Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglás törött lábú lovon?

Lovaglás törött lábú lovon?

Figyelt kérdés

Szilaj remek hátas póni, de évekkel ezelőtt eltört a lába. Sok ápolással rendbe jött,de mivel mi már nehezek vagyunk neki senki nem edzett vele. De egyre több a gyerek lovasunk akiknek tökéletes lenne.


Nagyon aktív, imád vágtatni, játszani és a lábának már láthatóan semmi baja, évek óta nem is sántít rá.


Pár hete futószárra tettem ahol azonban már egyből lépésnél sántítani kezdett. Gyanítom hogy csak játszik mert nagyon okos és nyereg és lovas nélkül futószáron nem sántíthat ha előtte sem tette- de mit gondoltok? Rendszerese edzéssel, fokozatosan 30 kg-ig terhelhető lenne? Ti lovagoltatnátok vele vagy inkább maradjon meg "díszlónak"? Ha használható erre a célra ti hogyan csinálnátok?



2013. máj. 27. 21:22
 1/8 anonim válasza:
83%
Fokozatosan szerintem lehetne terhelni,de ha biztosra akarsz menni,kérjétek ki az állatorvos véleményét,hogy biztosan ne történjen baleset. :)
2013. máj. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Futószárazd úgy, hogy a külső lába legyen a beteg, akkor nem sántíthat (persze nem galoppba kell megküldeni rögtön), ha karámban se sánta. Ha így is sántítani kezd, akkor műhiszti. Többet nem merek mondani látatlanban, de szerintem fokozatosan terhelhető, 30kg nem sok, de persze attól is függ, mekkora a póni.
2013. máj. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Vizsgáltasd meg orvossal, ha engedélyezi, akkor szerintem fokozatosan kellene. Eleinte csak keveset. Ha nem túl nehezek a gyerekek, akkor szerintem meg lehetne oldani, de több pihenőnapot beiktatni vagy csak napi pár órára terhelni, akkor is szünetekkel. Szóval lehet használni, csak kímélni kell.
2013. máj. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kipróbálom! :) Nem akarok hülyeséget mondani, a ló kb. 1,20 m, lehet...
2013. máj. 27. 21:47
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

120 alatt póni, 120-148 között kisló, tehát ha az a póni 120, akkor nagyon határeset, hogy póni. 30 kg-t bőven elvisz, a sok pihenőnappal óvatosan, mert ha felszívja magát, akkor reptetheti a lovasokat, akkor is, ha legelőn van, és lemozoghatná magát (tapasztalat...). Inkább majdnem minden nap, de csak kevesebbet, mint ritkábban többet. Ha majdnem minden nap dolgozik egy kevéskét, akkor gyorsan idomul is hozzá idővel, 30 kg nem sok neki.

Ha már lépésben sántít, azért próbáld meg elindítani ügetésbe (legalább 5-6 kör után, melegedjen be azért), és nézd meg, ott mit reagál a fokozásra. Általában a műhisztinél egyből eltűnik, mert nagyon kényelmetlen az ügetésfokozás ha közben rángatni akarja az egyik lábát. Ha karámban előtte és utána (?) semmi baja nem volt, akkor nagyon gyanús, hogy nem több, mint munkakerülés a dolog a részéről.

A kérdéses lába amúgy jó, ha a külső oldalon van, mert akkor kevésbé terhelődik. A könnyűügetés tanulásánál mindig az ép lábpárt válasszák a gyerekek majd kezdetben, mivel ilyenkor még sokszor pattoghatnak, nem megfelelően ülnek le, stb., ezért mindig arra ültesd le őket, amelyik lába ép, függetlenül attól, hogy az a helyes-e.

A másik, kérj ki orvosi szakvéleményt, de szerintem nem lesz baja. Esetleg kérdezz rá, jó ötlet-e mászatni, attól is erősödnek a lábai.

2013. máj. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Én azért írtam pihenőnapot, mert sajnos bizonyos sérülések/törések még évekkel később is fájhatnak, érzékenyek lehetnek a frontra, időváltozásra. Sajnos lehetnek időszakok, amikor pár napig már önmagában is fáj, nem még ha terhelve is van.
2013. máj. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Szinte mindig van frnt. Elég erősebb frontoknál pihentetni, akkorra időzíteni a pihenőnapját. A lovak szeretik a folytonosságot, mert azt meg tudják szokni, és könnyen alkalmazkodnak, ha havonta kétszer van elővéve, az nagyon hektikus már. Nyilván szélsőséges időjárás mellett azért pihenhet 1-1 napot.
2013. máj. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Valletta ***** válasza:
A futószár nagyon megterheli a ló lábait. Próbáld kíméletesen újra munkába venni, de ha már kis munkától is előjön a sántaság, hagyd meg kerti dísznek.
2013. máj. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!