Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy idős (23) éves iskolal...

Van egy idős (23) éves iskolaló, mindig őt kapom, és egyszerűen nem tudom irányítani. (? )

Figyelt kérdés

Csak úgy hajlandó menni, ha van előtte egy másik ló, vagy ha pálca és csizma kombót használóm. De én nem szeretem pálcázni, mert neki nem elég ha egyszer csapok rá, hanem többször kell egymás után.

Ha nincs előttünk senki akkor bemegy a belső körbe és csak forgok vele körbe körbe, mintha száron volnánk.


Hiába fogom rövidre a szárat, és próbálom valamelyik irányba elinditani, s közben ugye a lábammal is próbálom terelgetni, ott masirozik a kör belsejében.


Ügetésnél is üget üget, majd megtorpan és nézi a szálló fellegeket... a hátsóját ha megpöccintem a pálcával, akkor elindul, de legutóbb úgy megpöccintettem, hogy csúnyán megugrott alattam.


Most én nem tudok lovat irányítani, vagy ő olyan makacs?


Különben meg azért mindig őt kapom, mert abban az órában mikor én megyek lovagolni csak ő van szabadon, meg egy fiatal bolondos kanca, akinek én nagyon kezdő vagyok, és hamar rám un, ezért állandóan vágtába kezd :) Így inkább az öreget választom.


2012. szept. 17. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos vele már nem sok mindent tudsz tenni. Egyrészt mert nem csak te lovagolod és ki tudja mások mit csinálnak vele, ráhagyják az egészet, stb., a másik pedig hogy már 23 éves, nem fiatal, ebben a helyzetben már majdhogynem képtelenség lovat idomítani. Ha akár egy alkalommal helyre is tudod tenni, következőnek megint olyan lesz, mert másik is ülnek rajta és ráhagyják ezeket... Nem tudsz más időpontban menni amikor más ló is szabad? Mert így mindkettőtöknek csak egy szenvedés a lovaglás, te sem élvezed és nem is fejlődsz, ő is unja már róni folyamatosan a köröket...

Vagy pedig bevállalni a bolondos kancát :) Tomboljon csak, fáraszd le, vágtázzon ha neki kényelmes legalább kimozogja magát, gondolom sokan "félnek" tőle és ezért ő meg nem megy annyit amennyit kellene...

2012. szept. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Végig se olvastam....

23 éves lóval már nem érdemes dolgozni. Idős már. Nem beszélve róla, hogy nem is szabad túlhajszolni, mert egy idő után le fog sántulni. Iskolalónak abszolút nem alkalmas már egy ilyen korú ló. Szegényt nyugdíjazni kéne nem pedig mindenféle iskolalovast ráültetni és hatszázféleképpen lovagolni. Gondold bele magad az ő helyébe. Lennél te egy 70 éves ember és felülnének rád mindenféle kis kezdő lovasok akik összevissza vernének pálcával mert még nem tudják, hogy kell normálisan előrelovagolni egy lovat.


Mondjuk ez azét is lehet, mert egy darab kakinak se néz. Nem tudsz határozottan lovagolni egy lovat. Attól még, hogy pálca van a kezedben még nem vagy határozott lovas és még nem azt csinálod amit kell ilyen esetben.


Mielőtt elmész a lovardába, szólj oktatódnak és beszéljétek meg, hogy te meg szeretnél tanulni normálisan lovagolni és ezzel a lóval ez nem megy, így szeretnél kérni egy másik lovat a legközelebbi edzésre, vagy nem mész ki lovagolni.

2012. szept. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szia!

bocs hogy nem a kérdésre válaszolok,de nem gy-m-s megyében van a ló?:)

2012. szept. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A kancát nem merem bevállalni, nekem túl hiperaktív :) Nem vagyok még olyan határozott mint kellene, ahogy a második hozzászoló is mondta.

Pár alkalom óta mehetek szabadon és úgy gondoltam először, hogy egy kevésbé temperamentumos ló jobb lesz első szárnypróbálgatásoknak.

Rossz gondolat.


Majd összehozok más időpontot.


De én lehetek a béna, mert láttam mást ülni rajta, ésengedelmes volt.

De biztos unja már szegény a dolgot, öreg is...


Különben bp-i a lovarda :)

2012. szept. 17. 20:35
 5/6 anonim válasza:

Szia!

Budapesti? Ha szabad megkérdeznem hol van? Nem Pesterzsébeten? Én oda járok. Bár még nem találkoztam olyan öreg iskolalóval.

2013. szept. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia, nem Pesterzsébet, Tétény.
2013. szept. 22. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!