Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak? Nem bírom...

Mit csináljak? Nem bírom legyőzni az ösztönömet.

Figyelt kérdés

Régebben nagyon-nagyon félős voltam lovaglásnál, minden alkalommal, amikor a ló odébb kapta a fejét megijedtem. Már rájöttem, hogy úgy nem tanulok meg lovagolni, mára már sokkal jobb.

Az a gondom, hogy a lábam mindig nagyon hátrahúzom. Az edzőm sokszor szól érte, és ha tudok, figyelek rá, hogy jól legyen. Viszont ha új, számomra nehezebb feladatot próbálok, mindig visszajön a lábam hátra. Ha megijed/megugrik a ló, akkor is ugyan ez, ami persze nem a legelőnyösebb, mert még jobban elkezd bakolni, stb.

Mit tudnék tenni? (Ami még a legrosszabb, hogy ott elöl, a normális tartásban teljesen fura nekem, és ott hátul lenne kényelmes. Persze azért, mert úgy szoktam meg. :( )



2013. máj. 10. 21:59
 1/5 FannaL ***** válasza:
Szerintem próbáld ki a szőrén lovaglást, ott alapból elől ülsz, és jobban átveszed a ló mozgását. Vagy még futószáraztasd magad, sosem árt ismételni. :) Én lehet kipróbálnék egy másik, nem angol nyerget(túra, bock, esetleg western), bár szerintem ez nem sokat javítana. Meg kell bíznod a lóban, bár tudom ez iskola lovaknál nehéz.
2013. máj. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szőrén ne üljön, mert csak két ülőcsontocska terheli a lovat, ami ezért neki élből nem túl kényelmes (sőt), ha nem stabil az ülése, ki lehet végezni egy lovat vele.

Futószár nagyon jó lenne, esetleg voltizs hevederrel felülést meg lehet próbálni, vagy a nyeregben csatoljátok le a kengyelt; ezutóbbi remek gyakorlat lenne, mert megmutatja, hogy nem a kengyel miatt vagy biztonságban a lovon, amúgy is tudsz ülni rajta, semmi baj nem lehet, és egyúttal rávesz, hogy combbal kapaszkodj, hozd hátra a vállad, és jó pozícióba a lábad.

A szár se lesz nálad, az még jobb, mert csak az ülésre kell koncentrálni, és függetlenedik a kezed is jó esetben egy pár alkalom után teljesen (üléshibák gyakran kéz a kézben járnak a kapaszkodó kézzel).

Ellenőrizd amúgy, hogy jó-e a kengyel hossza, illetve magadban rá kell ébredned, hogy amit csinálsz, attól nem leszel biztonságban - ezért nem ezt a tartást kell keresni. Ha hátrahozod a lábad, főleg, ha mindkettőt, akkor a felsőtested előre megy, ha a ló megbotlik, élből úgy megelőzöd, hogy ihajj, főleg, hogy ha végig így vagy, elejére ejtheted a lovat, úgy meg végképp elég egy botlás... :) Szerintem figyelj a válladra, húzd ki magad és hozd hátra, mert így a lábad sem lesz igazán kényelmes hátul.

2013. máj. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 FannaL ***** válasza:
Én futószár szőrén gondoltam, igen, nekem az tette helyre az ülésemet nyeregben soha nem volt jó ülésem addig míg voltizzsal nem mentem egyet és ott jobban ráéreztem a lóra, aztán nyereggel is ment. :)
2013. máj. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én azt mondanám persze tapasztalatból hogy futószáron kengyel nélküli lovaglással mint pl. : tanügetés,könnyített ügetés sokat javíthatna helyes ülésen.ezekkel a gyakorlatokkal stabilabban is fogsz ülni a nyeregben és oda fog ülni ahova kell vagyis nem előre meg nem hátra hanem a nyereg helyes pontjában fogsz ülni és kengyel nélkül nem fogsz tudni megkapaszkodni sem hátul mert önkénytelenül is a ló oldalánál lesz a lábad ahol kell...

én is néha visszaülök futószárra kengyel nélkül hogy javítsam a tartásom vagy az ülésbiztosságom és ez szerintem nem szégyen.gyakorlással megszüntethető a problémád.és persze bíznod is kell a paciban.ha bízol akkor nem kell semmitől sem tartanod.megérzi ha félsz és ő is nyugtalanná,idegessé válhat ezáltal megijedhet bármitől.

2013. máj. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért írtam, hogy én inkább csak lecsatolnám a kengyeleket. :) A futószárazás amúgy sem szégyen, az Olimpikonok is rendszeresen visszaülnek futószárra, hogy legyen alkalmuk csak az üléssel foglalkozni.
2013. máj. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!