Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek megengedné hogy...

Szerintetek megengedné hogy lovagoljak a lován?

Figyelt kérdés

Ahova járok lovardába lovagolni oda most hoztak egy hete egy fríz féleséget ami egy 12 éves lánynak a tulajdona.A lovászoknak megszokta engedni hogy felüljenek rá és én szeretném ha megengedné ha mehetnék a lovával egy-két terepre!Már a második napon beleszerettem Vénuszba a kancába mikor lenyergeltük és felültem a hátára nagyon kényelmes és ő maga is egyszerűen csodaló!Beleszerettem! És még nem kérdeztem meg a gazdáját hogy megendegné-e hogy lovagolhassam! Szerintetek hogy győzzem meg!

(általában segítek neki lefutószárazni Vénuszt leápolni, fel/lenyergelni)



2012. nov. 10. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
ez nem meggyőzés kérdése, megkérdezed oszt' vagy igen vagy nem...
2012. nov. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Inkabb gyere el hozzank,nallunk 8 friz van amibol 2 az enyem es nm rfiz feleseg hanem tisztaveru frizek hollandoabol
2012. nov. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Csak akkor tudhatod meg, ha megkérdezed.

Egyébként szerintem még ha megengedi is, nem biztos, hogy jó szemmel nézné egy idő után, hogy mennyire oda vagy a lováért, én sem nézném a helyében.

2012. nov. 11. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem azért,de én tuti nem engedném,hogy rendszeresen lovagolja valaki a lovamat... Elég sok okból. Te mit szólnál,ha a te lovad körül sertepeltélne egy "idegen"??
2012. nov. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagy hibába esel ám. Nem túl okos dolog más lováért rajongani. A lovarda nem kisállat simogató vagy állatkert, ahova bárki bejöhet egy kicsit lovacskázni. Engem halálra idegesít a sok gyerek akik minden alkalommal, ha megjelenek ódákat zengenek a lovamról, és aztán jönnek az elmaradhatatlan kérdések, hogy vezetgethetik-e, ráülhetnek-e, pucolhatják-e, a válasz NEM. Ha a lány meg is engedi, hogy ráülj, előbb utóbb biztos nem fog neki tetszeni, hogy mennyire csodálod a lovát, ebből sok probléma lehet. Én leírtam, hogy lótulajként milyen idegesítő ez a helyzet, szerintem ne azon gondolkodj, hogy hogyan tudnád győzködni a gazdáját, hanem azon, hogy hogyan verd ki a fejedből azt a lovat.
2012. nov. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen hát azt a lovat sokan szeretik mikor a lány idejön a lovardába a lovához tényleg minden gyerek elözönli hogy kivihetjük a legelőre? lecsutakolhatjuk? felülhetünk rá egy kicsit? áltlában megszokta nekik engedi hogy felüljenek rá egy 10 másodpercre de nem meri megengedni nekik hogy leápolják meg vezessék
2012. nov. 12. 13:10
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Szia! Hány éves vagy? Milyen szinten tudsz lovagolni? Nem győzködni kell a lányt, simán megkérdezed, hogy lovagolhatod-e a lovat vagy nem. Ha másnak sem engedi, hogy kivigye a legelőre stb, nem hiszem, hogy odáig lesz az ötlettől, de kérdezés nélkül sosem fogod megtudni. Egyébként nem tartom jó ötletnek, el kell fogadnod, hogy az övé a ló, tudom, hogy nem egyszerű, de az élet már csak ilyen.. Annak meg nem lesz jó vége, hogyha jársz a nyakára, hogy hadd ülj fel a lóra. Ha azt mondja, hogy nem, akkor ne firtasd tovább a dolgot. Én sem engedném, hogy valaki rendszeresen lovagolja a lovamat. A közeli ismerőseimnek persze megengedem, hogy lovagoljanak, a lónak sem árt, ha nem mindig az én kezem alatt dolgozik, de nem csinálok ebből rendszert, elvégre is nem egy iskolaló. Arról nem is beszélve, ha te is tanuló lovas vagy, akkor nem adnám oda a lovamat.
2012. nov. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Amúgy képzeljétek össze barátkoztunk és mivel 3 napig nem jön a lovardába (családi okokból) ezért megengedte hogy kivigyem egy rövid terepre!

2012. nov. 17. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!