Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért ajánlja mindenki, és...

Miért ajánlja mindenki, és miért nem ajánlja senki?

Figyelt kérdés

Miért van az ,hogy mindenki azt ajánlja ló vásárlás előtt ,hogy kanca vagy herélt pacit vagyenek.A csödiket meg "mindenki leírja".De miért?Én csödit lovaglok már vagy 3 éve és kezesebb a báránynál.Kancák közt van,és már nem egyszer fedezett de nem mutat csödiséget.Kancákat is lovagoltam de mind makacsak voltak.

Én eleve csödos vagyok és sose értem miért kell a csödiket "elitélni".


2013. jún. 19. 03:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Első lónak a heréltet ajánlom, mert nem függ hormonoktól. Az én lovam 4 éves herélt és szebben viselkedik mint egy 10 éves kanca. A kancák is jók, de nagyon hisztisek és makacsak tudnak lenni, főleg ha sárlanak. Khmm... csődört inkább olyan emberek tartanak nem tenyésztési célra, akik országos versenyeken vesznek részt, ergo nagy tapasztalattal, tudással rendelkeznek. Sokszor látni viszont, h még ők is küszködnek a csődörükkel. Az egy dolog h szerencséd van egy jófejű csődörrel, de az nem azt jelenti, hogy mindegyik ilyen aranyos. Igenis van olyan, amelyikre ha rájön az 5perc (és elég sűrűn van ilyen náluk!), akkor nem hiszem h bárki meg tudna fegyelmezni egy begőzölt csődört... Az én lovam is még anno csődör volt,2 évesen elkezdett "csajozni", abban az időszakban nem is bírt vele senki, aztán jött a doki.
2013. jún. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

12:10es azt azért valljuk be, amíg tele a piac papírtalan, házi szaporítású lovakkal, addig nem is lesz ideális a lóára, mivel ezekkel vannak lenyomva. Viszont az meg irreális mikor valaki 1 millió körül kér a lováért, mert van egy kis származása és látott már akadályt. Ennyiért már pár verseny eredményt is illik felmutatni.

Amúgy meg jó lenne a nem tenyészcélú éllatok kötelező herélése maximum 6éves korig. (ekkor már nem esik össze úgy a ló).

2013. jún. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

kedves 12:10-es!


nem tudom mit olvastál, és miért írod, hogy én a lóban csak a pénzt látom, kikérem magamnak!


a kérdés kiírást kellett volna elolvasni, ott van benne, hogy "Kancák közt van,és már nem egyszer fedezett".


te írtál árakról, én ilyet nem tettem és jól mondja az előttem levő, pont azért olcsó a ló, mert Dunát lehet rekeszteni a hasraütés szerűen összepárosított lovakból.


nem vagyok lótenyésztő, nem árulok lovat, nem a magam érdekében írtam, hogy egy csődör értelmetlen, hanem azért, mert a lónak rossz, hogy el kell különíteni, pedig nem fedezhet. tehát pont a ló oldaláról néztem a sztorit, nem a pénztárcából, mint te.

2013. jún. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!