Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovat vegyek társnak?

Milyen lovat vegyek társnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Régóta tervezem, hogy szeretnék egy lovat tartani. Mostanra sikerült számára megteremteni a körülményeket, de tudom, hogy mindenképpen kellene mellé egy másik lótárs. Mivel alapból csak egy lóra lenne "szükségem", arra gondoltam, hogy veszek mellé egy mini pónit, egy shetlandit például, ami tényleg csak azért lenne, hogy egymás társaságai legyenek. Úgy tudom, hogy a shetlandi pónik sokkal "strapabíróbbak", mint egy átlagos nagy ló,(pl. Jellemzőjük a tartásmód és a takarmányozás iránti igénytelenség, a szilárd szervezet, a kemény pata és a hosszú élettartam) és úgy tudom, ha egy ló nem dolgozik, akkor szintén pl. kevesebb takarmányra van szüksége, ritkábban kell körmölni stb.- magyarul ha egy ló egésznap csak legelészik, ha nem lesz semmi küönösebb betegsége, olcsóbb eltartani, mint egy naponta dolgozó, lovagolt lovat. - jól mondom?


Ezért az lenne a kérdésem, hogy ha már két lovam lenne, akkor megéri az, hogy egy kis pónit veszek, akit semmire nem használok, csak kint legelészik egész nap, vagy akkor már megéri két lovagolható lovat venni, mert nincsen nagy árbeli különbség az eltartásukban?


Köszönöm annak, aki időt szánt az elolvasására!


2013. jún. 24. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:

2 lovagolható ló, gyakorlattal nem rendelkező lótartónak hmm... én (úgy hogy egyedül foglalkoznék velük) biztos nem mennék bele, rengeteg meló lenne velük, kezdve a tisztességek idomító munkától a terepen át, egészen a mindennapos foglalkozásig. Nagyon sok időmet elvenné, és 100x több így a kiadás mint egy nem, vagy alig használt shetlandi póni esetén. Csak úgy érni meg(szerintem) ha lenne melletted valaki aki bevállalná ez egyik lovat, foglalkozna vele, lovagolná (pl.családtag, tesó, barát) és besegítene a ló eltartásában is.

Amúgy meg én a Shetlandi mellet döntenék, mert ahogy írtad sokkal olcsóbb mulatság.

2013. jún. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igen, én is segítséggel gondoltam, mert a barátom foglalkozna akkor az egyikkel, mert nyilván nem bírnék kettővel.


A póni esetén egy félelmem van: én ridegtartásban tartanám a lovakat, úgy, hogy a telek amin lennének, egy faluval arrébb van, mint ahol lakom. Attól félek,(és talán rossz, hogy ilyenekre gondolok, de mindenre fel kell készülni) hogy mivel nem látnám őket minden percben, csak napi egyszer, talán a pici pónit mérete miatt könnyebben elemelné valaki. Nem tudom mennyire gyakori lovak lopása manapság, de én sokkal kisebb esélyét látom egy nagy ló ellopásának, mint egy egészen pici pónit.


Te mit gondolsz erről? Mit lehet ez ellen tenni?

2013. jún. 24. 15:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy póninak sokkal olcsóbb minden pl körmölés, oltás, vagy ha baja van akkor az állatorvosi ktg-ek. Egy póni nem igényel bonyolult takarmányozást (széna, fű, víz) sőt ha nem dolgozik akkor pláne nem szabad abrakot adni neki. Ha esetleg nézeteltérésük van a pónit nem bántják annyira, mintha két nagy ló lenne.
2013. jún. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy póni sokkal jobb - ha nem dolgozik, akkor legelőn csak télen kell neki szénakiegészítést adni, mikor már nem talál a hó alatt, a körmölése olcsóbb, ha nem dolgozik, abrakot sem igényel. Két nagyló teljes ellazítása, átmozgatása, idomítása, szinten tartása viszont már rengeteg meló, sőt, már egy lóé is. Ami megfontolható, és sokan bevállalják, egy lovaglásra, munkára már nem alkalmas ló befogadása, akinek az életútja már csak a vágó felé vezethetne amúgy - ezeket akár ingyen is elhozhatod, ha meg tudsz egyezni a tulajjal, stb., azonban körültekintőnek kell lenni, mert ezek közt lehet olyan, amelyik olyan kezeléseket igényel, amire a gatyád rámegy...
2013. jún. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A lopás ellen, kamerák, biztonsági rendszer, de egyébként elég egy gondosan elkerített és minden oldalról takart, zárt kerítés. Esetleg ha van olyan szomszéd ott, aki pl. nyugdíjas már, vagy gyerekes anyuka akkor meg lehetne vele beszélni, hogy néha-néha ki sandíthatna a lovakra, cserébe mit tudom én, a kis unokát vagy a gyereket felülteted egy pár körre sétálni, vagy valahogy megegyeztek.


Egyébként meg ha valaki ló lopás szándékkal megy akkor biztos hogy nem, a kicsit úgy mond "értéktelen" pónira fog összpontosítani, szóval vagy viszi mind két lovat vagy egyiket sem. A pónikat meg amúgy nem kell félteni kis zsiványok mind (ú.n. pónizsiványság mindben benne van) nem hagyják magukat bepalizni, igaz hogy ez is lófüggő, de ha egy számára idegen ember erőszakosan akarja kényszeríteni valamire akkor a póni (főleg ha mén) nagyobb eséllyel "bosszulja meg" , mind mondjuk egy nagyobb ló aki csak szimplán bepánikol, rúg egyet azt megadja magát. Jó mondjuk persze azért ez is nagyon függ az egyedtől. De attól hogy a póni kicsi nem kell alábecsülni, lopása, van olyan nehéz mint a nagy lóé, és a "ló lopok" általában sem a pónikra utaznak.


(Nem mintha én annyira értenék ehhez a témához, ne hogy félre értsél, a hobbim nem az hogy lovakat lopkodok össze-vissza.:D Egyszerűen ezek csak az én meglátásaim, de ha olyan a környék, akkor biztonsági rendszer kiépítése ajánlott.)

2013. jún. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!