Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Normális, hogy nem oldódott...

Normális, hogy nem oldódott ki a pánikkarabiner?

Figyelt kérdés
Egyéves csikómat kikötöttem az istálló mellett, még csak most lett leválasztva, az anyját pedig felvitték a legelőre. A csikóval ott volt egy társa, de a többiek a legelőn voltak, és elkezdett hisztizni, felkapta a fejét, de megijedt, hogy nem enged a kötél. Mellette álltam, próbáltam kicsatolni a pánikkarabinert, de ugye húzta a fejével, gondolom a nyomás miatt nem engedett, nagyon megijedtem, mi lesz, de végül sikerült megnyugtatnom. Normális ez? Ha ilyenkor nem működik, mire való a pánikkarabiner??? Szegénynek ott volt a fején a kötőfék nyoma, az is elszakadhatott volna...
2013. máj. 22. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:

A gyengébbek erős rántásra már kioldanak, tehát valószínűleg nem fejtett ki igazán nagy erőt.

A másik, ha a csatot fogod, nem pedig a vezetőszárat, és efelé rántod, akkor is kiold egyből.

2013. máj. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akkor kapcsolodik ki ha nagyot rant rajta a lo vagy a csatjat meghuzod.magatol nem is szabad kikapcsolodnia,az ilyen esetekbem hasznos.nekem ugyan ezt csinalta a lovam csak o egy 170 es maru 12 eves herelt.kikapta a helyerol a kikotot(fabol keszultet).kell annyi jelekjelenlet hohy ilyenkor ne kezdj el panikolni es meghuzd a csatot.

csak ne hogy ra szokjon erre mint az enyem mert most szerszamozhatom ugy hogy valaki ott van vagy a karamban.hyorsan rajonnek hogy ok az erosebbek.

2013. máj. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De meghúztam a csatot, sőt, teljes erőmből rángattam lefelé, de nem oldott ki, csak feszült. A csikó egy fához volt kikötve, azt hittem már leszakítja az ágat. Lehet, hogy a portól, vagy valamitől beragadt? Utána, mikor megnyugodott, és nem feszítette a kötelet, rögtön ki tudtam csatolni.
2013. máj. 22. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!