Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi az ami úgy néz ki, mintha...

VAnett kérdése:

Mi az ami úgy néz ki, mintha toklász lenne a lovam szőrében?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, de mégsem. Egyenlőre csak a lovam egyik oldalán a nyakán és hasa oldalán itt-ott, a vékonyánál meg már tenyérnyi részen, mintha toklász lenne benne, de mikor kiszedem olyan mintha elszarusodott bőr lenne, de találtam henger alakút is, a helye meg ahonnan kiszedtem kipirosodott. A tenyérnyi részt meg nem is engedi hogy piszkáljam, olyan tapintásra, mintha rászáradt volna a kaki. Tudjátok hogy mi ez, esetleg volt valakinek hasonló? Valami élősködő talán? A többieken semmit nem találtam!

2013. ápr. 29. 16:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom biztosra, de én is láttam a lovardánkban egy ilyen "toklászt"egy lóban, mikor közelebbről megnéztem, csak sár volt a szőrében, ami beleszáradt. Lehet, hogy mikor kiszedted belőle a bőrnek tűnő sárdarabot, kitépted vele a szőrét is.
2013. ápr. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a bagócslégy lárvája. Sajnos most nagyon sok helyen probléma van ezzel. Neostomosannal jól fürdesd le.
2013. ápr. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, olyan mintha a sár rászáradt volna, de sajnos nem az. Tegnap sikerült a tenyérnyi darabból leszednem egy picit, száraz, repedezett a bőr, alatta meg gennyes cucc van. A neten talált képek alapján én is a bagócslégyre gndolok. Doki volt nála tegnap, ő gombára tippelt, vett vért és mintát is vitt, kíváncsi leszek! A Neostomosant mindenképp kipróbálom! Köszi
2013. ápr. 30. 13:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha gomba, akkor imaverolos fürdetést fog a doki javasolni. De szerintem nem gomba, valamiért óriási most a bagócslégy-fertőzöttség, nálunk is komoly gondokat okoz. Éjjel-nappal legelőn vannak a lovak, így könnyen hozzájuk fért a bagócs, ha észrevesszük, azonnal neostomosannal fürdetjük a lovat, ez általában segít, eddig egy alapos fürdés kivitte a paccokból, remélem, nem lesz rosszabb. És ugyanaz a gennyes cucc van nekünk is alatta, . Nem tudom, milyen az állatorvosod, de ha első körben nem jutott eszébe a lóbagócs, akkor nem valami májer a témában. Sajnos alig van lóhoz értő állatorvos Magyarországon, ha tényleg gond van egy lóval, csak nagy szerencsével találsz olyat, aki tud is vele mit kezdeni. Nálunk többnyire ki se jönnek már lóhoz az állatdokik, de becsületükre legyen mondva, legalább bevallják, hogy nem értenek hozzá. Ha nagy gond van, amit házilag nem tudunk megoldani, kénytelenek vagyunk Üllőre vinni a lovakat a nagyállatkórházba.
2013. máj. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!