Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miert harap a lovam?

Julianna24 kérdése:

Miert harap a lovam?

Figyelt kérdés
Hozza teszem ez az elso lovunk,egy 4 eves arab felver kanca,van egy 3 hetes csikoja is.Kezdetben nagyon sokat rugdalt,harapott,mar kb.1 hete nagyon szepen kijovunk egymassal,es semmi gond nagyon jol viselkedett,de tegnap megit harapni akart.Nem tudom,hogy ez megint a csiko miatt van,vgay esetleg abbol az okbol,mert a regi gazdaja valoszinu verte.Az lenne a kerdesem ez mitol van,es mit tehetnek esetleg ez ellen?Nem szivesen valnek meg tole

2013. ápr. 30. 07:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Hat mivel nem tudjuk az elotted levo idoszakban hogy banat vele nehez barmit is mondani.a harapas egy rossz szokas.emiatt nem kell megvalnod tole.le kell szoktatni rola.lehet a csiko vedelmeben teszi de ha akkor teszi amikor vele probalkozol foglalkozni akkor a lo bunkosagarol van szo.ha vertek volna akkor a fejet felteni vagy nem engedne kozel magahoz.szerintem ez csak neveletlenseg.eddig biztos nem foglalkoztak vele es elkanaszodott.egy idoben az en lovam is harapott mert sajnos sok mindent rahahytam.de amikor ujra probalkozott racsaptam a szajara persze csak jelzes keppen.aztan csak mutattam a kezem neki es elkapta a fejet.sajnos nem egy nap alatt szokott le rola de nekem igy sikerult es a hatam meg a karom sem kek zold.mutasd meg neki hogy kettotok kozul te vagy a fonok mert biztos n tisztazodott meg le ez, ne hagyj ra mindent.
2013. ápr. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha harapni, csípni akar, lépj rá a lábára, és húzd le a lábad a lábszára közepétől lefele, le a földre. Egy idő után ez rögzül benne, és mielőtt csípni akarna, lenéz a lábára.


Egyébként eleve nem szerencsés első lónak rossz körülmények közül jövő, hasas/frissen ellett lovat elhozni azért...

2013. ápr. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 x) ***** válasza:

Már csikóval került hozzátok? Mert ha azelőtt nem csinálta, akkor a csikó miatt van. Az én lovam is ilyen, eddig 3 csikója volt, elviselhetetlen volt mindegyiknél.

De egyébként semmiképpen sem szabad büntetlenül hagyni, akármiért is csinálja. A lábára lépés tényleg jó megoldás, vagy ha kézre esik akkor egy kisebb pofon és erőteljes "nem". De kizárólag akkor, ha harap. Illetve próbáld meg a hirtelen mozdulatokat elhagyni, mindent szépen lassan csinálj hogy rájöjjön, hogy te már nem fogod bántani (persze csak ha szükséges). De ez amúgy is alapvető dolog egy lónál.

2013. ápr. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 FannaL ***** válasza:
Én egy nagyon "rossz" lóval kezdtem. A harapás valószínűleg a csikót védi, de ez azt jelenti, hogy azt kéri: "Adj teret a csikómnak!" Tehát ő van fölötted, a rangsorban így is úgy is.
2013. ápr. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hozzáteszem, a lábra lépés mellett jó megoldás a hátraléptetés.


A vemhes, vagy kiscsikós kancák állapotukból adódóan dominánssá válhatnak a ménesen belül is, tisztázni kell velük, hogy na de nem ennyire, koppints az orrára akár, de azért ne törd be az orrát...

2013. ápr. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget.Igen mar tudom,hogy nem csikos lo kellett volna,de hozza teszem szo szerint apro penzert vettem,egyebkent nagyon jo kocsis lo,nagyon eros.Ugy mond ajandek volt,es ahol ot elotte tartottak jo is hogy elhoztam onnan.A problemakat megoldjuk,van sok segitokesz ember.
2013. máj. 1. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!