Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovagoljak ezek után is?

Lovagoljak ezek után is?

Figyelt kérdés

Ma volt 3hét lovaglás kihagyás után az elsö edzésem.Elöször ment minden bemelegítés ugrás is,de a végére teljesen szétestünk,nem bírtam megtartani ráestünk az akadályokra,a kengyelem azt sem tudtam hogy hol van,még ügetni sem tudtam normálisan.Ezután megdicsértek,és elsüllyedtem szégyenemben.utána gondolkoztam órákon keresztül hogy érdemes-e fojtatnom a lovaglást.Söt már galoppozott alattam én meg repültem láttam a nyerget elöttem,már lépésbe is a nyeregbe kapaszkodtam.Szóval nagyon megrázott és most nagyon félek felülni újra a nyeregbe:(

amúgy a lovam:magyar sportló 4éves herélt


2012. júl. 4. 19:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
arra gondoltam hogy visszamegyek futószárra
2012. júl. 4. 19:40
 2/11 anonim ***** válasza:

Saját lovad van, ráadásul csikó? Nem kéne kételkedni, hogy visszaülsz-e... :( Ha már kételkedsz, rég baj van...


Egyébként pedig csak elfáradtál, gondolj bele, 3 hétig nem is terhelted a lovaglóizmaidat, most meg hirtelen igénybe vetted őket! Azért ment az elején jól, aztán hamar elfáradtál. Gond lenne, ha nem így lett volna! :)

Holnapra lesz egy jó kis izomlázad, aztán elfelejtheted az egészet :)

2012. júl. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Folytasd szerintem. Ha van kedved, akkor próbáld meg. Amúgy hány éves vagy? A ló a tiéd?
2012. júl. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja, és ebben a kánikulában, három hét kihagyással nem lehet könnyű. Amúgy nem tudom, van-e rá lehetőséged, de mikor én így szétcsúsztam elkezdtem voltizsálni, és nagyon helyre tett.
2012. júl. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,igen saját ló.:)
2012. júl. 4. 20:09
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Saját lovad van? Én azt hiszem meg is bolondulnék a paciért, kábé minden percben vele lennék. Becsüld meg, hogy van egy saját, és ne is kételkedj abban, hogy folytatod-e. Nagy mázlista vagy. Ha szereted a lovadat, akkor meg pláne ne hagyd abba.
2012. júl. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezért ne add fel, mert egy nap nem meg yúgy a dolog, ahogy elképzelted. Szépen szedd össze magad, aztán minden menni fog. Amúgy sose szégyen a futószár! Ha te úgy érzed magad biztosnak, akkor ülj vissza, vagy csak lovagolj lovardai alakzatokat ugrás nélkül.
2012. júl. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
mindenki másképp csinálja, de amikor én a telivéremről az akadályra estem, akkor utána nem ültem vissza, hanem 1 hétig otthon maradtam utána viszont csak futószáraztam szinte, minden percben mellette voltam és utána futószáron megkértem más lovast, hogy üljön a lóra, hogy ne szokjon el a lovastól és 1 hónappal később döntöttem úgy, hogy visszaülök rá, futószáron, aztán később csak lépésben mentünk, ügetésben is, végül jó másfél-2 hónappal később vágtáztam vele
2012. júl. 5. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ hogy milyen kondícióban vagy sőt a lovadtól is.Amúgy nem mehet minden 1 csapásra .Kitartás!!!
2012. júl. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szerintem ne hagyd abba! Kitartás! Én multkor szőrén lovagoltam, kint, a megszokott helyen, a lovam megijedt, galoppba ugrott, és hirtelen úgy megfordult, hogy triplaszaltóval fejreestem! :D Amúgy 3,5 éves csikósló. Gyakorolj, és sikerül megint. Van mikor az én pacim sem csinálja amit kéne, de ez benne van.
2012. júl. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!