Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szoktatok védőfelszerelés...

Szoktatok védőfelszerelés nélkül lovagolni?

Figyelt kérdés
Főképp a lovasra gondoltam, de érdekel akár a ló is.

2013. máj. 16. 11:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A lovamra általában teszek (hosszú túra, komoly edzés esetén)

Én viszont védőfelszerelés nélkül lovagolok legtöbbször(felnőtt ember vagyok, saját testi épségemért a felelősséget így én vállalom)


Egyébként ha megengedsz egy kérdést: Miért kérdezed, hova akarsz kilyukadni? Vagy csak az Igen/nem arányokra vagy kíváncsi? :)

2013. máj. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mikor milyen kedvem van, van amikor kobakban lovagolok, van amikor baseball sapkában.

Lóra meg ritkán teszek ínvédőt, fáslit csak akkor ha fáj a lába vagy borogatást kap.

2013. máj. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

hat eleinte nagyon makacs voltam es kemenykedtem hogy nekem nem kell semmi,de tanultam nehany esebol es ma mar ugy gondolom egy kobak az alap amit a lovas felvesz ha lora ul.akar karamban akar terepen lovagolsz.

De nem hordok semmi mast.

A lovam fiatal,eros laba van.ugrashoz invedot hasznalok de sima lovaglashoz azt sem.

Nincs konyokvedom,terdvedom,gerinc vedom ha erre gondolsz.ezek nelkul is lehet biztonsagosan lovagolni...

2013. máj. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat jöhetnek még!

Kedves első válaszoló: igen/nem arányokra vagyok kíváncsi. De magam részéről anno csak oktatónál vettem fel egy kobakot, amúgy nem is használok máshol védőfelszerelést, mert nincs is :) Másrészt nincs még rá igényem mert a lovam még csak 15 hónapos, ráérek még kobakot, hisz csak 2 év múlva kezdek el vele bármit is csinálni.

2013. máj. 16. 12:14
 5/14 A kérdező kommentje:
kobakot venni*
2013. máj. 16. 12:14
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

Csak kobakot használok, de azt 99%-ban fel is veszem, ritka, ha nem. Bármikor történhet bármi, és estem már úgy, hogy valószínűleg ott halok meg, ha nincs rajtam (konkrétan egy elég nagy kőnek repültem terepen fejjel), szóval aki azon keménykedik, hogy milyen remek nagylegény, nincs rá szüksége, azt maximum sajnálni tudom; mert hiába mondja, hogy ő tud lovagolni, és hiába mondhatjuk ki azt is, hogy az esetek túlnyomó többségében a baleseteknél lovashibáról beszélünk, a legjobbakkal is történhet baleset, ld. nemrég az egyik ugró Nagydíjon is leesett valaki.

Gerincvédőt, miegyebet én nem használok, lehet kéne, de nem tartom annyira szükségesnek. A lovamra terepre ínvédőt teszek, néha bokavédőt is, ugratni nem szoktam, díjlovagolok "csak", meg terepezek. Múlt nyáron volt egy balesete (megrúgta egy hátul patkolt ló), akkor egy jóideig fásliztam a lábát, mert volt rajta egy nyílt seb, alatta pedig csúnyán bedagadt, nyilván nem ültem rá, de minden nap mozgattam - szerintem ezt mondjuk nem tudtam volna megelőzni, akármi pakolhattam volna rá.

2013. máj. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

A lovardában megkövetelik a kobakot, díjugratáshoz a gerincvédőt, olyankor sajnos rákényszerülök, de amikor a saját lovamon lovagolok, aki egy másik lovardában van, nem mindig veszek fel kobakot, nem szeretem, ahogy a gerincvédőt sem.

A lovamra nem szoktam védőfelszerelést tenni. (Csak fülVédőt:D)

2013. máj. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Tőlünk Nyugatra már eléggé elterjedt az a dolog, hogy ha a boxba bemennek, vagy lovat pucolnak futószáznak, már akkor is kobakot viselnek. Kicsit túlzásnak tartom már ezt.
2013. máj. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Sok érdekes dolog, köszönöm :) csak eszembe ötlött hogy miért ne tegyem fel ezt a kérdést, de pár új dolgot megtudtam. Az tényleg szokatlan hogy pucoláshoz is felszerelkeznek a lovasok.


Utolsó előtti válaszoló: gondolom rovarok ellen rakod rá a fülvédőt, mármint riadozós lovakra is szoktak. A tiédre melyik okból? :)

2013. máj. 16. 16:40
 10/14 anonim ***** válasza:
73%
én nem szoktam semmilyen védőfelszerelést felvenni, és a lovamra sem teszek. :)
2013. máj. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!