Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kapcsolatteremtés a lovammal....

Kapcsolatteremtés a lovammal. Mi legyen?

Figyelt kérdés
Régóta szerettem volna saját lovat, de nem találtam jó árban, jó lovat. Viszont egy bácsi a faluban abbahagyta a lovaglást a kora miatt, de nem akarja eladni a lovát, így rám bízta, hogy "feles tartóként" lovagoljam heti 3 alkalommal, míg nincs sajátom. Heti kétszer ő oktat rajta. Csodaszép sportló, de ugrani alig tud, mert rossz a lába, úgyhogy nem veszem meg semmiképp. Egyik oldalon boldog vagyok, hogy végre van egy félig saját lovam, és elkezdenék vele parellizni (edzőtől tanultam, nem rontom el) sok időt töltenék vele lovagláson kívül, hogy jó kapcsolatunk legyen, másik oldalon nem merem megszeretni, mert a bácsi bármikor eladhatja, ha úgy dönt, meg nekem is bármikor szembejöhet egy jó árban lévő, fiatal, egészséges sportló, akivel tudok ugrani is. Díjugratásban szeretnék versenyezni, és ezzel a lóval csak díjlovagolni lehet. Szép mozgású, jól idomított, de nem hiszem, hogy hosszútávon ő lenne a nekem való ló, és nem is az enyém. Foglalkozzak vele, próbáljak jó kapcsolatot kiépíteni, vagy tekintsek rá "sporteszközként" és tényleg csak lovagoljam le heti három alkalommal, fejlesszem a díjlovas tudásomat, hogy később ne legyen nagyon rossz, mikor elválnak az útjaink?
2013. máj. 28. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:

a két szélsőség között, amit írtál, meg kéne találni az arany középutat. nem kell teljesen rátelepedni, folyton ott lenni vele, van a lónak gazdája. de csak "sporteszközként" tekinteni rá csak egy szívtelen ember tud, heti 3 lovaglással úgy is közel fogsz kerülni hozzá. aztán ha majd úgy alakul kiderül, hogy jobban "szeretnél" díjugratásban versenyezni, vagy jobban szereted a lovat.

egyébként gondolom a bácsi nem is akarja eladni, azért keresett rá lovast.

2013. máj. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Most még nem akarja eladni, de nem tudom, meddig akarja fizetni a havi 60000 tartást+10000 kovácsot úgy, hogy nem tud felülni. Szereti a lovat, de nem tud vele semmit csinálni már, edzést is csak két kislánynak tart, a lányok maguknak pucolják, nyergelik, egyedül lovagolnak, ő csak figyel, meg tanácsot ad. Most félreteszem az ugratást, inkább a díjlovaglásra koncentrálok, ha már az ölembe hullott egy M-L szintű ló, aztán ahogy írtad is, kedves 1., remélem el tudom majd dönteni, hogy az ugrás a fontosabb nekem, vagy ez a ló. Ki tudja, lehet, hogy fél év alatt jobban megszeretem a díjlovaglást is. De végig ott motoszkál bennem, hogy nem az enyém a ló, eladhatják, elvihetik.
2013. máj. 28. 18:19
 3/4 anonim válasza:

Semmiképp sem szabad eszközként tekinteni rá, mert akkor nem lesz élvezetes a lovaglás sem.

Egyébként ha így nézzük a dolgokat akkor nem túl gyakori, hogy egyszerre születik a lovas-ló és egyszerre halnak meg így ennyi erővel a sajátodat sem szabad majd megszereti, hiszen egyszer ő is itt hagy téged. Ezzel pedig azt akartam mondani, hogy teljes szívedből szeresd a pacit ameddig tudod, hogy szép emlékekkel gondolhass vissza rá ha esetleg más gazdája lesz.

2013. máj. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Igaz, amit mondtok, akkor így próbálok hozzáállni a dologhoz. Fáslizva, alkalmanként 50-60 centit tud ugrani, úgyhogy az ugratást se kell teljesen feladnom, míg őt lovagolom, remélem jól döntöttem, mikor elvállaltam, hogy foglalkozom vele. :)
2013. máj. 28. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!