Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek erről a lóról?

Mi a véleményetek erről a lóról?

Figyelt kérdés
[link]
2013. máj. 21. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Most hétévesen lett belovagolva, de B1-re felkészítve? Én nem nézném meg, de ez én vagyok. A ló kb. 1 éves idomítóedzést követően még nincs készen rá, hogy ugorjon, holott mostanra már két versenyt teljesített, tehát szinte egyből terhelték az ugrással (amihez először is túl kell esnie a 3 hónapos belovagláson, majd jön a többi rész, vágtaugráshossz növelése, rövidítése, ugrásváltás akár majd az akadály felett is, rengeteg cavaletti munka, stb).

A másik, ha egy lovat nem lovagolnak be 3-4 évesen, annak általában oka van, az pedig sokszor valamilyen sérülés, vagy egyéb hiba, ami miatt ez nem lehetséges, herélt volta miatt gondolom, nem tenyésztésbe küldték egyből.


Az oldenburgi fajta közel ugyanaz, mint az európai sportló, sőt, ugyanaz, ha hazahozod, és magyar sportlovakat fedez (nyilván ha nem herélt), akkor magyar sportlovat ad, de akkor is azt ad, ha a kanca meg behozott holland sportló pl. Az, hogy csak jelleg, elbizonytalanító tényező ennek fényében, mert ha máshol fedezett az apja, pl. Franciaországban helyi sportlovat, engedéllyel, akkor selle francais-t adott volna, stb... Tehát nem tudom, mi lehetett a másik fél, de ez értékcsökkentő, a herélt volta is, mert tenyészértéke nincs. Nem írja, vannak-e papírjai, bár ha hivatalos versenyen indult, akkor csak tán van, plusz oltások, ilyesmik jó esetben rendben vannak.

Vállat be, eleje körüli fordulathoz nem kell más, mint egy csizmára és szárra átengedő ló, tehát belovaglás után ezek már bőven mennek...


Ezen kívül jó lenne, ha lenne jól beállított kép a lóról, egyenes talajon, amin oldalról látható, felszerelés nélkül. Ennyiből komoly küllemi hibát én nem látok rajta, de így nehéz is. A mellsőit nem tudom, miért fáslizták, arra rá lehet kérdezni, az pozitív, hogy segédszárak nincsenek rajta, összességében meg lehet azért nézni, az ára a képességei függvényében dől el, hogy mennyire (ir)reális.

2013. máj. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Honnan tudod, hogy hét évesen lovagolták be és a többit mikor nincs is leírva

csak találomra írtad szakértő?!

bár abban egyet értek, hogy így nem lehet igazán jól látni a lovat, csak ugrásban és ügetésben így nem lehet jól megnézni képről, de szerintem az ára is túl drága egy kicsit :/

de azért megnézhertitek és pontosabb információkért érdeklődj e-mailben, telefonon, vagy akár személyesen :)

egyébként így a képen nekem tetszik :)(bár nem túl sokat látni)

2013. máj. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a 7 évesre rájöttem, de a többit még akkor sem tudni :/
2013. máj. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kettes, ha rákkatintaszz a linkre és szépen fogod az egeret vagy oldalt a csuszkát és lehúzod oda van irva hogy "Egyéb adatok,eredmények" A 2. mondatba van irva hogy most hétévesen lett belovagova xD ( am nem az első voltam) de amugy elsőnke nézd meg hohgy mit irsz vagy ne irj semmit :*DD
2013. máj. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem adnék érte 790 ezret... max 5-600 ezer.
2013. máj. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ráadásul ez a ló vágtázik és nem üget a képen. Szakértő..:D
2013. máj. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, mivel ő maga írta, hogy 7 évesen lett belovagolva, gondoltam, elhiszem neki, de igazad van. Lehet belovaoglták már egy évesen, olvasták, hogy ez ciki, ezért blöfföltek egy nagyot, és nem is tettek fel nyereg nélküli képet, nehogy meglássuk a ló megnyomott hátát...

A véleményem többi részét se értem, hol nem érted, vagy mi nem tetszik, nem igen fejtetted ki, amit leírtam, azt tartom.


A ló árát a tudásszintjének viszonylatában dönteném el mondjuk, hogy drága-e, mivel egy éve lett belovagolva, és már ugrik, így... Valószínűleg elég hiányos, ezért az ára kicsit drága, de ha szép kiállású és mozgású, akkor megérheti; ámbár egy 4 évesen belovagolt ló is 12-16 éves korára van pályája csúcsán, ez így itt kicsit bizonytalan lesz.

2013. máj. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

igen tényleg vágtázik , de én nem írtam, hogy szakértő vagyok

és már írtam, hogy a hét évesre rájöttem és hogy hol van írva...

mással nem nagyon volt bajom :)

2013. máj. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!