Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A nagy gondom: a vágtázás....

A nagy gondom: a vágtázás. Tudnátok tanácsokat adni?

Figyelt kérdés
Egy igazán jó lovardában tanulok, viszont a vágta a pónikon egyáltalán nem megy. Mindig előre dőlök... Nem szeretném, de ez ösztönös. Meg kéne tanulnom pónin vágtázni, mert nagy lovon - egyébként - már megy. Tudnátok adni pár tanácsot, hogy ilyenkor mit kéne csinálnom, vagy hogy mit tehetek érte a szabadidőmben?

2013. máj. 8. 21:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Húzd hátra a vállad, egészen addig, amíg azt nem érzed, hogy hátraesel. A lábszár stabil, a comb és a térd zár, ha ez nem mozdul el, nem is igen kényelmes bedőlni előre... Már a beugratás pillanatában húzd ki magad, és told a lovat csípővel, mintha ki akarnád tolni magad alól, amire figyelni kell külön, az a vállad.

Amivel otthon készülhetsz, hogy csinálsz pár hajlító, lazító feladatot, így talán könnyebb lesz a lovon is ellazulni kicsit, lehet csinálni esetleg vállkörzést, figyelj rá, hogy otthon is húzd ki magad, legyen egyenes a tartásod.


Amúgy nem tudom, miért kell pónin is megtanulnod, élből attól függ, mekkora vagy, én a magam 161 centijével életemben ha négyszer ültem pónin, ebből kétszer még 6 éves korom előtt ilyen vezetőszáron körbevisszük a kicsiket történeten.

2013. máj. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, végre ráéreztem, minden tiszteletem!!
2013. máj. 11. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!