Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet tenni, ha ellopják...

Mit lehet tenni, ha ellopják a lovam?

Figyelt kérdés

Sziasztok lenne pár kérdésem ló lopással kapcsolatban, mert leendő lótartó vagyok és mindenre fel szeretnék készülni.


Mivel a nap nagy részében lovaim egyedül lennének, maximum megbízni tudnék egy ott lakó szomszédot, aki rájuk tud pillantani. Nyilván kitennék táblákat pl, hogy "a terület kamerákkal megfigyelt", hátha elriasztja a szemétládákat, de mit lehet még tenni ez ellen? Nincs pénzem drága felszerelésekre..:/ és félek, ha egy shetlandi pónim lesz, mert tervezem, akkor a mérete miatt még könnyebben el is viszik.

Mennyire gyakori ma a ló lopás?

Indítanak ellene valamilyen eljárást/ nyomozást?


2013. jún. 25. 13:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Itt ahol én lakom, nem gyakoriak a ló lopások. szerintem azért sem, mert azért az jobban feltűnik hogy a lovat elvezetik, kocsira rakják, stb. Az más lenne ha például juhot lopnak nyájból. Amúgy ha beszerzel melléjük vagy 2 jó jelzőkutyát akkor az már elrettentőbb lenne.
2013. jún. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első körben legyen a lovadnak lóútlevele, mert ezzel igazolod, hogy tied. A másik, hogy így lovadnak tuti van valami azonosítója (chip v sütés). Én ezen a téren sütés párti vagyok, mert ránézésre be lehet azonosítani, nem kell hozzá leolvasó.

Amint észleled, hogy nincs meg a ló egyből hívni kell a rendőrséget, fokozottabb ellenőrzést kell kérni a lószállítók, teherautók ellenőrzésére. Ha rét, erdő, földút szélén laktok arra is kell gondolni, hogy kézen vezették egy darabon, vagy felültek rá és lábon vitték el.

Kiírod közösségi oldalakon, hogy keresed és bízol a szerencsédben.


Ha látható helyen van a ló, akkor csak nem viszik el, a felszerelést is védeni kell, ha lehet, mindig legyen zárva tároló.

2013. jún. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A lovat az útleve mindig, mindenhova követnie kell, azonban önmagában tulajdonjogot NEM igazol... Azt csak az adás-vételi szerződéssel együtt képes.

Nyilván legyen szerződésed, a ló legyen sütve vagy chippelve, mert ha nincs, akkor a lónak semmilyen egyedi azonosítója nincsen, amivel igazolható lenne, hogy az hozzád tartozik (pl. szerződésben annyi van, hogy eladó elad a vevőnek egy bottal 167 cm, pej kancát, mely ekkor 6 éves, és bal hátulja csánkban kesely - csak a megyén beül találsz még 20 ilyen lovat, na, igazold, hogy melyiket vetted meg...), és persze legyen érvényes útlevele, benne az oltásokkal, mindennel.

Ha a ló nincs sütve/chippelve, akkor gyakorlatilag nem is létezik, ezért ha ellopnák, akkor senki nem is fog vele foglalkozni... Ha igazolni tudod, hogy a Tied volt, akkor természetesen eltulajdonítása esetén indul eljárás, és keresni fogják.

A póni amúgy, főleg a csődör, sokkal "szemetebb", mint egy nagyló, hidd el, messze nehezebb összeszedni egy legelőről, és erővel elvinni, ha ő azt nem akarja... Ismerek olyan elgorombult póni csődört, akit a tulaj se mer megfogni, és évente mindig 5-6 ember kell, hogy be tudják oltani valahogy. Na persze ez szélsőséges eset, ilyen típusú lovat nem kell beszerezni inkább :)

2013. jún. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!