyen persze.

a fogyás is összetett dolog.nem csak mozogni hanem étkezni is helyesen kell de ez már lovas kategória.Szóval szerintem a lovaglástól nem fogsz súlytól megszabadulni ahogy gondoltad

2013. ápr. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Tapasztalatból mondom: 1 éve intenzíven lovagolok, tényleg sokat, és mielőtt elkezdtem még én is gondolkodtam ezen h. jó lenne ha mondjuk egy-két kiló leszaladna...De őszintén mondom h. én nem fogytam szart se, azt ény hogy a combjaim nagyon megerősödtek és sokkal formásabbak mint előtte de én nem fogytam semmit se.
2013. máj. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

A lovaglás egy nagyon jó sport szinte minden porcikádat átmozgatja én 9éve lovagolok kicsit több mint fél éve van lovam és nagyon átalakultam! Izmos lábaim és kezeim vannak! Tudni kell hogy ducibb alkatom van. De a sport a zsirt átalakítja izommá én a tanügetés a kikönnyített ügetés vadászvágtát ajánlom de ez akkor fog hatni ha izomból combból nyomod ki magad nem pedig kengyelből !!!

De a lovak körüli MUNKA is nagyon sokat segít pl.:itatás kis bálák hordozása tragyazás mert ugye az a talicska nem egy könnyű dolog eleve. Én ezeket tudom ajánlani. :D Remélem tudtam segiten.

És aki azt irta hogy a lovaglás alig mozgat meg stb. Az meg nem ult lovon !

Kitartás!!! ;)

2016. ápr. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!