Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megengedjem, hogy más is...

Megengedjem, hogy más is üljön az én lovamon?

Figyelt kérdés
1 éve lovagolok egy lovon, akit most meg is kaptam. Nagyon jól megvagyunk, semmi gond nincs vele. Viszont úgy egyeztünk meg az edzővel, hogy mások is ülhetnek rajta. Tegnap lesántult, amikor éppen nem én ültem rajta. Tudom, hogy akár nálam is lesántulhatna, de mégis bánt. Szerintetek megengedjem, hogy üljenek rajta, vagy inkább csak én dolgozzak vele?? Előre is köszönöm :)

2013. jún. 15. 16:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
70%
Én 1-szer megengedtem hogy valaki lovagolhasson a lovamon,mondtam neki hogy ne ugrasson vele erre ő mégis ugratott vele olyat eset a lovammal hogy a gyereket kórházba kellet vinni a lovamnak meg eltört a lába szerencsére helyre tudták hozni a lábát.(ritka ha törést helyre tudnak hozni.)A gyereknek meg eltört a keze és kificamodott a lába...
2013. jún. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
0%
ne mert ez megcsalás lenne
2013. jún. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Nem engedném. Az a másik lovas kifizeti a kezelés költségét? Vesz neki lóbalzsamot, fizeti az orvost?

Más csak akkor üljön rá, ha te is jelen vagy és szimpatikus neked a másik lovas, vagy egy ismerősödről van szó. Nem lennék boldog ha boldog, boldogtalan lovagolna a lovamon.

2013. jún. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Na akkor most az első két választ felejtsd el. Ha edző felügyelete alatt ül rajta más lovas, akkor én megengedném. Nyilván nem kezdő 120 kilós bácsika, de lovagolni tudó, nem túl nehéz lovas heti pár alkalommal nyugodtan. Pláne, ha te nem tudnád eleget mozgatni, és boxban van. Lesántulni boxban, karámban is le tud, nem feltétlenül a lovas hibája.
2013. jún. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Nyilván, ha más lovas alatt sántul le, meg kell beszélni, hogy kié a felelősség. A lovasé, az edzőé, vagy a tiéd.
2013. jún. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
leszögezném, h én nem vgyok hozzáértő, "érzésből" válaszolok. én azt hiszem, nyugodtabb lennék, ha más nem ülne rajta. Minden állat más, te ismered, te tudod, mire hoyg reagál és mivel a tiéd, senki más szívének nem lesz olyan kedves és fontos, mint a tiédnek. Nekem kutyém van (nyilván nem uaz) és nem engedem, h más sétáltassa, mert én tudom, h mik a gyengéi, mire kell nála figyelni (pl mit kell mondani, ha egy nála nagyobb kutyával találjuk magunkat szemben, h kompenzációs félelemből ne provokáljon bunyót és veresse el magát vagy hogy a bokrok, sűrű növények mögé nézegetés mindig macskát jelent, ahogy az autó alá benézés is és ha jól megijeszti őket, ami feltet szándéka, akkor akár meg is sebesíthetik az éles karmaikkal.) szóval ilyesmik. senki sem ismeri őt úgy, mint mi a párommal...
2013. jún. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :) nem boxban van, most egy kisebb karámban, ezért nem tudom, hogy mozog-e eleget. Különben egy nagy legelőn vannak, csak azt most elöntötte a víz, és még nem száradt fel.. :/ ott kivágtázza magát.. :) Az edzőmben teljesen megbízom, tudja, hogy mi a lónak, és olyat nem csinál, ami nem lenne jó neki. De leginkább kezdők ülnek rajta, mert elég nyugodt. És attól félek, hogy nagyon hamar megunja, mert semmi kihívás nincs neki...
2013. jún. 15. 17:37
 8/25 anonim ***** válasza:

Én is úgy egyeztem meg az edzőmmel, hogy lovagolhatják mások, ebből soha semmilyen problémám nem volt még, de mondjuk ehhez olyan edző is kell, stb. Akárkit csak úgy nem engednék a lovamra.

Mondjuk még soha nem is sántult le lovas alatt, nem volt olyan, hogy mikor én ültem volna fel, más már ült rajta, vagy engem rángattak le, hogy jött a következő, stb. Szóval megegyezés kérdése, meg szaktudásé, szerintem. Igaz, nekem is kellett rengeteg év, hogy ma visszatekintve meg tudjam ítélni, hogy rajta kívül egyetlen edzőm volt, akit a ló közelébe engednék, és megbíznék benne, hogy ha lovagoltat a lovon, akkor azt úgy teszi, ahogyan azt kell. Pl. 2 év alatt összesen háromszor futószáraztak az én lovamon kezdőt, ezeknél én is ott voltam, és soha nem ugrattak...

2013. jún. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 x) ***** válasza:
Hát az én lovamon kezdő kisgyerekek lovagoltak, mert kb az egyetlen normális ló volt abban a lovardában. De én nagyon utáltam, valahányszor kimentem volna lovagolni, vagy ültek rajta, vagy 2 perce szálltak le róla és pihennie kellett. De azért ez elég szélsőséges eset volt, ha heti pár alkalommal tapasztalt lovas ül rajta, akkor szerintem nincs vele baj. Csak beszéld meg az edződdel, hogy kik lovagolhatják.
2013. jún. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
én egyszer engedtem, hogy üljenek a lovamon kijött az ina aznap...nálunk szerencse volt, a bértartó hely állta a az állatorvos összes költségét
2013. jún. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!