Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megfázhatott télen?

Megfázhatott télen?

Figyelt kérdés
A lovam télen köhögni kezdett, aztán felhívtuk az orvost, azt mondta köhögéscsillapító portól meggyógyul. Adtuk neki 1 hétig minden nap olyan adagot amit kiírt, de még mindig köhög munka elején. Aztán durvábban visszajött neki, megint adtuk 1 hétig, most megint csak munka elején köhög futószáron, de ha rajtaülök kicsit több ideig. Meg nyújtogatja lefelé a fejét (nem durván, de tépi a kezem néha, mert ingere van a köhögésre, de mégsem köhög). Van valakinek valami ötlete mit lehetne neki adni?
2013. máj. 19. 14:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ha csak áll a karámban akkor semmi baja nincs. Lehet hogy a téli jéghideg víz miatt maradt meg még neki mindig? Vagy a tavalyi rossz minőségű lucernától? Minden munka után normálisan visszaszárítottam takaróval, nem volt egyáltalán takaró nélkül kint.
2013. máj. 19. 14:08
 2/11 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy nem jött be az orvos kezelése. Mert azzal, hogy elmúlt a köhögés, megszűnt a tünet, de a probléma gyökere megmaradhatott. Én a helyedben megkérdeznék egy másik orvost.
2013. máj. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ. Várok még tanácsokat, tapasztalatokat
2013. máj. 19. 14:15
 4/11 anonim ***** válasza:
kehes lett. vagy allergiás. mi gyógynövényes teát adtunk a tüdőbeteg lovunknak. kifejezetten lovaknak készült. 2 évig tünet mentes volt, de aztán immunis lett rá a szervezte. el kellett altatni olyan súlyos lett.
2013. máj. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jahh meg amúgy nem csak ez csinálja, hanem mellette még az 1-ik nagy lovunk. Póni egyáltalán nem, csak ez a 2 nagy. Szóval nem hiszem hogy éppen mindkettő kehes lett. Ezért is írtam, hogy nem tán lucernától, hideg víztől... De ha annyira súlyos lett volna azt az orvos is meg tudta volna állapítani szerintem bár ki tudja
2013. máj. 19. 14:31
 6/11 A kérdező kommentje:
És ezt a teát honnan lehet venni?
2013. máj. 19. 14:31
 7/11 anonim ***** válasza:
szerinted mitől lesz kehes a ló? pont a hideg víztől és a penészes lucernától!
2013. máj. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amikor már súlyos akkor cseszheted, enyhe szinten pedig elnézhető, először is, mert az állatorvos csak ingen korlátozott mértékben tud diagnosztikai eszközöket használni (pl embernél korházban alap a röntgenfelvétel, állatnál ritka és drága is), másrészt ha nem azt a problémát keresi, akkor elnézhető. Az biztos, hogy ez nem egyszerű megfázás, ezt már kizárta az, hogy nem használt az eddigi kezelés, ami bizony rossz hír, mert bele kell fektetni a pénzt és dianosztizálni rendesen, méghozzá minnél előbb, mert pl egy légsejtets tüdőtágulatot nem mind1 milyen stádiumban kap el az ember.
2013. máj. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Attól nem kell flegmán visszaválaszolni. Ha nem segítesz szivesen akkor meg nem értem mit keresel itt (utolsó előtti)
2013. máj. 19. 17:45
 10/11 A kérdező kommentje:
Am. meg nem rosszkedvű, orvos megnézte nem lázas, ilyen baja nincs. Attól még lehet kehes? Ne haragudj hogy ilyen értetlen vagyok de ilyennel még sosem volt dolgom
2013. máj. 19. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!