Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy szerezzem meg a ló...

Hogy szerezzem meg a ló tiszteletét? Nem tisztel, futószáron befordul, nekem akar jönni, hisztizik. Mit csináljak, hogy tiszteljen?

Figyelt kérdés
2013. jún. 28. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Keress egy jó edzőt, például, mert valószínűleg nem csak ennyi itt a gond akkor.

Általánosságban elmondható, hogy futószáron pl. csak simán hajts hozzá, azért van nálad az ostor, ami a csizmasegítséget helyettesíti - nyeregből se hagynád rá, hogy arra menjen, amerre gondolja. Ha kell, húzd végig a seggén, ménesben is odaküldenek egymásnak egy-kettőt, ha a másik nem tudja magától, hogyan is áll a rangsor. Nyilván nem kell véresre verni, de értelmetlen finomkodni vele, mert aki csak simogatja a másikat, az rangban alatta van (és ha természetes lókiképzést alkalmazol, azok is lefektetik a rangsort, cseppet sem fájdalommentesen - ld. ha belecsípsz az orrába és istenesen meg is csavarod, az márpedig fáj neki, nem véletlenül veszi büntetésnek). Ha vezeted, ne engedd magad elé, ha kell, állítsd meg, léptesd hátra, de sose hagyd rá, hogy ő vezessen téged, ne te őt. Ne adj neki jutalomfalatot csak úgy, a két szép szeméért, mert az nem természetes neki - úgy veszi, akkor ez alanyi jogon jár neki, ő van feletted, és nyugodtan elkezdheti követelni is a továbbiakban. Fontos a következetesség - ugyanígy ne is bántsd soha ok nélkül, sőt, azt is tudni kell, mikor, hova, mekkora büntetés kell, nem veheted a fejét olyasmiért, ami pl. nem az ő hibája, vagy ha épp csak, hogy rád próbált - ekkor csak tudatni kell vele, hogy ez a viselkedés számodra nem elfogadható - ha valamit jól csinál, azért pedig dicsérd meg, simogasd meg, ilyesmi. Minden napot pozitív élménnyel zárj, olyan feladattal, amit a ló tud és szeret is csinálni, ha pedig valami nem megy, akkor ne hagyd rá, addig nem szabad abbahagyni a munkát, hogy neki van igaza. Sok ló nem szeret állni, az ilyeneknek az is büntetés lehet, a hátraléptetés már egy engedelmességi feladat, fegyelmező/büntető jellegű... Nyilván nyereg alatt is, mikor tegyük fel, elfáradsz, hajtsd előre, majd te vedd fel, ne pedig széthullj, és ez állítsa meg/vegye fel, ilyesmik.

2013. jún. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A futószárazást - ha jól akarod csinálni - szinte nehezebb megtanulni, mint lovagolni. Valószínűleg sok hibád lehet, azért is viselkedik így a lovad. Keress egy jó szakembert, aki megmutatja neked, mit csinálj másként.
2013. jún. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
azért írtam ide, mert nincsen lehetőségem edzőre. minél jobban akarom csinálni azt amit csinálok, ezért írtam ide. elsőnek: köszönöm hogy leírtad ezeket!
2013. jún. 29. 16:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első írt jó dolgokat, csak az a baj, hogy lókiképzést nem lehet megtanulni könyvből, leírásból. Szép dolog, hogy utánaolvasol, hogy keresed a megoldást, de így nem fog menni. Autót vezetni se fogsz úgy megtanulni, hogy elolvasod, hogyan kellene. A ló pedig egy élőlény, nem gép, így sokkal összetettebb, sokkal nehezebb vele bánni, mint egy autóval.

Az országban szerintem már nincs olyan hely, ahol ne lenne elérhető egy edző, a legtöbben házhoz is mennek, csak a te döntésed, hogy élsz-e a lehetőséggel.

2013. jún. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nem véletlenül írtam az edzőt én is, mert így látatlanban nehéz olyat mondani, ami univerzálisan száz, hogy beválik, nagy általánosságokat lehet mondani... Egy-egy edzés 2500 körül mozog, max 3000, saját lóval én többet nem adnék érte, ha nem muszáj - egy pár alkalmat érdemes kifizetni, hogy az alapokat megtanuld lefektetni a lóval, különben megette a fene.
2013. jún. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!