Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jól érzékelem, hogy a fiatalok...

Jól érzékelem, hogy a fiatalok körében inkább az ugratás nyer teret és nem a díjlovaglás?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy ha így van akkor miért inkább az ugratás? Ha a díjlovaglás a gyengéd meg tudnád indokolni miért?

2013. máj. 23. 14:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Amúgy meg nem értem a fentebbi kérdést, én ügetővel dolgozok minden nap, idomítómunkát, szépen letisztul a mozgása, a jármódjai kitisztultak, nagyon ügyesen csinálja az alap feladatokat. Lehet, hogy nem Nagydíjas ló, de a mai fiatalok nagy része se Olimpiára készülnek ugróban épp... Bármelyik lóval lehet idomítani, és nagyátlagban ugrani is, bár nyilván egyes lovak nem ugorják nyereg alatt a 120-at se igen már; a mai divatos sportlovakat pedig inkább ugrásra szelektálják (a hannoverit mondjuk mozgásra is); de fajtától függetlenül bárhol előfordulhat olyan egyed, amelyben meg lehet látni a fantáziát, amely egyszerűen szépen és jól mozog.
2013. máj. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Sok olyan fiatalt látni, aki sok segédszár, durva zabla, sarkantyú és más "segédeszközök" segítségével komolyabb akadályokat is ugrat. Ez mondjuk szerintem elég szomorú, hiszen magukat csapják be vele.

Az alapszinten űzött díjlovaglás nem olyan látványos a laikusok számára, ezért vonz kevesebb embert. Meg aztán sokkal nehezebb JÓL díjlovagolni, mint díjugratásban eredményeket elérni.

2013. máj. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
én egyiket se kedvelem én a westernt szeretem és western stílusba is lovagolok / versenyekre járok :DD
2013. jún. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!