Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi jellemző a kisbéri félvérre?

Mi jellemző a kisbéri félvérre?

Figyelt kérdés

Van egy lovam, akinek az anyját ismerem, de az apját nem. Azt mondták még csikókorában, hogy valószínű, hogy Nóniusz volt az apja, de mára már inkább Kisbéri félvérre hasonlít, nagyon.


A viselkedése viszont szörnyű. Kezes, szereti az embereket, de nyereg alatt néha olyan hisztiket képes levágni, hogy az hihetetlen...


Ez érdekelne, hogy a kisbérikre mik a jellemző viselkedési tulajdonságok? Makacsság, akaratosság, temperamentumosság menyire jellemző vonásuk? Esetleg akinek van velük saját tapasztalata?


Köszönöm!



2013. jún. 27. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyedet kell nézni, mivel félvér/ismeretlen származás, így bármi lehet a kiváltó ok.

A kisbéri amúgy erősen telivérezett fajta, így első körben nem is vált be a hadászatban, nem bírta a nélkülözést, nem volt hajlandó húzni, ha kellett volna, érzékeny volt, ha nem hozzá értők nyúltak hozzá, ehhez képest azonban szinte folyton pörgött, robbant, menetelt, nehezen kezelhető volt - a problémát azonban nyilván felismerték és amennyire lehetett, kezelték, addig tudatosan minél inkább telivérezték őket, ezt visszafogták, és jobban megszűrték azt is, melyik telivér mén kerülhet be a fajtába, mint fedmén, és melyik nem. a kisbéri remek military ló, ügyes terepen, szépen ugrik, és egész jó díjlovaglásra is, egyikben sem Olimpiai szinten épp, pont ezért tud viszont remekelni militaryban, ahol mindből egy ~ közép szint, vagy attól valamivel azért több kell...

Amúgy az ilyen lovakat is le lehet nyugtatni, ás kezesbáránnyá tenni, mára a legtöbb kisbéri sem kezelhetetlen fenevad ám, sőt, bár általában kell rájuk a lovas ember.

2013. jún. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem kisbérim van. A leírás tökéletes. Gyerekek bujkálhatnak a lábai alatt, simán vezetem, akár egy szál kötéllel, bármit csinálhatok vele. Ma már eljutottunk arra a szintre, hogy terepen is tudok vele kötőfékkel menni, de nem csapatban! Úgy még zablával is hisztis. Szerintem eléggé temperamentumosak, van tőle csikóm és már azért megmutatkozott a vére. Makacsnak és akaratosnak nem mondanám az inkább a nóniuszok ismérve. Viszont, ha sokat foglalkozol vele türelemmel, ezt értsd napi szint alatt akkor nagyon hálás és kezelhető. Én bárhova el tudok vele menni, hova csak akarok bármilyen körülmények között. Persze nem eszeveszetten mert akkor kikattan. Régen csak pislogtak nagyokat akik mellettem jöttek, hogy hogy a francba maradtam rajta. Azért sokat is estem róla, de természetének köszönhetően soha nem hagyott ott sehol. 5 éves korában vettem, de az első 3 eggyütt töltött év keserves volt , főleg csapatban.
2013. jún. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A nóniusz nem túl makacs vagy akaratos - elsősorban kocsiló, amely elhúzza az ágyút, muníciót, bármit, de végesetben, ha kell, hátas, igaz, nem a könnyű huszárló, még nem is nehézhátas, hátasként nem is a legszuperebb, de alapszinten persze elmegy, kedves, kezes jószágok.
2013. jún. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak! :)
2013. jún. 30. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!