Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, ha menős a...

Mit csináljak, ha menős a lovam? Hogy lehet így idomítómunkát csinálni?

Figyelt kérdés
Telivér agya van szentemnek, megy mint a puskagolyó. Egész jól idomított, támaszkodik, de ahhoz, hogy szép tempót menjen, nem 3 dekát, hanem 3 kilót érzek a kezemben, ha engedek neki, gyorsul. Hogy lehet nyugodtabbá tenni, hogy ne pörögjön ennyire munka alatt? Van, hogy annyira jó kedve van, hogy bakol is, mindig nagyon boldog, csak így sose fog szépen dolgozni lovas alatt.
2013. jún. 8. 19:19
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Veiroterrel akartam régebben futószárazni, mert kitért a kezem elől, de mielőtt a beszerzésig jutottam volna, elkezdett megoldódni a probléma magától, elkezdett bízni a kezemben, akkor meg nem erőszakolom meg fölösleges segédszárakkal. Hagyományos segédszárat szeretnék venni pár alkalomra, hogy szebben tartsa a fejét, de egyelőre ott tartunk, hogy menjen az általam diktált tempóban, a nyaktartást majd utána finomítom, ha még mindig nincs rendben:)
2013. jún. 9. 18:22
 12/14 anonim ***** válasza:

A nyaktartás következmény, nem pedig cél, ezért ha csak azt akarod orvosolni, akkor hagyd a fenébe.

Futószáron tehetsz rá gumis kikötőszárat esetleg, az helyettesíti a lovas hiányos, vagy nemlétező szársegítségét (ha senki sem ül rajta, vagy kezdő pl), a többi általában felesleges. Ha kapkodja felfelé a fejét, akkor martingál lehet még, hogy ne vágjon szó szerint orrba (én pl. terepre teszem rá, ha nagyon tele van a segge, mert olyankor csapkodja a fejét folyton - kicsit lépünk, bemelegítem, utána teszem csak futószárra tombolni).

2013. jún. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nem kicsikarni akarom belőle, csak segíteni szeretnék neki, de abban bízok, hogy ha szebben dolgozik, majd magától alakulni fog a nyaka is:)
2013. jún. 9. 19:34
 14/14 Valletta ***** válasza:
Nem fog segíteni neki a kikötő, sőt. Emellett ahogy leveszed, megszűnik a nyaktartás, ami lovas szemmel egyébként sem mondható szépnek. Majd ha már olyan jól megy a munka, fel fog igazodni a lovad az elvégzett gyakorlatok hatására, és ezt semmi mással nem tudod elérni.
2013. jún. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!