Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon gáz ennyiszer esni?

Nagyon gáz ennyiszer esni?

Figyelt kérdés
Nemrég, kb egy hónapja kaptam egy haflingi kancát. A boxban nagyon rendes, nyugodt, de ha díjlovagló edzésem van vele, sokszor leesek.Nem azért, mert bakol, hanem azért, mert egyszerűen nem fordul. Már szinte teljes erőmből téptem a bal szárt, amíg a jobbot a nyakára tettem és a külső csizmámmal is adtam segítséget, de nem fordult el. Majdnem neki ment egy oszlopnak vágtában és bevágta a satuféket, én leestem és ő húzott maga után, mert a szárakat azért még fogtam. Eléggé elkeserítő és már nagyon gáznak érzem. Mindig ebből van a baj, hogy nem fordul el. Az edzőm is lovagolja, neki is nagy erőfeszítésébe kerül, míg a ló végül engedelmeskedik. A hónap alatt már háromszor estem le róla :|

2013. jún. 19. 11:30
 1/9 x) ***** válasza:
100%
Nem az a gáz, hogy leesel, az szinte természetes ilyen helyzetben. A baj azzal van, hogy nem fordul a lovad. Szerintem nem ártana hívni hozzá egy profi belovaglót aki átlovagolja egy kicsit. Ha az edződ nem tud vele mit kezdeni akkor lehet, hogy kéne egy másik embert keresni.
2013. jún. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy haflingi csődöröm van, és ugyanez vele a helyzet, nem tudok vele mit kezdeni. Rájött, hogy ha nem fordul, aztán egyszercsak hirtelen mégis, akkor leesik a lovas, és azóta ezt kihasználja pályán is, terepen is, én is háromszor estem, és most már kicsit tartok is tőle, bevallom, az eladásán gondolkozom, mert úgy érzem, nem bírok vele, egy jobban idomított, nyugodtabb ló megfelelő lenne, de hát úgy megszerettem...
2013. jún. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
és nem könnyíti meg a dolgomat az sem, hogy figyelnem kell arra, hogy csúszkál a nyereg, mivel olyan kerek a lovacska
2013. jún. 19. 11:49
 4/9 anonim ***** válasza:

Pálcás zablát próbáltad már?

Mondjuk én visszamennék a helyedben az alapokhoz, futószár mindkét kézre. Valószínű, hogy át kell lovagolni a lovat. Esetleg zabla nélkül is dolgoznék vele, elléptetések testsúlyra és csizmára, illetve fordulatokat is így csinálnék vele.

Lehet hogy jól megrángatták az előző helyén, így a zabla sem tetszik neki. Esetleg egy rövid karos hackamoret is kipróbálnék ( [link]

Az hogy emiatt leesel nem gáz, nézd meg a díjugratókat, van aki versenyen fejel bele az akadályba.

Amíg nincsenek meg a lovadnál az alapok, tehát nem tudod hajlítani, íveken lovagolni, addig felesleges komolyabb díjlovas edzéseket venni. Ha az edződ se tud vele mit kezdeni, akkor őt is le kéne cserélni.

2013. jún. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Pálcás zablával kezdtünk, most csikóval lovagoljuk, de keresünk neki valami erősebbet.
2013. jún. 19. 11:58
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólók jól mondják: keress egy másik edzőt, ha a jelenlegi nem tud mit kezdeni a lóval. Erősebb zablát SEMMIKÉPPEN SE vegyetek neki!!!! Az nem megoldás, csak tüneti kezelés, és nem oldja meg az alap-problémát! Futószárazd kikötőszárral, földről csinálj eltolásokat, térjetek vissza az alapokhoz!


Csak egy példa: az én lovam annyira kezelhetetlen volt, hogy ágaskodott állandóan, egyszer hanyatt is vágta magát. Aztán úgy voltam vele, hogy durvasággal nem megyek semmire, és fogtam, levettem róla a kantárt, feltettem egy csomózott kötőféket, és hagytam, hogy bizonyos határok között lényegében azt csináljon amit akar (bolondozhatott, ugrálhatott, nem büntettem érte...) Amit ezzel a módszerrel elértem: esésnél azonnal megáll és nem mozdul mellőlem, hálás a "szabadságért" és ezért minden kérésemet teljesíti, megbízható, nem ijedezik, még a legmerészebb szitukban is 100%-ig kezelhető, és ha elfogja a versenyláz, akkor egy pici mozdulattal lehet korrigálni. Igaz, ez 1,5-2 évbe telt, de megérte. Érdemes átgondolni a távlati célokat: egy félelemből teljesítő lovat szeretnél, vagy pedig egy olyat, aki neked adja a szívét? ;)

2013. jún. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok a hafi-csődörös, az enyémen is csúszkált a nyereg, az oldotta meg végül, hogy szügyelőt raktam rá. Ezzel nem tudott picit hátrébb menni a kelleténél, hogy aztán leforduljon róla. (Estem én úgy is, hogy nyereggel együtt) :) Az enyémet D-zablával lovagoltam, azzal jobban ment, mint most egyszerű olívzablával... Nem tudom, mit lehetne tenni, de érdekelnek engem is a válaszok.
2013. jún. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy edződ mennyire jó lovas (manapság már sajnos nem lehet tudni :S) de jó lenne, ha egy darabig CSAK nagyon jó lovas lovagolná, és ő rászánná az idejét, te addig esetleg földről dolgozhatnál vele. Esni nem ciki, de a problémát meg kéne oldanotok.
2013. jún. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Edző, aki nem tud átlovagolni egy lovat???? Fura.... Én egy petákot nem fizetnék neki, az biztos, sőt, villámgyorsan keresnék valaki mást.

Zablát ne cserélj!

A nyereghez használj szügyelőt, pont erre találták ki.

Ami még eszembe jutott: azt írod, forduláskor használod a külső csizmát. Hol? Hogyan? És a belsővel mit csinálsz? Ugyanis ha te erőből húzod balra a lovat, míg a hevederen a külső csizmával befelé tolod, az életben nem fog elfordulni, az tuti.

Forduláskor a külső szárat megtartod, a belsőt finoman mozdítod. Belső csizma a hevederen, akörül fordítod a lovat, külső csizma a heveder mögött a ló hátuljának kisodródását hivatott megakadályozni.

2013. jún. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!