Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyeregről tapasztalatok/vélemé...

Nyeregről tapasztalatok/vélemények/megjegyzések?

Figyelt kérdés

Nincs lovam de lessz,és néztem pár nyerget majd a jövőre nézve.Tudom nem drága nyergek de max heti 1x ülnék benne/rajta...tudom azt is hogy mindenki az 50-60 ezres használt nyerget ajánlják de én mindenképp újat szeretném maximim 40-54 ezer ig!Vélemények,tapasztalatok,megjegyzések-et várok!

1. [link]

2. [link]

3. [link]

4. [link]

5. [link]

6. [link]

7. [link]

Ennyi nyerget néztem.Melyik tűnik a legkényelmesebbnek?Vagy hát illetve jó márkájúnak?(Szidásokat nem kérek!!Előre si kösziii!)


2013. máj. 10. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem tapasztalat alapján a FunRide nyereg jónak tűnik, de ha márka szempontjából nézzük, akkor mindenképpen a Pfiff. Bocsi, hogy megkérdezem, de hogy hogy heti egyszer ülnél csak benne?
2013. máj. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Semmi baj hogy megkérdezted! :) Vagy is hát én bocsi mert rosszul fogalmaztam!Hétköznap ülnék benne egyszer,hétvégenként mindig ülnék,persze csak akkor nem ha nem érek rá de akkor a lovat kiengedném legeli,futkározni...
2013. máj. 10. 22:33
 3/6 anonim ***** válasza:

A Pfiff jó márka, de csak, ha megfizeted, 60 ezres kategóriában ne is gondolj rá, mert halomkaki lesz. Használtan ilye árfekvésben már remek márka lehet, Pfiff, Stübben, Wintec, Kieffer, Prestige, Kentaur, bármelyiket bizalommal megveheted.

Újonnan ilyen árfekvésben mondjuk közel mindegy, élőben meg kell nézni, amelyik jó a lóra, és e mellett a legkényelmesebb neked is, azt válaszd, aztán úgyis hamarabb kell a nyerget cserélni, mint a lovat, jó eséllyel.

2013. máj. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De konkrétan ránézésre melyikre mondanátok hogy kényelme? Én a 2.,3.,4. re vágnám rá hogy kényelmes... de viszont nincs nyereg "tapasztalatom" ezért nem tudom hogy bőr vagy műbőr illetve raszteres bőr a kényelmesebb...
2013. máj. 11. 10:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a funride-ot venném, ránézésre az tetszik a legjobban. Viszont a lóra kell nézni a nyerget, és azt kell nézned, hogy ha meg lesz a lovad, hogy ne legyen se szűk, se túl tág a nyeregpárnák közti rés, legyen elég hely a marnak és helyesen feküdjön fel.
2013. máj. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A műbőr szerintem nem olyan tartós, mint a bőr, ilyen árfekvésben legalábbis gyanús.

Elsőre nem azt kéne eldönteni, melyik kényelmes, hanem, hogy melyik jó a lóra egyáltalán. Az utolsó bordacsont előtt véget kell érjen a nyereg mindenképp, és ha minden nélkül teszed rá a lóra, át kell látnod alatta; a mar és a nyeregkápa közé 2-3 ujjnak is be kell férnie. Amelyiknél ezek nem teljesülnek, nem érdekes, hogy egyébként kényelmes lenne-e.

2013. máj. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!