Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló mellé kutya?

Ló mellé kutya?

Figyelt kérdés

Fél éven belül veszek egy lovat. Ridegtartásban fogom tartani, azaz lesz egy legelője és egy ks fedett beállója, de mivel egyedüli ló lesz, félek, hogy magányos lesz. Két lovat ne tudok finanszírozni, ezért úgy gondoltam, hogy valami kisállatot tartanék vele együtt társaságnak.

Mit gondoltok mi lenne az erre megfelelő állat?

Gondoltam kecskére, bárányra, cicára, de az elmegy, vagy arra is gondoltam, hogy menhelyről befogadok egy korosodó békés kutyát. Szerintetek zavarná a lovat, ha egy kutyával kéne megosztania a területét?


2013. jún. 5. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, minimum egy póni kéne mellé.
2013. jún. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

ez már a 3. kérdésed a témában és korábban azt írtad, hogy nincs pénzed még egy lovat eltartani és anyagi megfontolásból olyan állatot keresel, ami kis igényű.


nos egy korosodó kutya nem kis igényű, hacsak nem tojsz rá, de egy idős kutyának már speciális táp kell, ízület erősítő, stb. egy idős kutyának sokkal nagyobb igényei vannak, mint egy fiatalnak.


a ló pedig egyáltalán nem tartja társnak a kutyát, tehát az egy dolog, hogy tarthatsz ott kutyát, ahol a ló van, de nem társállatként. jó esetben nem fogják egymást kergetni és nem zavarják egymást, de társként nem fog tekinteni egyik se a másikra.

2013. jún. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A ló növényevő.. a kutya ragadozó..semmiképp nem jó.. vegyél szamarat.. azt nem kerül sokba eltartani... igénytelen..kb 35-40E-ért már kapsz.. ha nagyon kell akkor elkörmölteted..és ennyi .. amúgy ismerősöknél volt.. nagyon jó volt nekik ló mellé..:)
2013. jún. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen , közben utánaolvastam máshol, meg belegondolva hülye kérdés volt.:D
2013. jún. 5. 15:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Amúgy a híres versenykancának, Kincsemnek a legjobb barátja egy fekete-fehér cica volt. Ha nem látta, egyszerűen nem akart versenyezni
2013. jún. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
azért szerintem kincsem is szívesebben barátkozott volna lovakkal... meg persze kirívó esetek vannak, de szerintem vannak, de ha nincs ló, jó a szamár, ha nincs szamár akkor esetleg előfordul 100 évente egyszer, hogy jó a macska is. de nem jellemző...
2013. jún. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De Kincsem se csak és kizárólag a macskával élt, könyörgöm! Voltak társai, és a mellé a macskája... Nagy különbség. Lónak ló a társa, póni vagy szamár kell mellé minimum, vagy az a ló se kell inkább, és akkor nem lesz nyomorék élete.

Akkor tartson valaki lovat, ha soha többé nem érintkezik ő maga se emberekkel, se neten, se élőben, se telefonon, levélben, orvossal, postással, senkivel soha. De helyette tart egy vaddisznót, mert az ugyanúgy mindenevő, mint ő, tehát tökéletes társ lesz minden tekintetben. A lónak ugyanilyen kb. a kecske, juh, tehén, macska, kutya, stb... Lehet elfogadja, de soha nem fog mindent kiváltani.

2013. jún. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!