Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? (ló+videó)

Figyelt kérdés

Ebben a videóban oldalról, 0:13-nál látszik a sarkantyú helye a ló oldalán.. ez normális?


http://www.youtube.com/watch?v=S6iFzsTEz4M&feature=youtu.be


Amúgy erről a paciról lenne szó,mi a véleményetek róla? (csak kíváncsiságból kérdezem, nem szeretnék lovat venni)


[link]


2013. jún. 21. 22:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem normális dolog sarkantyuzni egy élőlényt.Nem papolni akarok,de a ló is olyan,ha agyonvered akkor sem fogja azt csinálni amit nem akar.Amugy a ló a második képen gyönyörű
2013. jún. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A videóról annyit hogy azt a csajt addig sarkantyúznám amìg neki is meglátszik az oldalán....


Az eladó lóról pedig nem tudni olyan sokat,egy kép van felrakva és nekem speciel nem tetszik hogy fáslizzák egy 12-13 éves ló lábát,akkor már inkább ínvédő.használható dolgot nem mond róla az eladó.

Kinézetre egy szelìd csupaszìv lónak látszik,aztán lehet hogy jól le lett lovagolva....

2013. jún. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha az a sarkantyútól van, akkor nem normális. Remélem, csak harapásnyom, vagy más sérülés. A sarkantyú arra való, hogy a csizmasegítségeket finomabbá, "láthatatlanná" tegye, nem arra, hogy lyukasra böködjük vele a ló oldalát. Ha nem megy a ló, akkor derékkal kell előrehajtani, vagy csizmával, pálcával egyszer szólni neki, de nem addig böködni, míg lekopaszodik az oldala. Ilyet még nem láttam, hogy sarkantyútól így nézett volna ki ló, lehet, hogy ez sem attól van. Ha tényleg jól idomított, egészséges a paci, akkor ezért az árért nagyon megéri.
2013. jún. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A képen nekem nagyon nem tetszik, furán áll és mintha félelem lenne a szemében. De amúgy egy jámbor, szeretet teljes, oda adó lónak tűnik.


A videóról meg annyit hogy elég szépen mozog, de a csaj nem értem miért sarkantyúzza állandóan..

2013. jún. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A kérdésedre a válasz egyszerű. Nagy valószínűséggel a sarkantyútól van kikopva látszik a videón, hogy kicsit belenyomódik az oldalába, az elég ritka hogy pont ott olyan formában megharapják és amelyik lónak már ennyire hozzá kell érni az oldalához annak nem nagyon van kedve dolgozni. Hány színvonalasabb díjlovon láttál már ilyet? Meg milyen név, hogy Mihály? Mondjuk ez legyen a legkisebb probléma. A kép előnytelen, esetleg ha rájuk írsz és kérnél még róla képet akkor jobb lenne, mert amúgy kedvesnek néz ki. Az ára is reális a származásához.
2013. jún. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kemény Zsuzsa ül rajta, ha jól látom.

Hát egy cseppet ki van bökve az oldala a jószágnak.

2013. jún. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen, aranyos lónak tűnik de így nem sok kedve lehet dolgozni :/ Köszönöm a válaszokat :)
2013. jún. 22. 09:25
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem meseszép ló! És az árát is megéri. De a csaj viszont tényleg nem normális!
2013. jún. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

szokott ilyen lenni az oldalán ,ha a lovas csizmája sokat jár,dörzsöli. Először csak a szőr kopik ki,ha nagyon durva a dolog,akkor már ki is tud sebesedni. Nem ez lenne a normális. Meg remélhetőleg a szint csak elírták és nem hiszik azt ,hogy ez egy sárga ló :))) Írták itt ,hogy mért fáslizzák,jobb az ínvédő....


Ez nem baj,díjlovakat fáslizzák,hogy a belső sérüléseket elkerüljék,esetleges húzódás stb... Ínvédőnek inkább terepen vagy ugrómunkánál van értelme,ott jobban kell tartani a külső ütésektől vagy ha összeüti a lábait,akkor jó. De ez egy díjló esetében aligha fordulna elő.

2013. jún. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem értem miért kell minden lépésnél böködni. Ok ültem már pár iskolalovon azokat állandóan nyomni kellett mert elaludtak volna, de ez a ló nem olyannak tűnik, mint aki elaludna, ha ha kimaradna pár bökés.


Amúgy szép ló nagyon:)


Szerencse, hogy az én lovamnak nem kell állandó csizmasegítség, megy az anélkül is :D

2013. jún. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!