Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem baj, hogy már lovagolják?

Nem baj, hogy már lovagolják?

Figyelt kérdés

[link]


A hirdetésben olvasható, hogy 1 éves és gyerekek lovagolják. Nem korai még?

És a 3. képen a farka... ennyire ledörzsölte?

És általában mit gondoltok róla?

Éppen póni csikót keresek.



2013. jún. 21. 07:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy baj, két éves kora előtt tilos lovagolni bármilyen lovat, ha az tnyleg lovaglás, és nem mondjuk az 5 éves gyereket teszik rá 1-2 percre, mert az más téma.

A farka valszeg allergia miatt van ledörzsölve, mert vakarja.

2013. jún. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A farok dörzsölése utalhat férgességre. Ha ez mostani kép, akkor én egyáltalán nem ajánlom neked, a szőre állapota nagyon rossz fakó, hosszú ( persze ez lehet még a csikószőre de ha ez mostani kép már rég le kellett volna dobnia a melegben). A másik nyomós ok amiért nem venném meg, a kora, mérete és pláne hogy csődör nem éri meg venni. Nagyon drága, ennél vannak szerintem sokkal olcsóbbak és jobb állapotúak, esetleg a lovasok.hu nézd meg ott is rengeted eladó van. Ha más lovakkal akarjátok tartani vagy ha felnő és nem megfelelő tudással nevelitek akkor még veszélyes is lehet csődőrsége miatt, de ha kiheréltetitek az megint plusz költség, ami megint nem éri meg. Nekem a lába sem tetszik annyira, de lehet, hogy csak a szőr miatt látszik nagyobbnak a csüd izületei.
2013. jún. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Szerintem ezek igényesebbek:

[link]


[link]

2013. jún. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De baj, hogy lovagolják. Ez a póni felejtős, főleg ennyiért.

Mellesleg a póni csikót is tanítani kell, idomítani, az is felrúg és harap, ha nincs megnevelve, szóval attól, hogy kicsi, teljes értékű lóként kell kezelni.

Felettem linkeltek, a második csikó az nagyon szép,érdemes lenne megnézni.

2013. jún. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a linkeket, nagyon tetszik a csikó!!

És köszi a hozzászólásokat, azt hiszem igazatok van. :)

2013. jún. 21. 13:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Ami azt illeti, nem 2, hanem 3 éves kora előtt tilos belovagolni a lovat, mert 2 évesen még mindig nem fejlődtek ki úgy a hátizmai, hogy ezt elviselje, megnyomja a nyereg a hátát, és akkor kész, élete végéig nyomorék marad, pár év múlva komoly hátfájdalmai jelentkezhetnek, idős korára 100%, hogy lesz neki, ami akár teljesen használhatatlanná is teheti a lovat... A hátproblémák vezethetnek később lábgondokhoz is.

A legideálisabb, ha 4 évesen van belovagolva egy ló, vagy 3,5 évesen, ráadásul előtte meg kell tanulnia futószáron mindkét kézre szóra közlekedni, ami azt jelenti, hogy kiskorában szétviszik a lábát, mert olyan kis körön nem tud egy csikó még lábproblémák előidézése nélkül tartósan menni, sőt... Az ilyen lovaknak később rengeteg problémájuk lesz, amit iszonyat költséges kezelni, kb. mintha vennél még egy, felnőtt és képzett lovat a póni mellé...

Vannak épp kivételek persze, pl. angol telivér, mivel neki 3 évesen már a fő futamait kell futni, amihez előtte képességfelmérő futamokat is le kell mennie, azaz nem lehetséges, hogy 3 éves kora után lovagolják be (üljék be inkább), de az is tény, hogy őket sokszor nem hosszútávra tervezik.

2013. jún. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A patái.. borzalmasak..o.o

nem kéne lovagoni

lehet férges..

nekem nem jön be.. és ilyen pónit ennyiért nem érdemes venni.

2013. jún. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!