Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért ajánlja mindenki, és...

Miért ajánlja mindenki, és miért nem ajánlja senki?

Figyelt kérdés

Miért van az ,hogy mindenki azt ajánlja ló vásárlás előtt ,hogy kanca vagy herélt pacit vagyenek.A csödiket meg "mindenki leírja".De miért?Én csödit lovaglok már vagy 3 éve és kezesebb a báránynál.Kancák közt van,és már nem egyszer fedezett de nem mutat csödiséget.Kancákat is lovagoltam de mind makacsak voltak.

Én eleve csödos vagyok és sose értem miért kell a csödiket "elitélni".


2013. jún. 19. 03:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ott valszeg tesznek a lovakra, ahol te vagy, de amúgy igen sok plusz fáradságot és költséget jelent. Ugyebár lovat nem illik zsinórban elletni, azaz mindenképpen külön kell zárni, ha már különzárod, akkor olyan messze kell, hogy ne nagyon lássa kancát, hiszen akkor már az neki lelkileg nem túl jó. Akkor külön legelő, karám, istálló, társak stb.

Kancák között meg jönnek a csikók, ami megint pénzbe kerül, el is látják normálisan. Kevés ember olyan gazdag, vagy tud olyan feltételeket teremteni, hogy csődört tarthasson normális körülmények között, vagy akkor csak csődört tart, mert még az működik. De a 10-ből 9 lovardába pont ezen okból be se engedik a csődört.

A másik, hogy a csődört viszi a farka, most az egy dolog, hogy alattad nem olyan ló van, de ne azt tekintsd etalonnak, mert ez a ritkább. Némelyik normális, mások kezelhetetlenek kezdő számára.

2013. jún. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mi az a csödi??
2013. jún. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ritka az olyan példány amit te lovagolsz.. van.. csak ritkán.. amúgy tényleg jó lovak.. szeretem őket én is.. :)

Attól függetlenül hogy életemben kancáim voltak..szívesen megismerkednék valami szép paci pasival.. ^^ :DDD

én pl. a herélteket nem szeretem [nem tudom miért..olyan természet ellenes..XD]

"Csődőrben az erős kancában a szépséget kell látni!"

Kinek mi.. ;) olyat válassz amilyet szeretnél.. a te társad lesz egy életre..

2013. jún. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A csődörök nem lovaglásra valóak általában, legalábbis nem kezdők alá, így kerekebb a kijelentés. Lehet, hogy a tied most épp nyugodt és kiegyensúlyozott, de a lónál sose lehet tudni... Láttam már "sose csődörözik" jelzős lovat, ami aztán egy szép nap megugrotta a kezdővel a sövényt, és elvonult fedezni, mert kedve szottyant, és tőle bő 20 méterre vezettek épp egy kancát... Olyat is, ami lerázta a lovast, vagy épp amelyiket az abszolút alfa kanca sutty, beküldte a sarokba... Lehetne még sorolni. Vannak nagyon jófej csődörök, de aki tapasztalatlan, és élete első lovát keresi, annak a legjobb a herélt, ha tenyészértékkel rendelkező állatot szeretne, akkor pedig a kanca. A csődör eleve csak véletlenül (vagy bármi egyéb okból) úgy maradt, leginkább, a mén meg aktívan fedez, ettől végképp kiszámíthatatlanná válhat.

Az én kancám nagyjából egy hétig volt rém makacs, mióta megszokta, hogy hol van, és ki a főnök, szépen lehiggadt, azóta nincs vele sose bajom, nagyon kiegyensúlyozott paci, és kancában több ilyen akad, mint ménben - ez sajna tény.

2013. jún. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A csődörök, csak tapasztalt lovas kezébe valók. Hiába kezes bárány, én egy időzített bombaként kezelem őket. Ismerős csődijét pár éve még a sárló kancámmal együtt fogtam meg. Most már nem lehet vele ilyet, mert begőzöl.


Mondjuk én csak azt a lovat hagynám meg csődinek, amelyiket később a tenyésztésbe lehet vonni és fedezőménként engedélyt kap, mert így elejét lehetne venni a zugtenyésztésnek és nem lenne ennyi papírtalan ló.

2013. jún. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem vagyok kezdő lovas.Én is hallottam olyat ,hogy olyanok mint egy időzített bomba de én úgy vagyok vele ,hogy hiszem ha látom.Kancák közt nagyon nyugodt ,mikor kancát fedezett akkor is a tulaj "akarta".

Eddig 5 csödit lovagoltam és mind nyugodt volt (kanca/kancák közelében is),és 4 kancát is lovagoltam akik nagyon makacsak voltak.Az 1ik mindig "lefeküdt alattam" mikor már unta a munkát(kb.fél óra alatt).Másik három rém makacs volt.Èn eddigi tapasztalatom szerint álltam a csödik mellé.3.válaszoló én sem bírom a herélteket.+Ha lovásárlásnál vagyunk és csödi tetszett meg akkor csak kipróbálom hogy télleg tőke szelíd e és hogy csödis e.

