Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a kancát futószárazom, az...

Ha a kancát futószárazom, az 1 hónapos csikójával együtt, a csikó attól nem "romlik el"?

Figyelt kérdés

2013. máj. 7. 18:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én próbáltam elzárni a csikót, de hisztisebbek voltak. Ha látták egymást, a csikó nekiment a villanypásztornak, fakerítésnek, ha nem látta, akkor még rosszabb volt, ágaskodott, balhézott a bokszban. Biztos vannak nyugodtabb csikók, akiket külön lehet zárni, de én beengedtem a karámba munka közben, ha együtt volt az anyjával, nem csinált semmit, csak időnként megszaglászta a nyerget.
2013. máj. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én akkor is a különzárást javaslom. Annak a csikónak egyszer el kell szakadnia az anyjától, és jobb ilyen kicsinek elkezdeni mint amikor már 200kilós vagy nagyobb. Időben el kell kezdeni nevelni a csikót is, mert később csak nehezebb lesz.én az 1 hónapos csikót bekötöttem az istállóba, az anyjával meg lovagoltam egy rövidet, csak hogy szokja mindkettő.Nem kell órűkig elválasztani őket,sőt eleinte 15perc elég, és egyre tágítani ezt az időt.
2013. máj. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2013. máj. 9. 17:43
 14/14 anonim ***** válasza:

Arról nem is beszélve, hogy az mi, hogy nem tudom elzárni a csikót, mert erőszakos... Választási korban mi lesz? "Van egy 5 éves csikóm, még az anyja mellett van, a nélkül soha sehova nem megy, és mindig együtt dolgoznak, különben félek a csikótól." 6 hónaposan véglegesen választjuk le a csikót, onnantól (ha egy helyen maradnak), később találkozhatnak pl. legelőn (ha nem csődör csikó), de mindkettőnek tudnia kell dolgozni külön-külön, hiszti és balhé nélkül. Ha balhézik, had csinálja, majd lenyugszik, szép fokozatosan lehet őket ehhez szoktatni, sőt, kell is.


Arról nem is beszélve, hogy ha mások is dolgozni akarnak, szerintem baromi frusztráló, ha közben a pályán tingli-tanglizik egy csikó, főleg abban a tudatban, hogy az én lovam rúg a többire... Éltem meg ilyen helyzetet, és tényleg irtó frusztráló volt, a munka rovására ment, és persze még engem csesztek le, mikor szóltam, hogy vagy ne itt csinálják, vagy zárják be a csikót, hogy jajj nem lehet, mert depressziós lesz a pici, meg mi van, ha kitör a bokszból... Igaz is, akkor meg írják ki előre, hogy minden nap ettől eddig csikó-rodeó van a pályán, ne akkor jöjjenek már a bértartásosok, meg persze délelőtt se, mert akkor meg tábor van (nyáron sok helyen legalábbis.)...

2013. máj. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!