Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mekkora teruletu fold kell...

Mekkora teruletu fold kell egy lo ellatasahoz, ha sajat takarmanybol szeretnem tartani?

Figyelt kérdés
2013. máj. 2. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
kb. 1ha-t jó szánni legelőnek.. plusz az abrak.. attól függ mit szeretnél vetni meg, hogy mennyi kell belőle..
2013. máj. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Lovat ugye egyedül nem tartunk, tehát min 2ha legelő, kb 4ha kaszáló, abrakot az nem tudom, az is 1-2 ha lehet, tehát indulásnak olyan 8.
2013. máj. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Egyébént 0,5 hektárt KELL számolni a lóra legelőnél, az egy az már az ideális... :) Tehát egy hektár két lónak is elég lehet, főleg, ha pónikról van szó például.

Ha nem dolgoznak közben, akkor mást nem is kell nekik adni pónik esetében, nagy lónál azért illő.

A 8 hektár egész reálisnak hangzik, de mondjuk kell ugye abrak, széna és szalma is, én mindenképp rászámolnék, és minimum 10-ben gondolkodnék, mert az egyik év ilyen, a másik meg olyan...

2013. máj. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Te jo eg! Koszonom a valaszokat! Kicsit mondjuk kibuktam, mert nem szamitottam ilyen sokra, de hasznosnak mindenkepp hasznos. Most mar vegkepp nem ertem ki tud lovat tartani. Ez rengeteg! :(
2013. máj. 2. 18:55
 5/7 anonim ***** válasza:
az tud lovat tartani, akinek van pénze, ugyanis nem mindenki termeli meg magának a takarmányt. fél hektáron is marha jól el van 2 ló, mondjuk ridegben, beállóval (tehát szalma nem kell), csak venni kell a szénát, abrakot. ilyenkor lehet nekik kaszálni zöldet itt-ott...
2013. máj. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
sőt, ilyen kis mennyiségben (tehát 2 lóra valót) tuti nem éri meg termelni, hacsak nem amúgy is mezőgazdaságban mozgolódik a tulaj, mert vetni, aratni, kaszálni, bálázni, ehhez csomó munkagép kell, szerintem összességében drágább, mintha az ember a legjobbkor megvesz 1 évre való takarmányt egyben...
2013. máj. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
91%

2 lóra számolj 1 hektár legelőt. Egy trakesz, a kiegészítők, meg a föld árából meg elég sok takarmányt lehet venni.

Mi magunknak vágjuk a szénának valót és elég sok a meló vele, nagybátyám meló után megy kaszálni, aztán sodorni, forgatni is kell, aztán ott a bálázás és be is kell vinni, ráadásul az időjárás miatt is állandóan aggódhatsz, hogy ne ázzon el a szénád. Szabadidő alig marad.


Ha ebben az évben tervezel lovat venni, akkor előre szólok, hogy idén is aszályos évet várnak, vagyis próbálj meg már most sok takarmányt begyűjteni, mert télen megint drága lesz a széna.

2013. máj. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!