Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás utáni felépülés?

Ivartalanítás utáni felépülés?

Figyelt kérdés

3 és fél éves kan staffim van. Jövő héten viszem ivartalanítani, és az érdekelne, pontosan mennyi idő mire teljesen begyógyul a sebe? Kertben él, de erre az időre bent lesz a házban. Gyorsan gyógyulnak a sebei, de ez mégsem csak egy karcolás...

Még sosem volt altatva, mennyi ideig kába utána? Mikor tud kimenni pisilni, mikor tud utána enni???? Ilyesmire gondolok.



2013. febr. 13. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:

A kan kutyánál nem olyan nagy trauma a kis műtét. Hát másnap meg még harmadnap is lehet hogy nem lesz 100-as. De utána majd látod hogy lábadozni fog szépen. a seb gyógyulgatni fog, mivel gallért is kap, hogy ne érje el a sebet. A pisihez és az evéshez is kell szerintem vagy másfél két nap. Enni biztos hogy nem fog a következő egy két napban. A staffik nem egy hamvábanhót kutyák, nem halnak bele az ilyen dolgokba.

Egy staffis.

2013. febr. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kan kutyánál kisebb a műtéti heg, mint szukánál, mégis a szukák általában jobban viselik.

Az én szuka kutyusomra egyáltalán nem kellett a gallér, mert hozzá sem nyúlt a sebhez, de a barátnőm kan kutyáját állandóan felügyelni kellett.

Gondolom délelőtt műtik, aznap már nem ehet semmit, mert csak éhgyomorra tudják altatni. Inni sem nagyon ajánlott, max reggel egy keveset.

Az altató hatása elég sokáig tart, nagyjából másnapra lesz "tiszta" A műtét után se egyen, és ha nem muszáj ne igyon, mert félrenyelhet. Legyél mellette, és pihengessetek :)

Másnap már kimehetsz vele, de nem biztos, hogy azonnal mer majd pisilni, hiszen azért fáj a vágás. Az enyém csak 3 nappal később kakilt, doki javaslatára adtam neki egy kis natur joghurtot, mert az fellazítja a székletet.


De 3-4 nap után már minden visszatér a régi kerékvágásba, varratszedés után pláne :)

2013. febr. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én kan kutyám 2 órával a műtét után már teljesen magánál volt, ugatott, járkált és este evett is rendesen. Az első pár nap nem volt gond a sebével sem, utána viszont vagy 1 hétig húzódott neki és kicsit fájlalta. Arra figyelj, hogy ne érje el, ne tudja nyalogatni, mert azzal lassul a gyógyulás.
2013. febr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Délután 4re viszem, aznap már nem adhatok neki enni. Tudom, hogy szívós fajta, és gyorsan gyógyul, csak kíváncsi voltam a részletekre. És a viselkedése számottevően változni fog? Nálunk főleg a túlzott jelölés indokolta az ivartalanítást.
2013. febr. 13. 21:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Annyiban fog változni, hogy megszűnik minden nemi indíttatású viselkedése.


Ha délután műtik késő estére - legkésőbb másnap reggelre - lesz teljesen tiszta, enni-inni csak akkor szabad neki adni. Ha felébredt az altatásból és lábra bír állni, kiviheted wc-zni. Minderről nyugodtan kifaggathatod az orvost is, ha magától nem jutna eszébe elmondani.

2013. febr. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát túlestünk a nagy eseményen tegnap délután. Este még csak a farkát tudta csóválni, de ma már ivott, meg kint is volt pisilni. Most néztem meg én is a sebet, és a bőre nincs összevarrva! Ott az az 1-1,5 cm-es lyuk! Azon kell még kijönnie a vérnek, meg ilyesminek? És az majd magától összenő? Gondolom nem véletlenül maradt így, mert nagyon rendes volt a doki, csak sajnálom szegénykémet, hogy ott tátong egy lyuk a bőrén, és nyalogatja, látszik, hogy fáj még neki... De hát ezen is túl kellett esnie.
2013. febr. 22. 10:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Sokan nem varrják be a kan kutya ivartalanításánál a sebet, ami egyáltalán nem baj. Viszont én nem engedném, hogy nyalogassa, mindenképp kellene rátenni egy gallért. Nálunk 1 héttel tartott tovább a gyógyulás, mert a kutya először- a gallér ellenére- elérte a sebet és a folyamatos nyalogatással szépen felázott neki, begyulladt. Amint rákerült egy nagyobb gallér pár napon belül begyógyult a sebe.
2013. febr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az állatorvos szerint nem baj ha nyalogatja. Majd meglátjuk. Bár eddig minden sebe gyorsan gyógyult, meglátjuk ez meddig tart neki.
2013. febr. 22. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!