Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ugrásváltáskor akármilyen...

Ugrásváltáskor akármilyen összeszedett is a vágta, az váltás előtti két-három ugrásnál nagyon megszalad. Ez normális, vagy rosszul csinálok valamit?

Figyelt kérdés
Lassan vágtázunk, adom neki az átugrató segítséget, és 2-3 lépést nagyon rohan, majd átugrik, és akkor tudom visszalassítani, összeszedni megint. Nemrég óta lovagolom, és előtte pár évig nem csinált ilyeneket, biztos jobban összeszokunk még, de valamit rosszul csinálok, vagy ez normális eleinte?

2013. jún. 1. 20:06
 1/5 Valletta ***** válasza:
Nem mindig ugyan azon a helyen ugratod át? Én nem ugratnám át ha elrohan, hanem felvenném és újra próbálnám, közben félfelvételekkel próbálva tartani, illetve gyakorolnám minél változatosabb helyen és körülmények között.
2013. jún. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elég nehéz, mert én vagyok itt az egyetlen díjlovas, amatőr ugrólovasok vannak itt csak, szóval nagyon kicsi a pálya, és tele van akadályokkal, rudakkal, bójákkal, oszlopokkal, amin edzenek is folyton, úgyhogy nem szedhetem le, így elég kevés a hely egy rendes ugrásváltáshoz, pláne felvenni és újrapróbálni, csak két helyen lehet, E-B közt, meg F-nél, úgyhogy biztos tudja, hogy az jön ha odaért. De lehet, hogy várok még míg használható lesz a másik pálya, és akkor azon próbálkozok.
2013. jún. 1. 21:15
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem is az ugratás felé húz a szívem, de még nincs olyan idomítottsági szinten, meg kondícióban a pacó, hogy nekiküldjem a 80centinek, legalább 2-3 hónap díjlovaglás kell még előtte, és egész jól megy már. De szeretnék versenyeken indulni, és ott biztos nem szép meg szabályos, ha átugráskor rohan 3-4 vágtaugrást.
2013. jún. 1. 21:17
 4/5 Valletta ***** válasza:
Terepre nem szoktatok kijárni? Ott is iskolázhatsz nyugodt szívvel, csak egy nem különösebben nagy sík terület kell hozzá.
2013. jún. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyedül nem vittem még ki terepre, ahhoz kell egy bizalom, ami még nincs meg, de alakul. Gondoltam rá, hogy ha kicsit összeszokunk, átviszem egy ismerősöm tanyájára edzeni, ott van egy kicsit nagyobb, nem telipakolt, viszonylag jó talajú pálya, de ez még legalább 3-4 hét, hogy el merjem vinni egyedül terepre. :)
2013. jún. 1. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!