Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovas szakma tanács?

Lovas szakma tanács?

Figyelt kérdés
Hello! :) Mit takarna hogy Lótartó- és tenyésztő?Az lehet egy főő állás vagy csak eggy erős hobbi?Általános iskolás vagyok és lassan elkéna döntenem hogy hova menjek tövább isibe és hogy milyen szakra..v ki tud segíteni?Aki megmondaná nekem hogy mit takar,fő vagy másodállás e,mennyit lehet vele keresni...stb.Mindent szeretnék tudni :) Előre is köszi
2013. máj. 3. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Főállás magyarul pl istálló fiú
2013. máj. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem ez az egyik szakmám. Ha érdekel valami konkrétabb akkor írj üzenetet, mert ezeknek utána tudsz nézni neten is ha bepötyögöd a kifejezést :)
2013. máj. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mert arra gondoltam ha lótenyésztő lennék hogy akkor majd felnőtt koromba vennék pár jó genetikájú kancát és befedeztetném őket valami díjnyertes ménnel és a csikót eladnám x összegért...csak nem tudom hogy ebből meglehet e "élni".
2013. máj. 3. 13:46
 4/10 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok egy nagy hozzáértő. Attól ha lovat tartasz, abból még nem élsz meg. Ha van egy mezőgazdaságod földdel ott hasznát veheted a lónak, kimenni szekérrel a határba, szállítani vele stb. így végül is hasznot hajt. Egy lóval rengeteget kell foglalkozni járatni, sokat eszik. Ha nem megy úgy az üzlet a ló akkor is éhes. A lószerszámokról és a szekér áráról nem beszélve. A mezőgazdasági vonalba bele kell születni.

Járhatsz lovagló szakkörre de ebből sem élsz meg, csak hobbi. Ha lovas oktató akarsz lenni, akkor nem árt lovat tartani és nagyon jónak lenni ahhoz, hogy a tudást átadd. Ez már hajthat hasznot, csak el kell érni egy szintet, hogy híred legyen és elfogadott legyél a szakmában. Ahhoz pedig, hogy lovas versenyekre járj a különböző díjakért nem kevés pénz kell a beindításhoz, lovak, istállók, szponzorok hada és folytonos vetélkedés másokkal.

Lótenyésztőnek menni középsuli után válassz állattenyésztői szakot egyetemen és azt követően szakosodj lótenyésztésre. Ez sem biztos megélhetés, mire pedig odajutsz majd, hogy aktuális lesz a bizonytalan jövő miatt nem sok esélyt látok az elhelyezkedésre.

Gondolom te is szereted az állatokat és kedvenceid a lovak , más nagyon nem érdekel ezért is gondolkodtál el ezen. A középiskola után gondolkodj el, hogy mi is akarsz lenni, az 4 év, az alatt sokat változik a szemléleted. Most a célod egy jó érettségi legyen. Nem ismerlek és a lehetőségeidet sem, de szerintem ha a családban nincs aki ilyen területen dolgozik, akkor nehéz lenne belevágni mind neked, mind szüleidnek a támogatásuk szempontjából.

Jó genetikai állományú lovak megvásárlásához valamiből meg kéne teremtened a hozzá illő körülményeket és pénzt is.

De ez csak az én véleményem, remélem privátban az első hozzászóló korrekt tájékoztatást ad neked. A nyereségért hosszú utat kell bejárnod.

2013. máj. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocs, a második válaszoló.
2013. máj. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szép dolog az állattartás, de időigényes, és költséges is.Ha mindent takarmányt úgy kell megvenned (mert nincs földed) akkor fel kell kötni a gatyát.A lovakat nem tudod csak úgy kicsapni a legelőre 1hétre ha mondjuk nyaralni szeretnél menni. Ott van az állatorvosi költség, a körmölés, patkolás, a szerszámok, a széna,az abrak.De mindezek előtt ugye egy hely.Istálló, karám, legelő.A felszerelések, nézelődj utána a neten hogy mi mennyibe kerül (hintó,lovaskocsi, kantár, nyereg). Ha nem beleszületsz akkor horribilis összeg.És ha mondjuk már van egy saját lovad, akkor mi lesz vele ha középsuliba mész, esetleg más városba, fősulira...stb. Nekem csak hobbiból van lovam, elég jó vérvonal (holsteini), és most szeretnék egy kiscsikót majd, amit valószínű el tudok adni elég jó áron, de a fedeztetés is költséges, a csikó is eszik, rengeteget kell vele foglalkozni, sokat kell rá költeni.Tehát nehéz. A versenyzés, meg az ilyesmi is csak sok pénzzel lehet.Egyáltalán nem könnyű nyereséget termelni.Gondold el, a lovat edzeni kell, első osztályúan tartani, szállítani a versenyekre, nevezés.... hobbinak jó, ha nem sajnálod rá a pénzt, de ebből megélni nem lehet.
2013. máj. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Második vagyok, ha ráérsz olvasd el az üzenetet, elég kimerítő választ adtam.
2013. máj. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy a sport/versenylótenyésztés sem hoz ma MO-n annyit, hogy megélj belőle, ha kiköltözöl Németo.-ba vagy Hollandiába, lehet róla szó, de ha csak veszel jó genetikájú kancát és befedezteted valami jónak mondott ménnel, abból nagy bukás lesz, e mögött sokkal több szakmaiság lappang; egy mént kiválasztani 100-ból nem annyi, hogy van-e bármi eredménye.

A csikók meg főleg MO-n nem fognak annyit hozni, hogy megélj belőle, hobbi lehet, de akkor csak viszi majd a pénzt, tehát főállásban legyél politikus.

2013. máj. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Felmerül két kérdés: először is miből veszel jó lovat? Annak ára sok millió, ha ténylegesen kimagasló, akkor sok tíz millió. A fedeztetés egy jó méntól szintén többszerezer, és semmire sem garancia. Ebből jön is a következő kérdés, ha neked van sok 10 milkád elverni, akkor minek neked a lótenyésztői, vegyél most lovat, elhiheted senki nem fogja kérni a papírt tőled, ellenben egy paírtól még aztán semmivel nem fogsz többet tudni a lovakról, legalábbis olyasmit nem, amit bármely könyv le ne írna.

Arról ne is álmodozz, hogy megélsz belőle, ennek kb akkor esélye van, minthogy megnyered a lottót.

2013. máj. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem fogsz lovakból megélni, ebben előre biztos lehetsz.

Menj gimibe, csinálj egy jó érettségit, ha lehet, menj egyetemre (ne bölcsésznek), és akkor lesz egy jól fizető állásod, ami mellett tudsz lovat tartani.

2013. máj. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!