2013. jún. 19. 10:20
 7/13 anonim ***** válasza:
49%

könyörgöm írd már ki, hogy csődör, ha annyira szereted őket! 1 betű különbség! ááá


az, hogy neked ilyen tapasztalataid vannak, az egy dolog, oké, nem félsz tőle, olyan helyen vagy, ahol van lehetőség a tartásukra, vegyél csődört, hajrá! de az alap kérdésedre a választ már leírták. attól, hogy neked szerencséd volt, másoknak nem kéne ajánlgatni, hogy csődört tartsanak.


a rendszerváltás előtt csak úgy magán személy egyáltalán nem tarthatott csődört, csak külön engedéllyel, melynek feltétele volt a fegyvertartási engedély! nézz utána, így volt!


persze akkoriban még nem volt boldog-boldogtalannak lova.


a csődör egy értelmetlen fogalom. az, hogy egy ló mén, vagyis fedmén, az oké, az kell, az komoly dolog. de én komolyan sajnálom azokat a lovakat, akiket anyagi okokból, vagy vagánykodásból nem herél ki a gazdájuk, viszont örök elszigeteltségben él a többi lótól.


amit meg te lovagolsz, ami csak úgy fedezget "csődi", az meg a szaporítás mintapéldánya, gyártja a nem tudatosan megtervezett (és most direkt nem selejtet, görbe lábút írok, mert azon felháborodnál) csikókat.


a lótenyésztés ugyanis egy szakma, a tenyésztésbe vett lovaknak a felmenőit is ismerni kell ahhoz, hogy megfelelő párosítást hozzunk létre. az nem elég, hogy "júj de szép csikójuk lesz, mert mindkettő sárga és hókás, akkor biztos a csikó is sárga és hókás lesz".


tehát rövidre zárva a "csődi" egy értelmetlen dolog, azért se ajánlja senki, mert funkciótlan!

2013. jún. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 x) ***** válasza:
Pont ez az, hogy nem vagy kezdő lovas, így érthető, hogy elbírsz egy csődörrel. De egy határozatlan, tapasztalatlan kezdő alá nem való csődör, mert erős, biztos kezet igényelnek. És egyébként nagyon szerencsés lehetsz hogy ennyi nyugodt csődör van körülötted, én ebben a 3 hétben többet estem mint egész életemben. 3 éves arab csődört belovagolni nálunk nem olyan sima ügy... de egyébként én is mindig jobban szerettem a csődöröket (attól függetlenül hogy a kis 10 éves kancámért élek-halok), nekem kell az, hogy húzzon előre és ugráljon alattam. Sokkal jobb, mint azon cseszni föl az agyamat, hogy miért nem megy a ló.
2013. jún. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
ma 11:47:vagy te aki egy lóban a pénz látod "tenyész érték" komolyan magyarországon beszélünk erről.. mikor teli papiros csikókat aprópénzért adnak el?! aminek nincs papírja azt meg örülnek ha 70E ért elsózzák?! bekocsizott belovagolt lovat 150-200E ért veszek mert annyira nincs ára.. akkor mért beszélünk a tenyésztésről..?!! a kérdező nem hiszem hogy fedezne vele.. társnak kell neki.. nem a haszonért..és igen milliószor könnyebb azt leírni hogy csődi..ebbe komolyan mi a fenéért kell belekötni..érted mit jelent nem?!
2013. jún. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%

Nekem kancám van, soha nem feküdt le alattam, az meg, hogy nem megy a ló, csak a lovas hibája általában... Ettől még a csődör kiszámíthatatlan marad, és alapvetően értelmetlen is, amíg él, elzártan lesz a többi lótól, legfeljebb herélttel lehet összeengedni, fedezni nem fog soha, vagy ha igen, maximum növeli a papírtalan, vagy ismeretlen származású 00-s sütésű lovak számát... Ha ménvizsgát tesz és fedezőmén, az külön dolog, de a csődör, mint olyan, csak a lóval szemben kitolás, ha meg csak azért vannak golyói, mert a lovas élvezi, hogy megy a ló és ugrál mint az őrült, az nem több, mint önzés. A ló menőkedvét nem kell kiszerelni belőle, csak hozzászoktatni, hogy akkor robbanjon, ha a lovas kéri, ne akkor, ha épp olyanja van, ez elviekben a kancáktól és ménektől egyaránt elvárandó.

Ha lefekszik veled egy ló, az csak a Te hibád, én is ültem olyan lovon, amelyik rápróbált, illetve volt, akivel meg is tette, érdekes módon velem nem merte végül, pedig se pálca, se bökő, se semmi nem volt nálam. De ez egy külön történet, és sokszor komoly belovaglásbbeli hibákat/hiányosságokat/utólagos elrontást sejtet...

2013. jún. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!