Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez a vágta felelőtlenség?...

Ez a vágta felelőtlenség? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Terepre mentem egy barátommal, és egy hatalmas nyílt mezőn elengedtük vágtában a lovakat, de galoppban, hogy 4 dobbanás hallatszik, kiálltam a nyeregből, könnyezett a szemem, nagyon jó volt, végig nevettünk. Utána nagyon szuszogott a lovam, és nagyon aggódtam, mert már 16 éves, de még vágtázott volna, alig lehetett visszafogni. Pár percen belül visszaállt normálisra a légzése, de akkor is megijedtem kicsit, hogy szabad-e ilyet csinálni, ez felelőtlenség? Jó kondiban van a paci, leszárítottam, lesétáltattam hazafelé, előtte be volt melegítve, és nem minden nap csinálom, de mondjuk heti egy alkalommal szabad így elengedni egy lovat ilyen őrült vágtában? Magyar sportló, nagy menőkedvvel.
2013. máj. 25. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:

semmi baja nem lesz, ha jó kondiban van

én minden szombaton kicsit meghajtom a lovam, pont azért, mert élvezi

2013. máj. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Ha annyira szuszogott akkor olyan jó nem lehet a kondija, valójában ha mindennap csinálnád az jobb volna neki, mintha alkalmanként, mert nem terhelné meg annyira. Ha még ment volna, akkor amúgy is igényli a mozgást.
2013. máj. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De nem akarom túlhajtani, nem akarok visszaélni a menőkedvével, hiszen nem fiatal már ő se. Nincs extra kondija, főleg pályán dolgozunk meg rövidebb terepeken, ez volt a 3. hosszabb idén, de minden nap nem tudok 3 órát lovagolni rajta, mert nincs időm, 1-1,5 a maximum. Van mozgásigénye, mehetne neki több, de reggeltől estig legelőn van, futkározhat amennyit akar.
2013. máj. 25. 14:39
 4/9 anonim ***** válasza:

Az lenne a jó, ha kezdetben rövidebb távon engednéd csak el, de kicsit gyakrabban, mert így jobban hozzáidomul, alkalmazkodik. Ha már szabilan megszokta, állóképesebbé vált, akkor lehet nyújtani a távot.

A másik, mindig legyen bemelegítve és jól előkészítve, ez a "gatyavágta" lehetőleg ne az első vágtaszakasz legyen... A másik, ne mindig ugyanott engedd el majd, mert a ló automatává válik, és később ha kimegy vele egy kezdőbb ember, durva meglepetés érheti, ha a ló magától beugrik és elkezd rohanni, mint az őrült, és alig engedi felvenni magát..

2013. máj. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én pályán ügetővel napi 1,5 napot dolgozok, idomítóedzést, és bőven elég neki, amúgy - csak a lónak is megfelelően kell felépíteni a dolgot, és azzal már nem lesz baj. Hosszabb terep se muszáj, bár azért heti 1 terep jót tesz a lelkének: a lényeg mindig a következetesség, és nem lesz baj. :)
2013. máj. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szerintem a hiba ott van, hogy egy ilyen vágta után nem szabad rögtön lépni, vedd vissza, majd ügess vele még pár száz métert és csak utána lépj, így mire lépni fogsz a pulzusa és a légzése is kezd visszaállni. nagyon hosszú, vagy nagyon gyors vágta után sem "szabad" rögtön lépni.
2013. máj. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A vagtaban nem hallhatsz negy patadobbanast!csak harmat es a negyedik a lebegesi fazis.

Ilyen nagy vagta utan en meg ugetnek egy kicsit hogy folyamatosan csokkenjen a pulzusszama.rogton vahta utan n szabad megallni es fujni hagyni.

2013. máj. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Létezik 4 patadobbanásos vágta, amikor már annyira összeszedetten megy a ló, hogy a diagonális lábpár dobbanását két időben alig elkülöníthető dobbanás jelez.


Ha annyira gyorsan rohan, hogy már nem képes a lábaira figyelni, és 4 fázisú a vágtája, azt sima ütemhibának hívják a szakemberek (ők nem galoppnak hívják, az a vágta angol elnevezése, se több, se kevesebb).

2013. máj. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én szakkönyvekben versenyvágtának, galoppnak olvastam ezt, de ütemhibás vágta is lehet, az a lényeg, hogy van ilyen. Köszönöm a tanácsokat, legközelebb rövidebbet-többször galoppozok vele egy hosszú helyett, és ügettetem utána.
2013. máj. 25. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!