Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Leestem a lóról, és félek...

Leestem a lóról, és félek visszaülni. Nincs valami amivel ezt le lehet győzni?

Figyelt kérdés
A lovam felágaskodott alattam,majd hátraeesett én meg alatta. (nem tört el semmimse, kisebb zúzódások lettek) Nagyon félek lóra ülni, de mindegyik lótól félek. Nem merek a közelükbe menni, de nem akarom abbahagyni a lovaglás,de az esés után jöttem rá, hogy én igazán nem is szeretek lovagolni. Járóiskolánál tartunk. Azért nem akarom abbahagyni a lovaglást,mert apukám nagy lovasbajnok volt és nagyon büszke rám,hogy szólatam neki,hogy én is akarok lovagolni./gondolhatjátok mennyire örült amikor megtudta,hogy én is bajnok akarok lenni/ Segítsetek! Hogy szeressem meg újra a lovakat?

2013. jún. 29. 14:15
1 2
 1/12 Kutyabolond25 ***** válasza:
100%
Mindenképpen vissza kell ülnöd, először csak sétálj hogy lassan szokj vissza :)
2013. jún. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha először csak lovak közé mennél? Simogatnád, csutakolnád őket. Kicsi az esély rá, hogy mégegyszer megtörténjen ez veled.
2013. jún. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Pontosan mi történt?Miért ágaskodott? Te hibádból vágódott hanyatt?

Azt javaslom, hogy először egy nagyon nyugodt lovat csutakolj, simogass! Után ülj rá, és kérj meg valakit, vezessen téged! Mondogasd magadba, hogy semmi baj nem lesz, ez vele jár, meg kell tanulni esni! Én is így jártam, én is az előbb említetteket csináltam, és szép lassan újra megtanultam bízni bennük! :)

2013. jún. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Ha a ló ágaskodik, mindenképp szárat kell neki adni, ha ösztönösen belehúzol, akkor sajna magadra rántod - mindenesetre hogy még egyszer ilyen történjen veled, kicsi az esélye. Gondolj arra, hogy ez egy jó tapasztalat volt, és tanultál belőle, mivel nem lett bajod, nem kell félned, mert már tudod, mire hogyan (nem) szabad reagálni.

Másfelől a lovaglás olyasmi, amire senkit sem szabad kényszeríteni, mert annak rossz vége lesz - ha csak megijedtél az esés miatt, ülj vissza, és minden rendben lesz, keressetek olyan edzőt, aki szép lassan újrakezd, és akivel visszanyered a bizalmad a lovak felé (sajna ez lehet hosszadalmas folyamat is), ha viszont eddig is csak kényszer volt, egyszerűen mond meg apukádnak, hogy kipróbáltad magad benne, de Te nem szeretnéd követni az ő nyomdokait, mert az önmegvalósítást más dolgokban látod, és szeretnéd másban is kipróbálni magad inkább, pl. ez vagy az, ami épp vonz.

2013. jún. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ez a baleset az én hibámból is történt. Megálltam a lóval, amikor mondta az edző, hogy ne tegyem, de akkor már nem akart újra elindulni. Pálcáztam,csizmáztam, de semmi. És akkor elkezdett forogni, húztam a szárat, a ló ágaskodott, én pedig a szárba kapaszkodtam..nagyon féltem..:(...előttem egy kiscsak leesettt a lórol , igaz ott a ló bakolt , de betörött az orra, és nem tudott lábraállni...talán emiatt is lehettem feszült,amit a ló megérzett rajtam. /én voltam a sorvezető, és a kiscsaj a vágátnál a sorvégén esett le, és csak annyit hallottam, hogy kiabáltak,hogy álljunk meg./
2013. jún. 29. 17:03
 6/12 anonim ***** válasza:
97%
Figyelj, szerintem a szüleid örömére ne lovagolj. Ez a sport, kedvtelés - ki hogy nevezi - arra van, hogy te jól érezd magad egy baráttal. Ha te félsz, akkor ne kövesd apukádat, hiszen ez a te életed, és nem vagytok egyformák. Ha nem is szeretsz lovagolni, ne erőltesd.
2013. jún. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
nekem is volt még tavaly egy balesetem, és ott véletlenül beugrott vágtába a ló, és bakolt, meg mindent csinált, végül leestem. el is tört a kezem. /amúgy az a ló, vagyis csikó két és fél éves volt/ ... aztán én is nagyon féltem, de tudtam, ha abbahagyom a lovaglást, akkor megfosztom magam a legjobb dologtól, és ezt nem szerettem volna. először csak sétálgattam, meg mellettem mindig sétált valaki. végül elkezdtem újra bízni a lovakban. persze, még néha egy kicsit félek, de nem annyira. csak azt mondom; az idő megold mindent! :)
2013. júl. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

2,5 éves csikó hátán amúgy mit keres egy nem túl tapasztalt lovas? 3 éves korában kerül a lóra először nyereg és lovas, leghamarabb, a 3,5-4 éves ideálisabb, másképp kicsináljuk a ló hátát, és élete végéig megnyomorítjuk, másfelől az első ember, aki ráül, az a belovaglója, amennyiben ez nem Te voltál, az aggodalomra ad okot, mert akkor azt a lovat valaki 2 éves korában már belovagolta... Ettől 3 éves korára se lesz még életbiztosítás...

Ettől eltekintve, szerintem nem kell visszaülnie a kérdezőnek, mert ha nem szeret lovagolni, és nem is akar, akkor senkinek sem szabad kényszerítenie, abból csak a baj van mindig - a lovaglás egy olyan kikapcsolódási forma, sport, hobbi, akármi, amelyben legalább két élőlény működi együtt szorosan, ha az egyikük ezt nem akarja, és szenvedésként éli meg, akkor nincs az az isten, aki a fejébe erőlteti, hogy márpedig az csupa öröm és élvezet... Ez pedig megmérgezi az illető hétköznapjait is, és a lovaglást sem teszi épp kellemessé a ló számára sem. Ha nem akarja csinálni, akkor el kell fogadni, ahogyan a válaszolók többsége se lesz gondolom ugyanaz, mint valamelyik szülője, csak azért, mert a szülő élvezi, amit csinál... Ha pl. az apám orvos, én meg márpedig nem akarok az lenni, akkor nincs az az isten, hogy sebésznek menjek, és kizártnak tartom, hogy ilyen esetben, az lenne a kérdés, hogy gyakorlaton véletlenül felhasítottam valaki vénáját, akkor is mindenki azzal jönne, milyen remek szakma márpedig az orvoslás, csak az idióta nem csinálná végig csak azért is... Nem kell erőltetni, ha nem szeretnéd.

2013. júl. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :) Szerintem adok még egy esélyt a lovaglásnak. Sok lovas videot néztem a youtube-on, és kedvet kaptam hozzá...ha ezután sem fogom élvezni, akkor abbahagyon...
2013. júl. 2. 09:15
 10/12 anonim válasza:
THC
2013. aug. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!