Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Már az is bakolásnak számít,...

Már az is bakolásnak számít, ha a ló az első két lábával felugrik picit amikor lépésből átmegy ügetésbe/vágtába vagy csak simán "beugrik" ügetésbe/vágtába?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 29. 17:55
 1/9 ágicaaaaa válasza:
hát attól függ mennyira ugrik fel,de a lovak ügetésbe simán beugranak,az szerintem nem normális,vágtába meg minden ló beugrik egyik így másik úgy lehet hogy simán,könnyedény vagy ugrik egyet.
2013. ápr. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem.Akkor lehet baklásnak hívni,ha mind a négy lábával ugrál.
2013. ápr. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez amúgy ágaskodás lenne, de esetedben csak beugrik, legalábbis az ágaskodást más jelzések is kísérik.
2013. ápr. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a bakolásnál pont hogy nem az első 2 lábával ugrál, hanem a hátsóval felrúg az égbe.
2013. ápr. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bakolásnál a hátsó két láb rúg ki hátra... :)

Amúgy vágtabeugratásnál mindig megemelkedik kicsit az eleje, hiszen így indítja el a vágtát (illetve az egyik hátsó indít, de érted).

Ügetésnél elvileg nem kéne megemelkednie az elejének, ha ilyet tapasztalsz, az nem szép átmenet, megkockáztatom, hogy eleve ütemhibás is.

2013. ápr. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi...:)Nem tudom mért csinálja, lehet Így tényleg könnyebb neki..nem ütemhibám.:) Nagyon jó kis lovacska,tud mindent:)
2013. ápr. 30. 15:21
 7/9 A kérdező kommentje:
ütemhibás*
2013. ápr. 30. 15:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem ügetőm van, annak idején ő csinálta, hogy mintha vágtába ugrana, felkapta az elejét elég magasra ügetésbe ugrásnál, az határozottan ütemhiba volt... Ritkán, de előfordult az ügetés közben is, ez kezdetben az ügetés határát jelezte (idő volt, míg leszoktattam az állandó jellegű száguldozásról), később akkor jelentkezett, mikor elkezdtem neki a vágtát tanítani, az ügetése már kitisztult, de nem rögzült, nem volt elég stabil, és a vágta negatívan visszahatott rá.

Más lónál ilyet nem nagyon tapasztaltam még... Szóval ha annyira megemelkedik az eleje ügetés átmenetnél, mintha vágtába ugratnád, az gond, vagy a lónál, vagy nálad.

2013. ápr. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezt nekem is csinálta eleinte az ügetőm...
2013. ápr. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!