Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szeretném kérni a tanácsotokat...

Szeretném kérni a tanácsotokat sokat számítana minél többen írnának!? :D

Figyelt kérdés
Idén kezdtem el a Sportkommunikátor szakot de nem jött be időközbe apám elhagyott minket és anyámnak sok lett a kiadás de ő azt mondja hogy járjam végig időközbe beláttam hogy nem sokat ér a szak...Szerintetek megéri halasztani 1 évet és inkább szakmát csinálni (esztergályos) van hozzá német tudásom teszem hozzá nem szalajtottam szóval nem is lenne olyan vészes az év halasztás de rosszul érezném magamat ha 1 évig nem járok sehova :/

2012. okt. 13. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:

ha van német tudásod, akkor tökéletesíteni kell felsőfokra, és nem elég az esztergályosnál megállni. inkább érdemes hegesztőt elkezdeni ha már okj, pl alumínumhegesztők németországban sokat keresnek.


ellenben a sport egy olyan szakma, amire csak akkor van pénz, ha jól megy a gazdaság. a technikusokra meg mdinig szükség van. jobb lenne inkább a németet tanulnod, és aztán a szakmát, mert ha szakmád nem is lesz, vagy csak okjs, akkor is többet fogsz érni vele, ha kimész ausztriába, mint bármi mással (komolyan mondom, orvosi phdvel is) ebben az országban.


ha kukoricát szedsz ausztriában, kb 400Et kereshetsz vele, ami az átlag egészségügyi fizetéshez képest nem rossz. bár tény, hogy a megálhetés bizonyos részei drágábbak is, de arányaiban többet kersnek az embeek, mint amennyi kiadásra kell költeniük.


avagy nem jönnek ide a vendégmunkások meggazdagodni, fordítva működik.


még időben tetted fel a kérdést, addig lépj le amíg lehet, mert csúnya idők közelednek, nyugdíjad biztosan nem lesz, de valószínűleg munkád se.

2012. okt. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is azt kel figyelembe venned, hogy melyik szakmára van több esélyed, hogy le tudsz majd benne helyezkedni ha elvégzed a képzést!


Szerintem a Sportkommunikátor mint karrier, egy kihalásos alapon működő szakma.


Esztergályosként több esélyed van elhelyezkedni, DE! szakma választásakor, figyelembe kell venned, hogy melyik szakmának milyen kereseti lehetőségei vannak!


Szóval előbb legyen egy biztos állásod, és munka mellet ha akarod, akkor a szabadidődben végezd el azt a szakot amit szeretnél! (képezd magad tovább)

Így meg lesz az anyagi háttered, hogy önerőből elvégezd akár a Sportkommunikátorit.

2012. okt. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszaitokat! Szerintem döntöttem :D
2012. okt. 13. 19:03
 4/4 anonim ***** válasza:
annyi valóban jó lenne hogy hasonló területen szerezz tapasztalatot hogy tudod e csinálni mennyire van affinitásod hozzá. néha gyakorlat közben jön rá az ember hogy nem szereti és valami más jobb lenne, vagy nem ért hozzá. de ha van képességed a némethez meg az esztergáláshoz, nyomassad ezerrel, abban van jövő
2012. okt. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!